نقد انیمیشن پالونی: هالووین ویژه هالووین از نگاه خالق ریک و مورتی

جاستین رویلند، خالق ریک و مورتیبا The Paloni Show! هالووین ویژه مجموعه ای از 12 انیمیشن کوتاه کمدی برای بزرگسالان آماده کرد. که در حال و هوای هالووین هستند. با بررسی زومجی همراه باشید.

فیلم نمایش پالونی: ویژه هالووین این نتیجه یک ایده شکست خورده بود که رویلند در سال 2009 به شبکه فاکس ارائه کرد. که جلوی در خانه شان یک برنامه تلویزیونی کمدی اجرا می کردند. اکنون، 13 سال بعد، رویلند برنامه قدیمی خود را دوباره کار کرده و نتیجه را به عنوان یک ساعت ویژه در سرویس استریم Hulu ارسال کرده است.

نمایش پالونی: ویژه هالووین فرمت آشنای برنامه های کلاس/موضوع گرا را می گیرد و آن را در دنیای انیمیشن قرار می دهد.

نمایش پالونی: ویژه هالووین، فرمت آشنای برنامه های کلاس/موضوع گرا را می گیرد و آنها را در دنیای انیمیشن قرار می دهد. به گونه ای که میزبانان سه شخصیت خیالی هستند. لروی (با صداپیشگی خود رویلند)، همراه با برادر کوچکش رگی (زک هایدل) و خواهر بداخلاقش چروس (پاملا آدلان) سعی می کنند از فرصت مهمی که به آنها داده شده است نهایت استفاده را ببرند و مراسم ویژه هالووین را برگزار کنند. یک سرویس پخش سفارشی Hulu آماده کنید. همانطور که پیداست شکستن دیوار چهارم و ارجاعات مداوم فرامتنی به تلاش برای ارائه یک برنامه جذاب به مخاطب یکی از شوخی‌های اصلی رویلند در فواصل بین انیمیشن‌های کوتاه است که دلیل اصلی شکل‌گیری این انیمیشن است. کار کردن

عکسی از شخصیت های کارتونی پالونی جاستین رویلند که جلوی یک خانه ایستاده اند

مشکلی که ارتباط مخاطب را با این دنیا و شخصیت های آن مختل می کند، برندسازی رویلند برای این برنامه است. فیلم به گونه ای با خانواده پالونی برخورد می کند که انگار مخاطب باید آنها را بشناسد و در ذهنیت و احساسات آنها اشرافی وجود دارد. اگر نمایش پالونی: ویژه هالووین اگر اپیزود خاصی از یک سریال چند فصلی بود، بهتر توجیه می شد و سرعت سریع روایت آن در دقایق طولانی تری که در دسترس بود، بهتر عمل می کرد. اما زمانی که مدت زمان ویژه برنامه از یک ساعت بیشتر نمی شود و بخش قابل توجهی از دقایق آن به نمایش انیمیشن های کوتاه مستقل اختصاص می یابد، طبیعتا نمی توان انتظار داشت مخاطب به طور کامل از کارکرد دنیای خود مطلع شود.

  انتشار اولین پوستر انیمه مرد اره برقی

با این حال، آشنایی رویلند با ژانر کمدی و شیوه خودآگاهی که او در حین تماشای فیلم توسعه ایده های متن خود را به مخاطب یادآوری می کند، به ما این امکان را می دهد که با شخصیت ها ارتباط برقرار کنیم و به روابط آنها بخندیم. مثل روشی که از مشکل جسمی «لنگ کوچولو» برای بازکردن فیلم استفاده می شود و شخصیت در همین لحظه فریاد می زند: «حالا من عاشق پاهای درازم هستم! من یک قوس شخصیتی را تجربه کردم! یا روشی که ایده‌های چروس برای نسخه کامل یک برنامه ویژه هالووین، دو برادر را به این نتیجه می‌رساند که با وجود اینکه خواهرشان را در روند ساخت این برنامه از دست داده‌اند، اما به یک برنامه دیدنی تبدیل شده است. یا مونولوگ کوتاه تکان دهنده لروی با بازی درخشان رویلند؛ با پیوند بی احتیاطی اتفاقات فیلم با بی دقتی در موقعیت های مختلف زندگی، سعی می کند معنای موضوعی آنچه را که تماشا می کردیم بیابد!

نمایش پالونی: ویژه هالووین بیش از فرصتی برای لذت بردن از ژانر کمدی آشنای رویلند، این پلتفرمی است که او در اختیار ذهن های خلاق کمتر شناخته شده و انیماتورهای مستقل قرار می دهد. تا هنر خود را در کانون توجه قرار دهند

ولی نمایش پالونی: ویژه هالووین بیش از فرصتی برای لذت بردن از ژانر کمدی آشنای رویلند، این پلتفرمی است که او در اختیار ذهن های خلاق کمتر شناخته شده و انیماتورهای مستقل قرار می دهد. تا هنر خود را در کانون توجه قرار دهند. 12 انیمیشن و یک بخش کوتاه اکشن زنده. که تم هالووین یا ایده ها و نمادهای ژانر ترسناک آشنا را مسخره می کنند. به غیر از این، البته، آنها هیچ وجه اشتراکی ندارند و هم از نظر سبک و تکنیک استفاده شده توسط سازندگان و هم در خلاقیت و ارزش کلی با هم تفاوت دارند.

  Der Spielautomat Secret Code Inoffizieller Mitarbeiter der Stasi Ice Online Spieltempel Lädt Sie Ein, Die Geheimnisse Dieses Alten Ordens Dieser Illuminaten Aufzudecken

شاید تنها چیزی که نمی توان بهانه خوبی برای حضورش در میان این آثار یافت، تک کلاس لایو اکشن باشد. برنامه پالونی… مخفف عبارت Plopsy and Friends است. اگرچه شوخی در قالب برنامه ای معمولی و مناسب برای کودکان با نمایش محتوایی است که مناسب آنها نیست، اما با ژانر شوخی های بزرگسالان در فیلم همخوانی دارد، اما متن و اجرای این قسمت کوتاه آنقدر خنده دار نیست. که در برنامه پالونی… justify و مهمتر از آن، شکل کاملا متفاوت و نامربوط آن، برجستگی ناخوشایندی را در تجربه تماشای فیلم ایجاد می کند. به گونه ای که ممکن است گروهی از بینندگان را از جدی گرفتن کار و تماشای قسمت های باقی مانده دلسرد کند.

دو مجری برنامه کودک با لباس های رنگارنگ در نمایی از قسمت کوتاهی از برنامه پالونی به نام پلوپسی و دوستانش

تماشای تنوع سبک، طنز جسورانه و خلاقیت خام هنرمندان خوش ذوق خالق آثار، دست مخاطب را خالی نخواهد گذاشت.

عدم توقف تماشای فیلم راه حل بهتری است. چون بقیه کارها انیمیشن های موقتی هستند که در آن می توان ایده های عجیب و غریب پیدا کرد! البته؛ کمتر از نیمی از آنها برای دستیابی به چیزی بیش از یک تصویر جالب یا لحظه خنده دار در کار انیماتورها یا صداپیشه های خود بسیار محدود هستند. «پارتی موز» ایده‌ای ساده و کوچک دارد که به نتیجه جالبی نمی‌انجامد، «درستون» به ندرت به مخاطب اجازه می‌دهد که چرا لحن هذیانی‌اش خنده‌دار است، «شرط می‌بندم بکا بود» از الگوی کشش یک شوخی کوچک پیروی می‌کند. فراتر از انتظارات اولیه اما تا حدی مخاطب را خسته می‌کند، «افسون بزرگ. «شب شیطان» با وجود روایت کسل کننده اش به اندازه کافی خنده دار نیست و «قاتل وان حمام» با زیبایی شناسی سرگیجه آور و سرعت سرسام آورش، به شدت بر جذابیت جوک های نه چندان هوشمندانه اش تکیه دارد. اما حتی در این پنج فیلم نیز تماشای تنوع سبک، طنز جسورانه و خلاقیت دستکاری نشده هنرمندان خوش ذوقی که آثار را خلق کرده اند، دست مخاطب را خالی نخواهد گذاشت.

  آپدیت تلگرام 8.6 منتشر شد. دانلودها را مدیریت و آلبوم ها را ویرایش کنید

هفت انیمیشن دیگر درخشان هستند. تقلید از شخصیت Leatherface و کنایه ظریف «رود کمپ مرگ»، لحن کمیک کنترل شده، ایده مرکزی و طرح انتقام پنهانی «درست پشت صحنه»، جاه طلبی موضوعی «کافه سلاخ»، پوچ گرایی بی پایان سرگرم کننده و صداگذاری اغراق آمیز «قنات پایین خیابان»، پوچی، طمع «آب سوسک دردناک است»، دستاورد فنی شگفت انگیز «انیمیشن بیگانه بر اساس هالووین» در کارگردانی و در نهایت اغراق مضحک «اسلشترونات» در به تصویر کشیدن سرنوشت آموزنده نوجوانان در برابر علم قصه گویی، مزایای تماشای این ویژه را از معایب آن بیشتر کنید.

مردی که روی صحنه برای تماشاچیان نشسته صحبت می‌کند در صحنه‌ای از کافه کشتار، یک انیمیشن کوتاه به عنوان بخشی از نمایش انیمیشن Paloni به کارگردانی جاستین رویلند.

بنابراین ارائه جدید رویلند در حالی که فاقد هوشمندی و پیچیدگی بهترین آثار اوست، توانسته تا حد قابل توجهی مخاطب را سرگرم کند. هم در قسمت‌هایی که به خانواده پالون می‌پردازند و هم در تلاش‌های آن‌ها برای به پایان رساندن این ویژه‌ی هالووین در میان اتفاقات غیرمنتظره‌ای که برایشان رخ می‌دهد، و هم در فیلم‌های مستقلی که اگر به اندازه کافی متقاعدکننده نباشند، برای دیدن لذت‌بخش نیستند. بنابراین، اگر به انیمیشن های کمدی آمریکایی برای بزرگسالان علاقه مند هستید، نمایش پالونی: ویژه هالووین ارزش یک ساعت زندگی شما را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید