پایان نبرد و حواشی؛ ماسک رسما مالک توییتر شد

بر اساس گزارش های منتشر شده، پس از نهایی شدن قرارداد، آقای ماسک، مدیرعامل و مدیر مالی شرکت را که همزمان در ساختمان حضور داشتند و توسط نیروهای امنیتی به بیرون اسکورت شدند، اخراج کرد. همچنین باید به برکناری مدیر سیاست داخلی و مدیر بخش ارباب رجوع اشاره کرد.

البته هر یک از این مدیران میلیون ها دلار به لطف خرید توییتر توسط ایلان ماسک دریافت کردند. به عنوان مثال، مدیر عامل توییتر به لطف این خرید 38.7 میلیون دلار درآمد کسب کرد و 25.4 میلیون دلار به حساب مدیر مالی رفت. به لطف ایلان ماسک، مدیر بخش مشتریان 11.2 میلیون دلار ثروتمندتر شده است.

سئو کول

ایلان ماسک ماه ها پیش پیشنهاد رسمی خود را برای تصاحب توییتر ارائه کرد، اما بعدا از این تصمیم پشیمان شد، اما پس از مدت ها گمانه زنی، چند هفته پیش رسما اعلام کرد که آماده خرید توییتر است. در هر صورت روند خرید 44 میلیارد دلاری توییتر رسما به پایان رسیده است.

اگرچه ایلان ماسک نظرات متفاوتی در مورد برنامه های خود برای توییتر بیان کرده است، اما هنوز مشخص نیست که او دقیقا چه کاری می خواهد انجام دهد. چند روز پیش، واشنگتن پست گزارش داد که آقای ماسک قصد دارد 75 درصد از کارکنان توییتر را اخراج کند، اما ایلان ماسک گفت که این 75 درصد درست نیست. اما به نظر می رسد که آقای ماسک می خواهد فعالیت چهره به چهره در شرکت توییتر را اجباری کند و گفته می شود که با این کار حدود 20 درصد از کارمندان ترک خواهند کرد.

  سونی یک بخش جدید به نام PS Studios Mobile افتتاح کرد

اگرچه او بارها اعلام کرده است که تصاحب توییتر به معنای کسب درآمد نیست، اما از سوی دیگر ایده های مختلفی برای کاهش هزینه ها و افزایش درآمد ارائه کرده است. برخی از کارمندان فعلی توییتر از برنامه های ایلان ماسک برای این پلتفرم انتقاد کرده و آن را ناسازگار و فاقد جزئیات خواندند.

او همچنین ادعا می کند که می خواهد از توییتر به عنوان یک برنامه جهانی استفاده کند. این نوع برنامه ها معمولاً سوپراپ نامیده می شوند، به عنوان مثال وی چت در چین یکی از معروف ترین برنامه های فوق العاده در جهان به حساب می آید.

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید