کشف روشی جدید برای هدف قرار دادن داروها برای تومورها در مبارزه با سرطان

در سال 2020، دانشمندان از این روش برای کنترل جریان مایعات در اطراف باکتری ها در آزمایشگاه استفاده کردند و به طور موثر آنها را به میکروپمپ های مغناطیسی تبدیل کردند.

این امر امکان استفاده از آنها را برای رساندن دارو به بدن با هدف قرار دادن محل مورد نظر در جریان خون فراهم کرد. اما خروج از جریان خون و ورود به بافت تومور مانند پریدن از قطار نیست. دیواره های رگ های خونی موانع متراکمی هستند که از سلول ها تشکیل شده اند و تنها با فشردن فضاهای باریک اما متغیر بین این سلول ها، مولکول های خاصی می توانند عبور کنند.

دانشمندان باکتری Magnetospirillum را به موش ها تزریق کردند و با یک میدان مغناطیسی چرخشی نشان دادند که می توانند توانایی خود را برای عبور از این شکاف های موقت در دیواره عروق بهبود بخشند. این به آنها اجازه داد تا وارد تومور شوند و از آنجا باکتری ها می توانند به میل خود وارد تومور شوند.

Simone Schürle، رهبر این مطالعه گفت: ما همچنین از حرکت طبیعی و خودمختار باکتری ها استفاده می کنیم. هنگامی که باکتری ها از دیواره رگ خونی عبور کرده و وارد تومور می شوند، می توانند به خودی خود به عمق داخل حرکت کنند.

در آزمایش های کشت سلولی، محققان کره های کوچکی از مواد چرب به نام لیپوزوم ها را به باکتری ها متصل کردند. این برای شبیه سازی نحوه عملکرد این فناوری به عنوان یک روش تحویل دارو طراحی شده است، جایی که محموله در لیپوزوم ها بارگیری می شود و در تومور رها می شود. این آزمایش ها نشان می دهد که باکتری ها با موفقیت این لیپوزوم ها را به بافت سرطانی منتقل می کنند.

  Vulkan Vegas Casino Erfahrungen 2022 ️ Vulkan Vegas Betrügerei Oder Seriös?

استفاده از باکتری به عنوان وسیله انتقال داروهای سرطان ایده ای است که در جاهای دیگر با نتایج امیدوارکننده مورد مطالعه قرار گرفته است.

شورله افزود: ما معتقدیم که می توانیم از رویکرد مهندسی خود برای افزایش اثربخشی درمان های سرطان باکتریایی استفاده کنیم. این احتمالات شامل اشکال مهندسی شده E. coli است که مغناطیسی نیستند اما در حال حاضر به عنوان یک درمان باکتریایی برای درمان سرطان در حال مطالعه هستند. اگر بتوان آن را مغناطیسی کرد، می توان از میدان های مغناطیسی برای فرستادن آن به تومورهای عمیق در بدن استفاده کرد تا اثرات ضد سرطانی ایجاد کند.

نتایج این تحقیق در مجله Science Robotics منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید