اعطای جایزه جهانی عکاسی علمی به بابک تفرشی

جوایز انجمن عکاسی سلطنتی (RPS) طولانی‌ترین و معتبرترین جوایز عکاسی در جهان است و اکنون در صد و چهل و چهارمین سال خود، از افرادی که در زمینه‌های تصاویر ثابت و متحرک فعالیت می‌کنند، تقدیر می‌کند که از جمله آنها نام «بابک تفرشی» است. «عکاس ایرانی برنده رشته عکاسی علمی اعلام شد.

جوایز انجمن دستاوردهای مهم در عکاسی را به رسمیت می شناسد و استعدادهای جدید و نوظهور را به نمایش می گذارد و شامل کمک های قابل توجهی از اعضای انجمن عکاسی سلطنتی می شود.

دریافت کنندگان جوایز RPS 2022 امسال داستان های قابل توجهی را روایت می کنند و کار آنها گواهی بر قدرت عکاسی در الهام بخشیدن، ارتقاء بخشیدن، ایجاد تغییر و ایجاد رفاه شخصی، اجتماعی و فرهنگی است.

جوایز این انجمن در 17 دسته شامل ژانرها و کاربردهای مختلف عکاسی از جمله عکاسی علمی می شود. البته، این دسته همچنان به تکامل خود ادامه می‌دهد تا روش‌های جدید مشاهده، مستندسازی و اشتراک‌گذاری عکس‌ها را منعکس کند.

سئو کول

همانطور که گفته شد، تافرشی قبلاً با عکس فوق با عنوان “دره مرگ” برنده جایزه عکاسی علمی انجمن عکاسی سلطنتی 2022 شده است.

انجمن عکاسی سلطنتی در بیانیه ای اعلام کرد که بابک تفرشی، عکاس علمی نشنال جئوگرافیک، به دلیل ادغام هنر و علم از طریق داستان گویی بصری، برنده امسال انتخاب شده است.

وی در واکنش به دریافت این جایزه در اکانت اینستاگرام خود نوشت: از دریافت جایزه انجمن عکاسی سلطنتی 2022 برای عکاسی علمی هیجان زده هستم. جوایز انجمن عکاسی سلطنتی در صد و چهل و چهارمین سال خود، قدیمی ترین رویداد معتبر و یکی از معتبرترین عکاسی است. جوایز

  گل بود، با سبزه آراسته بود خدمات ارسال اس ام اس قطع شد

بابک تفرشی با نام کامل بابک امین تفرشی متولد 1357 در تهران است و به عنوان عکاس، روزنامه نگار علمی و ستاره شناس آماتور شناخته می شود.

او خالق و کارگردان The World At Night (TWAN) است، یک برنامه بین المللی که در آن عکاسان از سراسر جهان تصاویری از آسمان شب بر فراز برجسته ترین نقاط دیدنی سیاره را ثبت کرده و به اشتراک می گذارند.

او همچنین یکی از اعضای هیئت مشاوران ستاره شناسان بدون مرز است.

در سال 2009، بابک تفرشی در تلاش مشترک با کارولین پورکو، مدیر تصویربرداری پروژه کاسینی ناسا، برنده جایزه لنارت نیلسون برای بهترین عکاسی علمی شد.

لازم به ذکر است که نام هدی افشار، دیگر عکاس ایرانی نیز در میان برندگان جوایز انجمن عکاسی سلطنتی امسال قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید