اپل احتمالا از دکمه های حالت جامد به جای کلیدهای فیزیکی در آیفون 15 پرو استفاده خواهد کرد

در حالی که اپل با عرضه سری آیفون 14 در سال جاری خود را به پیشرفت های جزئی محدود کرد، سال آینده ممکن است شاهد تغییرات عمده ای در سری آیفون 15 از جمله نسخه پرو باشیم. این شرکت اخیرا تایید کرده است که پورت لایتنینگ را از مدل های آینده آیفون حذف خواهد کرد. بنابراین به احتمال زیاد آیفون 15 اولین سری گوشی های هوشمند اپل با پورت USB-C خواهد بود.

به گفته مینگ چیکو، یکی از تحلیلگران کهنه کار اپل، غول کوپرتینویی ممکن است دکمه های فیزیکی پاور و تنظیم صدا را در آیفون 15 پرو و ​​پرو مکس نیز حذف کند. کو ادعا می‌کند که اپل احتمالاً یک دکمه حالت جامد، مشابه دکمه‌ای که در آیفون 7/8/SE2 و SE3 استفاده می‌شود، در دو مدل رده بالای آیفون 15 قرار خواهد داد.

سئو کول

دکمه‌های حالت جامد جدید عملکردی مشابه پد لمسی ForTouch در مک‌بوک‌های جدید را ارائه می‌کنند و از موتورهای Taptic اضافی برای ارائه بازخورد لمسی هنگام فشار دادن دکمه‌ها استفاده می‌کنند. بر این اساس، تعداد موتورهای Taptic به کار رفته در هر آیفون از یک به سه عدد افزایش خواهد یافت.

کو همچنین گفت که سازندگان اندروید احتمالاً رویکرد مشابهی را در پرچمداران خود به دنبال اعلام رسمی اپل برای حذف دکمه‌های فیزیکی آیفون 15 پرو اتخاذ خواهند کرد. البته لازم به ذکر است که اپل اولین شرکتی نخواهد بود که دکمه های فیزیکی گوشی های هوشمند خود را با مدل های دیگر جایگزین می کند.

ال‌جی قبل از مرگ نابهنگام خود، روی دو گوشی هوشمند جداشدنی و Volt 2 Pro کار می‌کرد که هر دو فاقد دکمه‌های فیزیکی بودند. هر دو دستگاه همچنین از پدهای حساس به فشار برای کنترل صدا و روشن یا خاموش کردن نمایشگر به جای دکمه‌های فیزیکی استفاده می‌کنند. HTC نیز در سال 2018 با عرضه U12 Plus رویکرد مشابهی را در پیش گرفت و به جای دکمه های فیزیکی پاور و تنظیم صدا از دکمه های حساس به فشار استفاده کرد.

  راه اندازی اینترنت 5g در کیش برای جام جهانی 2022

با این حال، مشکلاتی در اجرای این طراحی و جایگزینی دکمه‌های فیزیکی HTC وجود داشت که کاربران مشکلات مربوط به حساسیت دکمه‌ها را گزارش کردند. بنابراین انتظار می رود در صورت استفاده از این ایده در سری آیفون 15 پرو، اپل از راهکار بهتری استفاده کند.

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید