رمزگذاری سرتاسر پیام‌های Google برای همه کاربران فعال است

یکی از کاربران ردیت گزارش داد که پیام رمزگذاری شده ای از اعضای یکی از گروه های خود در برنامه پیام های گوگل دریافت کرده است و افرادی که در این گروه هستند فقط از برنامه پیام های گوگل یا پیام های RCS سامسونگ استفاده می کنند. رمزگذاری انتها به انتها تضمین می کند که محتوای پیام ها فقط برای گیرندگان مجاز قابل دسترسی است و بنابراین گوگل و شرکت های مخابراتی قادر به مشاهده پیام های کاربران نخواهند بود.

به گفته AndroidCentral، یکی دیگر از کاربران Reddit متوجه شد که رمزگذاری سرتاسر برای چت های گروهی برنامه با بررسی منوی عیب یابی در برنامه پیام های Google فعال شده است. پیام‌های رمزگذاری‌شده در برنامه پیام‌های Google با یک نماد قفل کوچک در زیر متن خود علامت‌گذاری می‌شوند. اگرچه غول جستجوی اینترنتی این ویژگی را برای اولین بار در سال 2020 برای چت های خصوصی یک به یک معرفی کرد، اما در I/O 2022 اعلام کرد که این ویژگی برای چت های گروهی نیز در دسترس خواهد بود.

سئو کول

گوگل در پست وبلاگ خود اشاره کرد که رمزگذاری گروهی سرتاسر در اواخر سال جاری ابتدا به نسخه‌های بتا برنامه Messages اضافه می‌شود. معرفی این قابلیت در مسنجر گوگل در مقایسه با سایر پلتفرم های مشابه کمی دیر است، چرا که در حال حاضر بسیاری از پیام رسان های اندرویدی از این قابلیت استفاده می کنند.

شایان ذکر است که برای استفاده از رمزگذاری سرتاسر در چت های گروهی مسنجر گوگل، تمامی اعضای گروه باید این قابلیت امنیتی را فعال کنند.

  واکنش همراه اول و ایرانسل به مسدود شدن پیامک تلگرام

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید