لوگوی اتحادیه اروپا برای توییتر ایلان ماسک!

کمیسر اتحادیه اروپا برای بازار داخلی، صنعت و کارآفرینی، تیری برتون، ساعاتی پس از اعلام تصاحب توییتر توسط ایلان ماسک، هشدار جدی به مالک جدید شبکه اجتماعی مبتنی بر متن داد. پس از اینکه ماسک مدیریت توییتر را به دست گرفت، گفت: “پرنده آزاد است” و برتون در واکنش به این توئیت نوشت: “پرنده طبق قوانین ما به اروپا پرواز خواهد کرد.” منظور از پرنده لوگوی توییتر است که به شکل پرنده آبی دیده می شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، برتون در اوایل سال جاری به مدیران اجرایی تسلا و اسپیس ایکس یادآوری کرد که قوانین کنترل محتوا در اتحادیه اروپا آزادی بیان را در توییتر محدود می کند. برتون بهار امسال به تگزاس سفر کرد و در آن زمان گفته شد که او و ایلان ماسک هیچ اختلافی بر سر سیاست های مدیریت محتوا نداشته اند.

دیروز ایلان ماسک در پیامی خطاب به شرکت‌های تبلیغاتی گفت که توییتر مکانی برای استقبال کاربران جدید خواهد بود، اما به «دره جهنم» تبدیل نخواهد شد که هر کسی بتواند هر چیزی را بدون عواقب بیان کند.

قانون خدمات دیجیتال اتحادیه اروپا به دولت ها اختیارات بیشتری برای نظارت بر شبکه های اجتماعی می دهد. اگر ایلان ماسک با قوانین اتحادیه اروپا موافقت نکند، احتمالا توییتر در اروپا مسدود خواهد شد. اروپا همچنین می تواند جریمه ای معادل 6 درصد از درآمد سالانه توییتر را برای این شبکه اجتماعی در نظر بگیرد.

رویترز گزارش می دهد که هند نیز از توییتر خواسته است تا قوانین محلی را رعایت کند.

ایلان ماسک صبح امروز خرید توییتر را تکمیل کرد و چند لحظه پس از تصاحب مالکیت شرکت، مدیرعامل و مدیر مالی و چند کارمند بلندپایه دیگر را اخراج کرد. طبق گزارش‌ها، ایلان ماسک قصد دارد مدیرعامل موقت توییتر شود و حساب‌هایی مانند حساب‌های دونالد ترامپ را که برای همیشه مسدود شده‌اند به این پلتفرم بازگرداند.

  بازی It Takes Two برای نینتندو سوییچ تایید شد

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید