آیا می توانید به اخبار ارز دیجیتال اعتماد کنید؟

خرید بلیط هواپیما از سافارمارکت

چرا اخبار مربوط به ارزهای دیجیتال مهم است؟ همه انسان ها به دنبال ارضای نیازهای خود هستند. یکی از عواملی که می تواند نیازهای انسان را به بهترین نحو برآورده کند، ثروت است. امروزه انواع مختلفی از ثروت وجود دارد که یکی از آنها ارز دیجیتال است. زیرا نه تنها مردم و هموطنان عزیز، بلکه شرکت ها و سرمایه گذاران بزرگ (نهنگ ها) نیز در این اکوسیستم سرمایه گذاری کرده اند. بنابراین توجه به تغییرات این نظام و واکنش های به موقع به معنای واقعی کلمه «مراقبت از ثروت» است. در این مقاله در مورد اهمیت اخبار ارزهای دیجیتال و تاثیر شایعات بر اخبار ارزهای دیجیتال صحبت خواهیم کرد. در ادامه شما را با اهمیت اطلاعات دقیق و منابع خبری موثق آشنا می کنیم. با ما بمان.

اهمیت اخبار ارزهای دیجیتال و تاثیر شایعات

همانطور که می دانید یکی از محبوب ترین راه های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال، معامله با ارزهای دیجیتال است. اخبار ارزهای دیجیتال نه تنها به دارندگان، بلکه به معامله گران نیز کمک می کند تا تجزیه و تحلیل صحیح و بی نقصی ارائه دهند. تجزیه و تحلیل کامل تر می تواند به واکنش به موقع و اطلاع رسانی به موقع کمک کند.

در دنیای ارز دیجیتال، اطلاعات قدرت است. اطلاعات فقط شامل علم و هنر به اشتراک گذاری نیست. در عوض، بخش بزرگی از اطلاعات، توانایی تشخیص درست اخبار ارزهای دیجیتال از شایعات در این زمینه است. بنابراین، اگر می خواهید ثروت خود را در سیستم ارزهای دیجیتال افزایش دهید، توصیه می شود آخرین اخبار را دنبال کرده و تحلیل های خود را بر این اساس به روز کنید.

تاثیر شایعات بر اخبار ارزهای دیجیتال

متاسفانه یا خوشبختانه منابع خبری بی شماری اخبار مختلفی در مورد ارزهای دیجیتال منتشر می کنند. ممکن است بسیاری از اخبار صحت نداشته باشند. زیرا بر اساس حقایق غیر واقعی و تحلیل های کاملا احساسی گرفته و منتشر شده است. دردناک ترین حقیقت در مورد شایعات اخبار ارزهای دیجیتال نحوه انتشار آنهاست. این شایعه در میان برخی اخبار واقعی قرار می گیرد تا کسی متوجه حضور آن نشود. همه خبرنگاران و نویسندگان حوزه اخبار ارزهای دیجیتال می دانند که اخبار منفی مخاطبان زیادی دارد. اگر روزنامه نگاران صادق را در نظر بگیریم، افراد زیادی هستند که از انتشار شایعات در اخبار ارزهای دیجیتال سود می برند.

  تصمیمی برای رهایی از کابوس ها

این خبر جعلی چه تاثیری دارد؟

1- تشخیص اخبار واقعی در میان میلیون ها خبر جعلی به شدت دشوار می شود. زیرا اخبار بحث برانگیز آنقدر واقعی به نظر می رسند که تشخیص آن برای مبتدیان زمان زیادی طول می کشد.

2- ضررهای بی حد و حصر از دیگر تاثیرات شایعات در اخبار ارزهای دیجیتال است. گاهی اوقات اخبار مربوط به ارز دیجیتال که توسط یکی از نهنگ‌ها در شبکه بلاک چین گزارش می‌شود، باعث نوسانات شدید می‌شود. نوساناتی که توسط هیچ یک از تحلیلگران حرفه ای دنیا پیش بینی نشده است. این نوسانات شدید می تواند باعث ضرر بسیاری از دارندگان و معامله گران شود. شاید خود نهنگ که این خبر را منتشر کرده از صحت همه خبرها اطلاع کافی نداشته باشد. همانطور که گفتیم بارها شایعه در میان اخبار واقعی پنهان می شود.

3- بی اعتمادی کاربران جدید و تمامی کسانی که قصد ورود به سامانه ارزهای دیجیتال را دارند از دیگر اثرات شایعات در اخبار ارزهای دیجیتال است. به عنوان مثال، آقای ایلان ماسک چندین بار Dogecoin را در صفحه توییتر خود تایید کرده است. برخی از تحلیلگران همچنین هشدار داده اند که آقای ماسک ممکن است در حال برنامه ریزی برای استفاده از Dogecoin در یکی از پروژه های خود باشد. این باعث شد که Dogecoin تا 800 درصد رشد کند. اما اکنون که آقای ماسک در مورد Dogecoin صحبت می کند، هیچ تغییر شدیدی در نمودارهای قیمت Dogecoin وجود ندارد. زیرا هنوز هیچکس حمایت واقعی آقای ماسک و استفاده از Dogecoin را در یکی از پروژه های او ندیده است. این باعث شد که رشد 800 درصدی Dogecoin به یک حباب تبدیل شود. حبابی که هر لحظه ممکن است بترکد. به نظر شما استفاده از Dogecoin در یکی از پروژه های تسلا شایعه نیست؟ گاهی اوقات شایعات اینطوری پخش می شود. شایعات فقط توسط یک مصرف کننده وحشت زده یا یک ذهن بیمار منتشر نمی شود. گاهی می توان یک فرصت را خبر خاصی دانست.

  مشخصات بیشتری از گوشی های سری Ragphone 6D منتشر شد

4- از دست دادن اعتبار یک منبع خبری یکی از قدیمی ترین اتفاقاتی است که پس از انتشار شایعه ای در مورد ارز دیجیتال رخ می دهد. منابع خبری که اکنون نامشان فاش نشده و فراموش شده اند، به این شایعات دامن زدند.

موارد ذکر شده تنها گوشه ای از آسیب های ناشی از انتشار شایعه در اخبار ارزهای دیجیتال است. شایعات کریپتوکارنسی همچنین آسیب های دیگری به صنایع مرتبط وارد می کند که از حوصله این مقاله خارج است.

منابع قابل اعتماد برای اخبار ارزهای دیجیتال

آیا می توانید به اخبار ارز دیجیتال اعتماد کنید؟

تا به حال به اهمیت اصالت در اخبار ارزهای دیجیتال پی برده اید. اما سوالی که مطرح می شود این است که منابع موثق چه کسانی هستند؟

CoinDesk

CoinDesk اخبار دقیق و در عین حال جامع ارزهای دیجیتال را ارائه می دهد. این سایت رسماً در تلاش است تا ذهنیت و نگرش مناسب را در سرمایه گذاران جوان ایجاد کند. یکی دیگر از اقدامات قابل تقدیر این سایت ارتباط سرمایه گذاران با یکدیگر است. CoinDesk شاخص قیمت بیت کوین را ایجاد کرد که باعث شهرت آن شد. اخبار ارزهای دیجیتال و قیمت های مرجع این سایت به طور گسترده توسط مجلات مالی سنتی مانند وال استریت ژورنال، فایننشال تایمز و CNBC استفاده می شود.

CoinMarketCap

در صحت اخبار ارزهای دیجیتال در سایت Coin Market Cap شکی نیست. زیرا این خبر از طریق تحلیل داده ها منتشر می شود. داده های فعالیت تجاری از هزاران بازار جمع آوری شده است. این داده های دقیق با بررسی جنبه های مختلف دارایی های دیجیتال به دست می آید. جنبه هایی که به ارزش بازار، قیمت، حجم و عرضه در گردش و غیره نگاه کرده و هر یک را فهرست کرده اند. یکی دیگر از جذابیت های سایت CoinMarketCap نمایش تمامی اخبار ارزهای دیجیتال به صورت اعداد است.

  ساخت فیلم جدید جنگ ستارگان از سازنده سریال گمشده و نگهبان

اخبار ارز دیجیتال والکس

Valex یکی از معتبرترین منابع در جهان است. این سایت به دلیل داشتن بزرگترین منبع آموزشی و قیمت در بین کاربران ایرانی بلاک چین شناخته شده است. این سایت موفق شده است آخرین اخبار ارزهای دیجیتال را به زبان فارسی در اختیار کاربران ایرانی قرار دهد. Valex همچنین توسط بسیاری از منتقدان به عنوان صرافی با کوتاه ترین زمان احراز هویت و ارائه بیش از 100 ارز دیجیتال برتر جهان مورد تحسین قرار گرفته است.

کوین تلگراف

کوین تلگراف به دلیل ارائه محتوای روشنگری مانند نمودار قیمت ارزهای دیجیتال و تجزیه و تحلیل عمیق شناخته شده است. این سایت همچنین نظرات و گزارش های خبری در مورد ارزهای دیجیتال را منتشر می کند. هدف از ارسال این نظرات، شفاف سازی اخبار ارزهای دیجیتال برای خوانندگان آن است. کوین تلگراف اطلاعات دست اولی را در مورد طیف گسترده ای از بلاک چین، ارزهای دیجیتال و اخبار فین تک در حال ظهور منتشر می کند. هدف آنها ارائه اخبار دقیق و روزانه ارزهای دیجیتال از دنیای متمرکز و غیرمتمرکز است.

دیدگاهتان را بنویسید