استفاده از هوش مصنوعی برای پیش بینی حرکات بازیکنان والیبال

آنها روی الگوریتم خود برای استفاده در بازی هاکی کار می کنند تا بتوانند کاربردهای الگوریتم خود را از این طریق گسترش دهند.

الگوریتم توسعه‌یافته از این جهت منحصربه‌فرد است که از رویکرد Kolneger برای پیش‌بینی‌های خود استفاده می‌کند. این الگوریتم داده های بصری را با مکان و نقش بازیکن در زمین ترکیب می کند و حرکت بعدی بازیکن را پیش بینی می کند.

محققان برای آموزش الگوریتم خود، یک بازی را به آن نشان دادند و سپس متغیرهای پنهان بازی را به آن آموزش دادند. روش مورد استفاده در واقع همان چیزی است که افراد برای کسب دانش از تماشای یک مسابقه ورزشی استفاده می کنند. این الگوریتم از یادگیری ماشینی استفاده می کند و داده های لازم را از ویدیوهای تماشا شده استخراج می کند و سپس از این داده ها برای پیش بینی حرکات بازیکن در یک بازی جدید استفاده می کند. نتایج استفاده از این الگوریتم در مجله ACM Transactions on Intelligent Systems and Technology گزارش شده است.

محققان الگوریتم خود را به گونه ای توسعه دادند که می تواند سناریوهای احتمالی در بازی آینده را پیش بینی کند و بگوید هر بازیکن در هر موقعیتی چه حرکتی انجام خواهد داد. جالب اینجاست که پیش‌بینی‌های الگوریتم به طور کلی بیش از ۸۰ درصد درست است.

در حال حاضر، این الگوریتم فقط روی مسابقات والیبال کار می کند، اما محققان برای گسترش قابلیت های الگوریتم به آن هاکی آموزش می دهند.

الگوریتم توسعه‌یافته تاکید ویژه‌ای بر تحلیل داده‌های ویدئویی دارد و فناوری داده در آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. تیم های ورزشی همیشه به دنبال آنالیز تیم های مقابل خود و ارائه اطلاعات دقیق در مورد حریفان به بازیکنان خود هستند. الگوریتم جدید به تیم های ورزشی اجازه می دهد تا حریفان خود را بهتر تجزیه و تحلیل کنند و بهتر برای مسابقه آماده شوند.

  جودی کامر، تام هاردی و آستین باتلر در فیلم The Bikeriders بازی می کنند

علاوه بر مسائل ورزشی، پیش بینی حرکات انسان به طور گسترده ای در زمینه رابط انسان و ماشین استفاده می شود. بنابراین، با توسعه این نوع الگوریتم ها، می توان به خودروهای خودران نیز کمک کرد تا در شرایط بحرانی تصمیمات بهتری بگیرند. زیرا حرکات انسان را از قبل بهتر پیش بینی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید