ایلان ماسک در توییتر دستور اخراج دسته جمعی می دهد

لازم به ذکر است که مدتی پیش اعلام شد که ایلان ماسک قصد دارد 75 درصد از کارکنان این شرکت را اخراج کند که ظاهرا ایلان ماسک به کارمندان گفته است که این عدد صحیح نیست. در حال حاضر حدود 7500 نفر برای توییتر کار می کنند و اکنون از مدیران بخش های مختلف خواسته شده است تا لیستی از کارمندان اخراج شونده تهیه کنند.

به نظر می رسد این اخراج ها تا فردا یعنی قبل از اول نوامبر انجام می شود که قرار است کارکنان بخشی از سهام این شرکت را به عنوان پاداش دریافت کنند که برای کارمندان توییتر بسیار مهم است. بدیهی است که اگر این افراد قبل از اول نوامبر اخراج شوند، ایلان ماسک دیگر مجبور به پرداخت این مبالغ هنگفت نخواهد بود.

آقای ماسک روز جمعه قرارداد خرید توییتر را نهایی کرد و در همان روز به همراه مدیرعامل چند تن از مدیران ارشد از کار برکنار شدند. هنوز مشخص نیست که ایلان ماسک چه برنامه‌ای برای توییتر دارد، اما او مدتی پیش اعلام کرد که می‌خواهد این پلتفرم را به یک میدان شهر دیجیتال تبدیل کند که در آن کاربران با طیف وسیعی از نظرات بتوانند درباره روشی سالم و بدون خشونت بحث و گفتگو کنند. وی که بارها طرفدار آزادی بیان نامحدود است، اخیراً از تشکیل هیئت تعدیل محتوا خبر داده تا این هیئت تصمیمات مهمی در این زمینه اتخاذ کند.

منبع: آخرین خبر

  آخرین آمار فروش انگلستان؛ PS5 در رتبه دوم و F1 22 در صدر

دیدگاهتان را بنویسید