عدم استقبال از Sackboy: A Big Adventure بر روی پلتفرم PC

بازی Sackboy: A Big Adventure در زمان عرضه کمترین تعداد پخش کننده همزمان را در میان هر عنوان رایانه شخصی سونی داشت.

پس از انتشار Uncharted: Legacy of Thieves Collection برای کامپیوتر، این اثر کمترین تعداد بازیکن را در بین بازی های سونی در زمان انتشار به ثبت رساند. حال با کمی اختلاف زمانی نسبت به این اثر، بازی Sackboy: A Big Adventure موفق شد این رکورد منفی را ثبت کند. پس از گذراندن اولین آخر هفته پس از راه اندازی، بیشترین تعداد بازیکنان همزمان 610 بازیکن بود.

در مقایسه، تعداد ذکر شده از بازیکنان همزمان بازی Uncharted هیچ کدام نیست 10851 نفر بودند. عددی که نشان می دهد سکبوی از نظر تعداد بازیکن چقدر ناامید کننده به نظر می رسد. درست است که تعداد بازیکنان همزمان تعیین کننده میزان فروش یک اثر نیست، اما در وب سایت SteamDB Sackboy: A Big Adventure در رتبه 121 قرار گرفته است.

بازی‌های پورت‌شده قدیمی‌تر سونی مانند Horizon Zero Dawn و Days Gone هزاران بازیکن فعال بیشتری در 24 ساعت گذشته داشته‌اند و جایگاه بهتری در جدول پرفروش‌ترین بازی‌های Steam به دست آورده‌اند. به طور دقیق تر، تا تاریخ 9 آبان 1401 (31 اکتبر 2022)، تعداد پخش کننده های همزمان آثار منتشر شده سونی در رایانه شخصی به شرح زیر است (زمان انتشار بازی در داخل پرانتز نوشته شده است):

  1. God of War — 73,529 (ده ماه پیش)
  2. Marvel’s Spider-Man Remastered — 66,436 (سه ماه پیش)
  3. Horizon Zero Dawn — 56,557 (دو سال پیش)
  4. روزهای سپری شده — 27,450 (دو سال پیش)
  5. Uncharted: Legacy of Thieves Collection — 10,851 (هشت روز پیش)
  6. Sackboy: A Big Adventure — 610 (دیروز)
  Vulkan Vegas Kasyno

مگر اینکه بازی ها کاهش قیمت زیادی پیدا کنند یا به طور ناگهانی طرفداران زیادی مانند Cyberpunk 2077 پیدا کنند، رکورد تعداد بازیکنان از هفته اول انتشار فراتر نخواهد رفت و اگر این اتفاق بیفتد برای اگر Sackboy: A Big Adventure اتفاق بیفتد، این کار باید تاسف خورد. به گفته برخی، یکی از دلایل شکست تجاری بازی، عدم بازاریابی مناسب سونی برای آثار تازه منتشر شده مانند Secboy و Uncharted بوده است. بازی ها به درستی وارد نشده اند.

نسخه PC بازی Returnal نیز منتشر خواهد شد. اثری که ویدیویی با تنظیمات نسخه پی سی آن در اینترنت منتشر شده است. می توان حدس زد که این بازی موفق تر از Sackboy باشد. اما ظاهرا آثار سونی دیگر در جدول های برتر Steam قرار ندارند و این شرکت باید به فکر راه حلی برای این مشکل باشد.

دیدگاهتان را بنویسید