Epic گوگل را به پرداخت رشوه به Activision متهم کرد

ترنجی/ در حالی که Play Store اکثر برنامه های اندروید را توزیع می کند، سیستم عامل موبایل گوگل از نظر فنی یک پلت فرم باز در نظر گرفته می شود. گوگل مستقیماً از نصب اپلیکیشن های خارج از فروشگاه خود توسط کاربران جلوگیری نمی کند، اما Epic اخیراً این شرکت را متهم به پرداخت رشوه به شرکت هایی مانند Activision برای جلوگیری از رشد فروشگاه های اپلیکیشن اختصاصی به عنوان رقیب Play Store کرد.

شکایت های اپیک در این هفته بیشتر بر روی ادعاهای این شرکت متمرکز بود که گوگل به شرکت های دیگر پول پرداخت کرده بود تا از ایجاد کانال های مستقل برای توزیع برنامه ها جلوگیری کند. چنین اپ استورهای جایگزین، فروشگاه Play Android و کمیسیون فروش 30 درصدی آن را دور می زنند، کاری که اپیک از زمانی که گوگل فورتنایت را از فروشگاه خود حذف کرد، انجام داده است.

نبرد حقوقی مداوم Epic با گوگل ادعا می‌کند که غول جستجو به Activision 360 میلیون دلار رشوه پرداخت کرده تا نسخه‌های اندرویدی بازی‌های خود مانند Candy Crush را در انحصار Play Store نگه دارد. گوگل همچنین قراردادی مشابه با نینتندو، یوبی‌سافت و خالق بازی‌های لیگ اف لجندز، Riot Games امضا کرد و 30 میلیون دلار به این شرکت پرداخت کرد. Epic مرکزیت پلی استور در پلتفرم اندروید را یک انحصار می داند.

این ادعاها از نسخه جدیدی از شکایت ضد انحصار اپیک علیه گوگل ناشی می شود. لولو چنگ مروی، معاون اجرایی و مدیر اجرایی اکتیویژن، بیانیه اپیک را به شدت تکذیب کرد و گفت که اکتیویژن قبلاً شهادت و اسنادی را ارائه کرده است که با این ادعاها مغایرت دارد.

  انتشار دمو بازی Soulstice برای کامپیوتر

سال گذشته، اپیک به ارتباطات داخلی شرکت‌های گوگل برای توقف رقابت با پلی استور اشاره کرد. این شرکت در حال بررسی خرید تمام یا بخشی از Epic برای مبارزه با شکایت است. این طرح که Project Hug نامیده می‌شود، همچنین شامل پرداخت به شرکای پست‌های YouTube و اعتبار آگهی‌های Google و سرویس‌های ابری آن‌ها می‌شود.

در همین حال، نبرد حقوقی شبه مرتبط بین اپیک و اپل اخیرا وارد مرحله جدیدی شده است. سال گذشته، یک قاضی دادگاه منطقه ای ایالات متحده عمدتاً به نفع اپل رای داد، پس از اینکه Epic اعلام کرد فروشگاه برنامه این شرکت انحصار توزیع نرم افزار iOS را تشکیل می دهد. هر دو شرکت به این تصمیم اعتراض کردند و این هفته پرونده برای استدلال شفاهی به دادگاه تجدید نظر رفت.

از سوی دیگر، مقررات اتحادیه اروپا ممکن است بدون توجه به تصمیم دادگاه ایالات متحده، اکوسیستم های تلفن همراه را به موقعیتی که Epic می خواهد، سوق دهد. اتحادیه اروپا اخیرا قانون بازارهای دیجیتال خود را تصویب کرده است که می تواند اپل و گوگل را مجبور کند تا سیستم عامل های خود را بازتر کنند و فروشگاه های برنامه های شخص ثالث را مسدود نکنند.

رقابت بین اپیک، اپل و گوگل منجر به حذف فورتنایت از دو فروشگاه اپلیکیشن موبایل این دو شرکت شده است. Play Store و App Store. بنابراین، بازی Fortnite به صورت بومی در اندروید نیاز به دانلود لانچر خود Epic یا دریافت آن از فروشگاه گلکسی سامسونگ دارد. در iOS اپل، این بازی فقط از طریق سرویس های بازی ابری مانند Xbox Cloud Gaming و GeForce Now قابل بازی است.

  تلسکوپ فضایی جیمز وب اولین تصاویر خود را از یک ستاره ثبت کرد

نظر شما در مورد اینکه اپیک گوگل را به پرداخت رشوه به اکتیویژن متهم می کند تا از ارائه فروشگاه خود برای رقابت با پلی استور جلوگیری کند، چیست؟

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید