TikTok را حذف کنید و گوشی خود را تغییر دهید

ایسنا/ در کنار توافق احتمالی که به تیک توک اجازه می دهد فعالیت های خود را در ایالات متحده ادامه دهد، دو سناتور آمریکایی این برنامه اشتراک گذاری ویدیو را یک ابزار شنود چینی نامیده اند.

تام کاتن، سناتور جمهوری‌خواه آرکانزاس، یکشنبه در فاکس نیوز گفت: «نه فقط محتوایی که در TikTok آپلود می‌شود، بلکه تمام اطلاعات موجود در تلفن شما، سایر برنامه‌ها، تمام اطلاعات شخصی شما، حتی تصویر صورت شما، حتی نقطه، جایی که چشمان شما در آن قرار دارد. تیک توک یکی از بزرگترین برنامه های استراق سمع تا کنون، به ویژه در میان جوانان آمریکایی است.

مارک وارنر، رئیس کمیته اطلاعات سنا، دموکرات ویرجینیا، گفت: “این برنامه یک تهدید بزرگ است.” تمام اطلاعاتی که فرزند شما وارد می کند و دریافت می کند در جایی در پکن ذخیره می شود.

دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده به دنبال یک توافق امنیتی با TikTok است که به این برنامه اجازه می‌دهد از ممنوعیت دوران ترامپ جلوگیری کند. مخالفان همچنان نگران اطلاعاتی هستند که ممکن است از طریق برنامه محبوب که متعلق به شرکت چینی ByteDance است به چین درز کند.

سناتور مارکو روبیو از فلوریدا و مایک گالاگر نماینده جمهوری خواه از ویسکانسین، دو قانونگذار با نفوذ، در این ماه گفتند که قانونی را برای ممنوعیت استفاده از TikTok در ایالات متحده ارائه خواهند کرد و از دولت بایدن به دلیل انجام ندادن کافی انتقاد کردند.

هفته گذشته، کریستوفر رای، مدیر اف‌بی‌آی، نگرانی‌های امنیت ملی آژانس در مورد TikTok را تکرار کرد و به یک کمیته پارلمانی گفت: این احتمال که دولت چین بتواند به اطلاعات کاربر یا نرم‌افزار دسترسی پیدا کند، باعث نگرانی بی‌پایان است.

  Ggbet 25 Euro Bonus Abgerechnet Einzahlung Casino Ermittlung 2022

دولت ایالات متحده در حال بررسی پیشنهادی است تا به TikTok اجازه دهد تا تحت مالکیت ByteDance که میلیون‌ها کاربر جوان دارد در ایالات متحده به فعالیت خود ادامه دهد. این قرارداد شامل مسیریابی ترافیک کاربران ایالات متحده از طریق سرورهای تحت مدیریت اوراکل است و پایگاه داده این شرکت بر الگوریتم های اپلیکیشن TikTok نظارت خواهد کرد.

مدیر عامل Tik Tok، Xu Ze هفته گذشته گفت: این شرکت در حال کار بر روی پروژه ای به نام تگزاس است که اطلاعات حساس کاربران آمریکایی را جدا می کند و فقط کارمندان آمریکایی این برنامه به آن دسترسی خواهند داشت. این اقدام بسیار دشوار و پرهزینه است، اما هدف آن کاهش نگرانی مقامات آمریکایی است.

TikTok اعلام کرده است که برخی از کارمندان خارج از ایالات متحده به اطلاعات کاربران آمریکایی دسترسی دارند، اما این اطلاعات را در اختیار دولت چین قرار نخواهد داد.

به گزارش بلومبرگ، با این حال، وارنر ابراز تردید کرد و گفت که کد برنامه در چین نوشته شده است و می تواند ابزاری برای دور نگه داشتن کاربران برنامه از موضوعات بحث برانگیز مانند تایوان باشد. سناتور کاتن به مردم آمریکا توصیه کرد که این برنامه را حذف کنند و حتی گوشی خود را عوض کنند.

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید