تشخیص مایکروسافت از کیفیت برتر انحصاری های پلی استیشن نسبت به ایکس باکس

مایکروسافت طی توضیحات خود به سازمان نظارتی CMA او اذعان کرد که سونی بازی‌های انحصاری بیشتری دارد که کیفیت بهتری نسبت به بازی‌های موجود در پلتفرم Xbox دارند.

اظهارات جدید سخنگوی مایکروسافت به عنوان بخشی از توضیحات این شرکت به قانونگذاران بریتانیایی در مورد قرارداد خرید استودیوهای Activision Blizzard دوباره مطرح شد. در پاسخ آن شرکت به CMA آمده است که با توجه به موقعیت مسلط و پیشرو سونی در صنعت بازی، ادغام استودیوهای Activision Blizzard با Xbox به نفع اصل رقابت در آن بازار است.

سونی علاوه بر اینکه پیشروترین تامین کننده کنسول های بازی در جهان است، یک ناشر بازی بسیار قدرتمند نیز هست. مقیاس سونی با اکتیویژن بی‌نظیر است و به‌عنوان یک ناشر، تقریباً دو برابر اندازه تجارت بازی‌های مایکروسافت است.

مایکروسافت خریدهای اخیر سونی از God of War، The Last of Us و Destiny 2 را “افسانه ای” توصیف کرده است. علاوه بر این، تعداد بازی های انحصاری شخص اول و شخص ثالث برای پلی استیشن در سال 2021 بیش از 280 بازی اعلام شده است که نزدیک به 5 برابر بیشتر از Xbox است.

شخصیت های انحصاری بازی سونی

این شرکت همچنان بر این باور است که قرارداد ادغام اکتیویژن بلیزارد با استودیوهای ایکس باکس تحت تأثیر فعالیت‌های ضدرقابتی قرار نمی‌گیرد و می‌داند که سونی بازی‌های انحصاری با کیفیت بیشتری نسبت به Xbox دارد.

«بسیاری از بازی‌های انحصاری سونی و نینتندو جزو پرفروش‌ترین بازی‌های اروپا و جهان هستند. در این بین، بازی های معروف اول شخص مانند The Last of Us، Ghost of Tsushima، God of War و Spiderman واقع شده اند.”

  نسخه جهانی OnePlus 10 Po (OnePlus 10 Po) ارائه شده است.

در بخشی دیگر از متن بیانیه مایکروسافت به بحث جداسازی ایکس باکس از پلتفرم هایی که بازی های سونی روی آن ها منتشر می شود اشاره شده است و بازی های Final Fantasy 7 Remake، Bloodborne، Final Fantasy 16 و بازسازی Silent Hill 2 به عنوان نمونه ذکر شده است. صاحب پلتفرم Xbox معتقد است که “CMA به اشتباه نینتندو سوییچ را برای خانواده ها توصیف کرده است. “چنین توصیفی این واقعیت را نادیده می گیرد که بازی های بزرگسالان زیادی در سوییچ وجود دارد که به طور فعال در پلتفرم هایی مانند YouTube تبلیغ می شوند.”

انحصاری های Call of Duty و PlayStation

استفاده نینتندو از نوآوری نباید این واقعیت را پنهان کند که آن‌ها همچنان در حال رقابت با سونی و مایکروسافت در زمینه بازی‌های کنسولی هستند و توانسته‌اند این کار را با موفقیت بدون مواردی مانند Call of Duty بر روی پلتفرم خود انجام دهند.

در نهایت، نظرات خود را در مورد آن با زومجی و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید