شایعه: شکایت کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده از معامله مایکروسافت برای خرید Activision

شایعه شده است که کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده قصد دارد شکایتی را برای جلوگیری از تکمیل خرید Activision Blizzard مایکروسافت تشکیل دهد.

علاوه بر مشکلات خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت در اروپا و انگلیس، مشکلات منطقه آمریکا را نیز می توان به آن اضافه کرد. به گفته پولیتیکو، کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده احتمالاً علیه مایکروسافت شکایت خواهد کرد تا از قرارداد ادغام این شرکت با اکتیویژن بلیزارد جلوگیری کند. لازم به ذکر است که شکایت ضد انحصار FTC هنوز نهایی نشده است و چهار کمیسیونر ارشد این شرکت باید در مورد آن رأی دهند و با وکلا ملاقات کنند.

بررسی جزئیات و استدلال های طرفین، FTC را به این معامله مشکوک کرد. مانند مطالعه کمیسیون اروپا و سازمان رقابت و بازار (CMA) بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی و کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده نگران هستند که مایکروسافت پس از اتمام این معامله، مزیتی غیرمنصفانه در بازار بازی داشته باشد. FTC هنوز در مورد این شایعه اظهار نظری نکرده است.

دیروز خبری منتشر شد مبنی بر اینکه مایکروسافت به دلیل سوء استفاده از شرایط بد اکتیویژن برای خرید این شرکت با قیمت پایین و ایجاد امکان خروج باب کوتیک او بزرگ شد؛ با این حال، شکایت بر رسوایی‌های مربوط به هیئت مدیره Activision و شخص Kotick متمرکز است.

  اعلام تاریخ انتشار بازگشت به جزیره میمون ها با انتشار تریلر جدید

دیدگاهتان را بنویسید