نابودی بازی های Battlefield توسط سونی برای اثبات موقعیت Call of Duty

سونی برای توضیح جایگاه ویژه بازی های Call of Duty در بحث خرید اکتیویژن بلیزارد از مایکروسافت، Battlefield را به عنوان مثال در نظر می گیرد و آن را در حد جایگزینی این مجموعه نمی داند.

سونی در بخشی از گزارش جدید خود علیه نهایی شدن استودیوی اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت، بار دیگر جایگاه ویژه بازی های کالاف دیوتی در صنعت بازی را با ذکر مثالی جالب برجسته کرد. سونی ادعا می کند که این توانایی را دارد که به جای بازی های Call of Duty، شوتر اول شخص خود را برای گیمرها بیاورد، اما این سری را ضروری می داند.

در این میان لازم به ذکر است که Call of Duty: Modern Warfare 2 در کمتر از یک هفته بیش از یک میلیارد دلار برای سازندگان خود درآمد داشته است و امثال Killzone به این زودی ها حتی نمی توانند به این اعداد نزدیک شوند. برای نشان دادن این موضوع، سونی از بازی های Battlefield از Electronic Arts به عنوان مثال استفاده کرد و به نوعی با نشان دادن جایگاه بسیار کوچک خود در مقایسه با duty case، تلاش کرد تا رگولاتورهای بریتانیا را متقاعد کند تا با این معامله مخالفت کنند.

میدان جنگ در مقابل ندای وظیفه

در متن این گزارش 20 صفحه ای آمده است:

«الکترونیک آرتز به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین ناشران شخص ثالث پس از Activision، سال‌ها با سری Battlefield کار می‌کند. تلاش زیادی برای ایجاد یک رقیب ندای وظیفه اما با وجود شباهت ها و سابقه درخشان این شرکت در ارائه کار با کیفیت بالا AAA حتی نمی تواند با بازی هایی مانند FIFA، Mass Effect و Need for Speed ​​رقابت کند. تا آگوست 2021، بیش از 400 میلیون بازی Call of Duty فروخته شده بود، در حالی که کل فروش بازی های Battlefield در آن سال ها تنها 88.7 میلیون نسخه بود.

  بازار اقدام; هر آنچه برای موفقیت در بازارهای مالی نیاز دارید.

اگر منصف باشیم، بازی‌های Call of Duty با برنامه منظم‌تری نسبت به سری Battlefield منتشر می‌شوند که معمولاً نسخه جدیدی به صورت سالانه دریافت نکرده‌اند. البته، سونی استدلال می‌کند که توانایی Activision Blizzard برای انتشار موفقیت‌آمیز نسخه‌های مختلف سری Call of Duty به صورت منظم و سالانه دلیل دیگری برای ضروری بودن آن است. بنابراین به نظر می رسد که Battlefield و فقط برای اثبات حرف سونی، به عنوان نمونه مشابه تحقیر شد.

نظر شما درباره بیانیه سونی در پرونده جدید این شرکت در سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید