نقد و بررسی بازی Sonic Frontiers – Zoomji

Sonic Frontiers با تمام نقاط ضعفی که دارد تجربه قابل قبولی را برای طرفداران بازی های سه بعدی سری سونیک ارائه می کند. با بررسی این بازی با زومجی همراه باشید.

سونیک یکی از دوست داشتنی ترین شخصیت های صنعت بازی های ویدیویی است و سری سونیک از گذشته تا امروز توانسته مخاطبان زیادی را به خود جذب کند. جدای از نسخه های دو بعدی که دلیل اصلی محبوبیت سونیک هستند، نسخه های سه بعدی بازی تجربه کم و بیش خوبی را ارائه می کنند. با این حال، انتشار Sonic Forces نتوانست توجه کاربران مجموعه سونیک را به خود جلب کند و تیم سونیک نتوانست نسخه سه بعدی مناسبی را برای طرفداران ارائه کند.

بنابراین، زمانی که Sonic Frontiers را معرفی کردیم و با یک سونیک سه بعدی دیگر روبرو بودیم، کاربران تا حدودی نگران شدند، اما این بار تیم سونیک شروع به ساخت یک بازی جاه طلبانه کرد. این بار سونیک و دوستانش کاربران را در یک ساختار جهان باز قرار داده اند. Sonic Frontiers مملو از ایده ها و خلاقیت های جدید است که برخی از آنها کارساز بوده و برخی دیگر مانند سایه ای ضخیم مانع از به وجود آمدن نقاط قوت بازی شده اند.

مراحل موجود در پورتال بازی Sonic Frontiers را دنبال کنید

سونیک در ماجراجویی جدید خود تنها نیست و شخصیتی به نام سیج دائما فعالیت های او را زیر نظر دارد

داستان Sonic Frontiers از آنجا شروع می شود که دکتر اگمن، شرور جهان سونیک، به جزیره Starfall سفر می کند و سعی می کند به یک قدرت ناشناخته و ارزشمند دسترسی پیدا کند. این در حالی است که فعالیت های او باعث می شود تا به بعد دیجیتالی به نام فضای مجازی منتقل شود و اسیر شود. از طرفی سونیک به همراه دوستانش برای جستجو و یافتن دلیل Chaos Emeralds به جزایر مختلف رفته است. مدت کوتاهی پس از جستجو، هواپیمای سونیک نیز غرق می شود و تنها سونیک می تواند بدون آسیب از آن خارج شود، بقیه فرم فیزیکی خود را از دست داده اند و بعد دیجیتالی آنها نیز در جزایر مختلف به دام افتاده است.

بنابراین، سونیک باید با سفر به سه جزیره مختلف، امی، ناکلز و تیلز را نجات دهد. البته این تمام داستان و اتفاقات بازی نیست، بلکه تهدیدی بزرگتر یعنی Starfall Island، سونیک و دوستانش را تهدید می کند. Sonic Frontiers شروع بسیار خوبی دارد، با یک داستان کلی سرگرم کننده که ماجراجویی جدید جوجه تیغی دوست داشتنی را هیجان انگیز می کند. اما چیزی که تیم سونیک روی آن تمرکز زیادی داشته و پر از ایده های مختلف است، گیم پلی بازی است، اما همه ایده های استفاده شده نتیجه خوبی ندارند.

  تایید انتشار The Pathless برای Xbox و Nintendo Switch

کات صحنه های Sonic Frontiers

سیستم مبارزه خود جالب است، اما برای یک بازی جهان باز با عناصر Brawler که در آن باید زمان زیادی را صرف کنید، سیستم ارتقا به سادگی طراحی شده است.

Sonic Frontiers یک بازی جهان باز است که در آن سونیک باید تایتان های مختلف را با جمع آوری Chaos Emeralds نابود کند. البته با توجه به داستان بازی، هدف سونیک به تدریج تا حدودی تغییر خواهد کرد، اما تمام فعالیت شما در بازی بر روی جمع آوری Chaos Emerald در میانه های بازی متمرکز شده است. اکنون برای به دست آوردن الماس های معروف دنیای سونیک، باید پورتال های مختلفی را تکمیل کنید تا کلید دسترسی به الماس ها و انجام برخی از ماموریت های دوستان خود را به دست آورید. ایده کلی بازی بر اساس کاوش در دنیای بازی، پلتفرمینگ، سیستم مبارزه و مینی گیم هایی است که نقاط قوت و ضعف بازی را تشکیل می دهند.

سیستم مبارزات بازی به گونه ای است که سونیک می تواند از طریق مشت و لگد خود، کمبوها و کمبوهای مختلفی را بر روی دشمنان اعمال کند. همچنین یک سیستم ارتقا در این بین ابداع شده است تا سونیک بتواند حرکات جدیدتری را یاد بگیرد و همچنین با پیشروی در خط داستانی سه مهارت را بیاموزد. خود سیستم مبارزه جالب است اما برای یک بازی جهان باز با المان های Brawler که باید زمان زیادی را صرف کنید، سیستم ارتقا طراحی ساده ای دارد و از اواسط بازی به بعد یکنواخت و تکراری می شود.

گشت و گذار در مرزهای صوتی

در همین حال، لذت‌بخش‌ترین بخش گیم‌پلی Sonic Frontiers، کاوش در دنیای بازی و انجام بازی‌های پلتفرم است. طراحی موانع و بازی های پلتفرم به خوبی انجام شده است و می تواند شما را سرگرم کند. دوربین درون بازی ممکن است گاهی آزاردهنده باشد، اما به طور کلی جوایز خوبی دریافت خواهید کرد و ساعت ها سرگرم خواهید شد. Sonic Frontiers همچنین دارای محیط‌هایی است که با انجام مینی‌گیمی که ارائه می‌دهند و باز کردن قفل نقشه محیط آن‌ها را تکمیل می‌کنید. در صورت تکمیل تمامی محیط های ذکر شده، نقشه بازی به طور کامل باز می شود و نقاط تله پورت نیز در دسترس خواهد بود.

  مشخصات کامل سری گلکسی تب اس 8 را قبل از عرضه رسمی آن بررسی کنید

استفاده درست از مراحل قبلی سونیک چیزی است که تجربه پورتال ها را لذت بخش کرده است

به عنوان مثال پورتال ها یکی از نقاط دوربری در Sonic Frontiers هستند و از طریق آن ها پس از تکمیل نقشه محیطی می توانید به نقاط مختلف سفر کنید. طراحی خوب پورتال یکی دیگر از نقاط قوت بازی است. در واقع با تکمیل آنها می توانید کلیدهای ویژه ای را دریافت کرده و Chaos Emeralds را باز کنید. اکنون ساختار پورتال ها به گونه ای است که با ورود به هر یک از آنها باید یکی از مراحل سونیک های سه بعدی و دو بعدی قدیمی را به پایان برسانید. عملکرد شما در هر مرحله بین یک تا چهار کلید برای شما به ارمغان می آورد.

نبرد با دشمنان در Sonic Frontiers

جابجایی بین مراحل سه بعدی و دو بعدی در پورتال ها حس خوبی دارد و طراحی خوبی دارد. این موضوع در مورد ساختار پلتفرم های Frontiers دنیا نیز صدق می کند و شاهد بازی های پلتفرم دو بعدی هستیم. البته کلید بدست آوردن و پیشرفت در بازی تنها به ساخت پورتال محدود نمی شود، زیرا امکان تکمیل و دریافت تمامی کلیدها برای برخی از کاربران بسیار چالش برانگیز است. از این رو تیم تولید ماهیگیری را به عنوان یک فعالیت جانبی در نظر گرفته است. با صید ماهی و همچنین کباب کردن گوشت، بازیکنان می توانند توکن های ویژه ای به دست آورند و از آنها برای خرید آیتم هایی استفاده کنند که سیستم دفاعی را بهبود می بخشد، میزان آسیب، کلیدها و سایر کلکسیون های بازی را افزایش می دهد.

چرخ های خوش شانس و سکه های بنفش موجود در محیط به شما امکان می دهد بارها ماهی بگیرید.

مشکل از جایی شروع می‌شود که می‌توانید Sonic را شکست دهید و با صرف زمان و کشاورزی در فعالیت‌های ماهیگیری و کباب کردن، چندین کلید کسب کنید. در نتیجه، سایر فعالیت های بازی ممکن است دیگر جذابیت گذشته را نداشته باشند. یعنی تیم سونیک در نظر گرفتن محدودیت مصرف برای این قسمت ناکام ماند و تعادل بازی را به هم ریخت. در این میان باید به این نکته اشاره کنم که تعداد تلاش برای صید ماهی و فعالیت ماهیگیری محدود است، اما با گشت و گذار در محیط زیست و گذراندن شبانه روز در دنیای فرانتیرز، چرخ های مختلفی از شانس را خواهید دید که به راحتی می توانید موارد مختلف را در این بخش دریافت کنید. با این حال، گیم پلی سونیک تقریباً 20 ساعت مخاطب را سرگرم نگه داشت و ایده های جدید و متفاوت او در مقایسه با دیگر ساخته های تیم سونیک در این سری ارزشمند و قابل تحسین است، اما طراحی بهتر آنها می توانست یکی از بهترین سونیک های سه بعدی را از لحاظ گیم پلی

  انتشار نسخه کامل بازی Grounded با تریلر جدید

Platforming در Sonic Frontiers

از نظر بصری، Sonic Frontiers چیز زیادی برای ارائه ندارد، و از نظر هنری و بصری، ما احتمالا متوسط ​​هستیم. جدا از این موارد، طراحی محیط های بازی به خوبی انجام شده و هر کدام ظاهر و ساختار خاص خود را دارند. همچنین دشمنان تنوع خوبی دارند و باس های اصلی و فرعی بازی با اینکه می توانستند طراحی چالش برانگیزتری داشته باشند اما از نظر تنوع و سیستم مبارزاتی مخاطب را ناامید نمی کنند. از نقطه نظر فنی، Sonic Frontiers یک تجربه آرام از نظر افت نرخ فریم ارائه می دهد، اما تا حدی شاهد بارگذاری میانی پلتفرم و چند باگ هستیم که بر تجربه کلی بازیکن تأثیر نمی گذارد.

Sonic Frontiers موسیقی بسیار خوبی دارد و چه در زمان مبارزات معمولی و چه در باس فایت ها، موسیقی با حال و هوای بازی مطابقت دارد و جمعیت را راضی نگه می دارد. دیالوگ ها و صداپیشگان بازی نیز در سطح خوبی قرار دارند و به گونه ای است که طرفداران می توانند با شخصیت ها ارتباط برقرار کنند. در نهایت، Sonic Frontiers با تمام مشکلات و ایراداتش، به لطف پلتفرمینگ خوب و کاوش در جهان، یک تجربه سرگرم کننده را برای طرفداران بازی های سونیک سه بعدی ارائه می دهد. اما این شروع خوبی برای کاربران جدید نیست. با این حال انتظار می رود در آینده تیم سونیک بتواند از ایده های استفاده شده بهتر استفاده کند و با رفع نواقص Frontiers تجربه بهتری را ارائه دهد.

بررسی بازی بر اساس نسخه PC نوشته شده است

دیدگاهتان را بنویسید