Sony: Xbox Game Pass 29 میلیون مشترک دارد

سونی در ادامه گزارش های خود به مقامات مسئول نظارت بر قرارداد بین مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد اشاره کرد که Xbox Game Pass با 29 میلیون کاربر پیشرو در زمینه خدمات بازی مشترک است.

در حالی که مایکروسافت به دنبال نهایی کردن معامله برای خرید استودیوهای اکتیویژن بلیزارد است، رگولاتورهای بریتانیا و سازمان های دولتی به بررسی این معامله ادامه می دهند. سونی به عنوان مهم ترین رقیب مایکروسافت در عرصه بازی نیز یکی از مخالفان سرسخت این قرارداد است و بارها نگرانی خود را از آسیب رساندن به اصول رقابتی صنعت بازی به گوش تصمیم گیرندگان رسانده است. در همین راستا گزارش جدیدی توسط سونی منتشر شده است که اعداد و ارقام جالبی را در رابطه با سرویس اشتراک Game Pass فاش می کند.

سخنگوی سونی طی توضیحات خود به سازمان رقابت و بازار (CMA)، به “توانایی و انگیزه مایکروسافت برای کاهش سطح رقابت در صنعت بازی فعلی و آینده با استفاده از خدمات ارائه دهندگان خدمات بازی” اشاره کرد. به گفته این شرکت، «با ۲۹ میلیون کاربر، سرویس اشتراک Game Pass به طور قابل توجهی بالاتر از PlayStation Plus است. واقع شده است و این امر مایکروسافت را به رهبر بازار در زمینه خدمات اشتراک گذاری چند بازی تبدیل کرده است. از طرفی پیش بینی می شود این آمار در آینده بهبود زیادی پیدا کند.

اشتراک گذاری بازی ایکس باکس پس از خدمات بازی مشترک

البته ادعای سونی مبنی بر ۲۹ میلیون مشترک فعال سرویس Xbox Game Pass کاملاً با گزارش های قبلی مایکروسافت مطابقت ندارد. مایکروسافت آخرین بار به نزدیک به 25 میلیون مشترک Game Pass اشاره کرد.

  نقد فیلم الویس پرتره خواننده مشهور راک اند رول

گزارش تفصیلی سونی به CMA شامل بندهای مختلفی است که مهمترین آنها نگرانی در مورد انحصاری بودن بازی های Activision Blizzard در سرویس Game Pass است. نقل شده؛ اتفاقی که در حالت عادی اگر اکتیویژن بلیزارد به استودیوهای بازی سازی ایکس باکس نمی پیوست، رخ نمی داد.

دیدگاهتان را بنویسید