متهم شدن مدیرعامل ZA/UM به داشتن سهام غیرقانونی در این استودیو

یک شکایت جدید ادعا می کند که مدیر عامل فعلی استودیو ZA/UM به طور غیرقانونی به سمت خود رسیده است.

چندی پیش خبر درگیری حقوقی بین سازندگان مرکزی بازی Disco Elysium و استودیو ZA/UM استودیوی سابق آنها منتشر شد و حالا در دادخواست جدید ادعا شده است که مدیرعامل آن استودیو با غیرقانونی این سمت را به دست آورده است. به معنای. این پرونده ادعا می کند ایلمار کامپوس استفاده از یک شرکت مبلغ ساختگی او 4.8 میلیون یورو به خود داد تا اکثریت سهام این استودیو را بخرد.

او ظاهراً چهار طرح مفهومی از بازی Disco Elysium 2 را به فروش رساند که اولین نگاه به دنباله این بازی Tütreke که مالک آن است را به قیمت یک یورو به فروش رساند و سپس این شرکت آن طرح ها را به قیمت 4.8 میلیون یورو به استودیوی فوق فروخت. رابرت کورویتز و الکساندر روستوفاعضای سابق ZA/UM قبلاً کامپوس را متهم کرده بودند که به طور غیرقانونی اکثریت سهام استودیو را به دست آورده است و مدعی شده بود که او پولی را که باید برای ادامه فیلم خرج می‌شد، اختلاس کرده بود.

بازی Disco Elysium The Final Cut

در همان زمان استودیوی ZA/UM به این اتهامات پاسخ داد و چندین اتهام را به کورویتز و روستوف نسبت داد. این استودیو اعلام کرد که جدایی آنها به دلیل ایجاد یک محیط کاری مسموم بوده و این پیشنهاد که فسخ قرارداد آنها برای نفع مالی بوده است کاملاً بی اساس است. به گفته کامپوس، برنامه فروش شرکت پس از آن بود. اما کوروویتز و روستوف سهامداران اقلیت باقی ماندند و کوروویتز به عنوان سازنده بازی این قدرت را دارد که هرگونه فروش احتمالی را مسدود کند.

  یک مزرعه استخراج غیرمجاز ارز دیجیتال در جزیره قشم کشف شد

این دو همچنین ادعا می کنند که تونیس هاول، تهیه کننده اجرایی سابق ZA/UM در به دست آوردن غیرقانونی اکثر سهام استودیو توسط Kompus دست داشته است. هاول همچنین یک بانکدار سابق است که در سال 2015 به اتهام کلاهبرداری در سرمایه گذاری محکوم شد. برای او، پرونده جدید ادعا می کند که مانند Compos، حقوق سری Disco Elysium را به شرکتی به نام Yessirnoir فروخته است که یک شرکت تابعه متعلق به ZA/ است. UM در انگلستان رئیس این شرکت Anu Reimann است که گفته می شود شریک Haavel است.

دیدگاهتان را بنویسید