مشخصات پردازنده گرافیکی Navi 32 در به روز رسانی نرم افزار AMD ROCm بررسی می شود

اخیرا شایعاتی مبنی بر کاهش تعداد هسته برای پردازنده گرافیکی Navi 32 منتشر شده است مطرح شد، حالا به طور غیر مستقیم توسط تایید شده توسط AMD

اخیراً شنیده شد که پردازنده گرافیکی Navi 32 به جای 32 پردازنده Workgroup قبلاً ذکر شده، 30 هسته Workgroup دارد. این بدان معناست که تعداد واحدهای CU یا واحد پردازش گرافیکی به جای 64 عدد 60 واحد خواهد بود. اکنون توسعه دهندگان نرم افزار ROCm AMD در فایلی به نام performance.hpp دقیقا همین عدد را مشخص کرده است.

ROCm نرم افزار تخصصی AMD امکان دسترسی به شتاب دهنده های حیاتی AMD Instinct را برای محققان فراهم می کند آنها را برای استفاده در تحقیقات خود فراهم می کند. سکو Radeon ROCm مبتنی بر قابلیت حمل و نقل موجود است که از چندین محیط در چندین شتاب دهنده و معماری پشتیبانی می کند. بر اساس آنچه تاکنون در مورد معماری RDNA3 می دانیم، این بدان معناست که تراشه کامل Navi 32 دارای 3840 پردازنده استریم خواهد بود، در حالی که Navi 33 دارای 2048 پردازنده استریم خواهد بود.

با اشاره به تعداد هسته های گرافیکی Navi 32

بنابراین از زمانی که شایعات برای اولین بار در ماه آگوست منتشر شد، چیز زیادی تغییر نکرده است و مشخصات اعلام شده توسط Angstronomics به طور خاص بسیار دقیق بود. تنها تغییری که باید در لیست مشخصات فنی این سری ایجاد کنیم، سرعت بالاتر حافظه گرافیکی و پشتیبانی از PCIe Gen4 است. بجای این PCIe Gen5 است.

اما سوال مهمتر این است که دقیقا از کدام تراشه های سری Radeon Navi 32 و Navi 33 استفاده می شود. کارت‌های گرافیک دسکتاپ سری Radeon RX 7900 منحصراً از تراشه‌های Navi 31 و احتمالاً Navi 32 در سری Radeon RX 7800 استفاده می‌کنند. دسکتاپ و برای استفاده از لپ تاپ RX 7900M.

  اشاره هیدئو کوجیما به دنباله Policenauts که هرگز ساخته نشد

در همین حال، انتظار می رود AMD در CES 2023 بیشتر در مورد Navi 32 صحبت کند. سری تراشه های Radeon RX 7000M و لپ تاپ های جدید مبتنی بر پردازنده های گرافیکی Ryzen 7000 احتمالاً در این برنامه معرفی می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید