دنیای عجیب، انیمیشن جدید دیزنی ممکن است 100 میلیون دلار ضرر کند

انیمیشن دنیای عجیب نتوانست در باکس آفیس عملکرد خوبی داشته باشد و حالا دیزنی ممکن است با ضرر بیش از 100 میلیون دلاری روبرو شود.

در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، جدیدترین انیمیشن دیزنی احتمالا با ضرر بزرگی روبرو خواهد شد. انیمیشن دنیای عجیب در هفته شکرگزاری در اولین هفته اکران خود عملکرد بسیار ضعیف و ناامیدکننده ای داشت. ورایتی گزارش داد که این انیمیشن 11.9 میلیون دلار برای سه روز آخر هفته و 18.6 میلیون دلار برای پنج روز کسب کرد. پیش از این پیش بینی شده بود که انیمیشن دنیای عجیب در 5 روز اول اکران حدود 40 میلیون دلار بفروشد.

فروش سه روزه این انیمیشن در آخر هفته، در مقایسه با فیلم West Side Story که با 10.5 میلیون دلار افتتاح شد، در میان ضعیف‌ترین فروش‌ها برای یک فیلم دیزنی در طول همه‌گیری ویروس کرونا قرار دارد. انیمیشن Encanto سال گذشته اکران شد و توانست 27.2 میلیون دلار در سه روز آخر هفته و 40 میلیون دلار در کل طی 5 روز بفروشد. اکنون ورایتی می گوید که انیمیشن دنیای عجیب احتمالا با ضرر بیش از ۱۰۰ میلیون دلاری مواجه خواهد شد.

خانواده کلاید در انیمیشن دنیای عجیب با موتورسیکلت وارد دنیایی ناشناخته می شوند

منابع می گویند این انیمیشن برای پوشش بودجه ساخت 180 میلیون دلاری خود و همچنین هزینه های تبلیغاتی نیاز به فروش حداقل 360 میلیون دلاری در باکس آفیس جهانی داشت. البته بازی Strange World در دیزنی پلاس و همچنین در داخل کشور عرضه خواهد شد، اما Variety می گوید که انیمیشن جدید دیزنی به سختی سودآور خواهد بود. دیزنی هنوز تاریخ انتشار بازی Strange World را در دیزنی پلاس اعلام نکرده است.

  معرفی نسخه کلکسیونی میراث هاگوارتز

جیک جیلنهال، دنیس کواید، جابوکی یانگ سفید، اتحاد جبرئیل، لوسی لیو و آلن تودیکاز جمله بازیگرانی هستند که در انیمیشن دنیای عجیب صداپیشگی کردند و به صداپیشگی پرداختند. دن هالکارگردان Big Hero 6 دستیار کارگردان Moana و کارگردان Raya and the Last Dragon کارگردانی دنیای عجیب را بر عهده دارد . هم هیچ چیز را نمی گویندنویسنده انیمیشن Raya and the Last Dragon وظیفه نگارش فیلمنامه انیمیشن جدید دیزنی را بر عهده دارد.

این انیمیشن اکشن ماجراجویی اصلی، با الهام از مجلات پالپ یا زرد و داستان های معروف نیمه اول قرن بیستم، در دست ساخت است. در انیمیشن دنیای عجیب، به اعماق سرزمینی ناشناخته و خطرناک سفر خواهیم کرد، جایی که موجودات خارق العاده ای در انتظار خانواده افسانه ای Key هستند. خانواده ای از کاشفان که اختلافاتشان آخرین و مهمترین ماموریتشان را تهدید می کند.

دیدگاهتان را بنویسید