نقد فیلم بلک آدام دواین جانسون در نقش یک ضدقهرمان

تلاش دواین جانسون برای بیان داستان منشأ بلک آدام در بلک آدام بالاخره محقق شد، اما به چه قیمتی؟ با زومجی همراه باشید.

Black Adam در ابتدا قرار بود شخصیت شرور Shazam باشد، اما قدرت و نفوذ دواین جانسون منجر به ساخت یک فیلم مستقل Black Adam قبل از ملاقات این دو شخصیت شد. با این حال چندین سال طول کشید تا بلک آدام تولید و عرضه شود. مدتی است که نسخه با کیفیت فیلم Black Adam منتشر شده است; فیلمی که خاستگاه شخصیت تت آدام را تغییر داد و در آن شاهد حضور گروه آمریکایی Justice League هستیم.

با این حال آیا بلک آدام موفق به ساخت فیلمی بر اساس این شخصیت معقول به نظر می رسد؟ در روزهایی که مارول استودیو از روزهای درخشان فاز سوم خود فاصله گرفته و بسیاری بر این باورند که یک فرصت طلایی برای دی سی به وجود آمده است، شاهد اکران فیلم Black Adam هستیم که برخلاف بسیاری از فیلم های ابرقهرمانی، باید از یک داستان در مورد یک شرور در قالب یک ضد قهرمان. به شخصیت بگو داستان فیلم در زمانی می گذرد که کشور خندق توسط سازمان جنایی Intergang اشغال شده است.

بلک آدام در فیلم آدم سیاه وارد کاخ خندق می شود

اکنون امید آنها بازگشت قهرمانی است که زمانی این کشور را از دست یک پادشاه ظالم نجات داده است. فیلم Black Adam در واقع چندین هدف مهم را دنبال می کند که اولین آنها را قبلاً ذکر کردیم و هدف دوم در واقع بیرون آوردن کشتی طوفان زده DC از طوفانی است که مدت هاست آن را فرا گرفته است. فیلم بلک آدام از ابتدا می خواهد به تماشاگر نوید یک فیلم اکشن و پر سرعت را بدهد که اتفاقا به قولش عمل می کند اما به چه قیمتی.

بلک آدام سعی می کند جایگاه بلک آدام را در دنیای دی سی مستحکم کند، اما هرگز ساخت چنین فیلمی را توجیه نمی کند.

فیلم بلک آدام اگرچه سرعت بالایی دارد اما عملا فراموش کرد که ما با بسیاری از شخصیت ها آشنایی نداریم و مهمترین هدف فیلم ارائه تصویری از بلک آدام است. فیلم زمان زیادی برای معرفی هر شخصیت نمی گذارد و فقط باید با توضیحاتی که شخصیت ها می دهند با این شخصیت ها آشنا شویم. این نکته زمانی بیشتر به چشم می خورد که در طول فیلم شخصیت های زیادی را می بینیم که زمان زیادی برای معرفی و کار با آنها داده نمی شود.

  تغییر تمرکز Square Enix از ژاپن به بازار جهانی

بلک آدام سعی می کند بامزه و جذاب باشد، اما به چه قیمتی؟ مشکل بزرگ فیلم از جایی شروع می شود که چیزهای زیادی به فیلم اضافه می کند اما توضیح کافی و مناسبی برای آن وجود ندارد. بنابراین، سازندگان فیلم به‌جای توضیح قدرت شخصیتی مانند دکتر فیت، تصمیم می‌گیرند که تماشاگر را خودشان به دنبال آن‌ها بگردند و این در مورد همه شخصیت‌های فیلم صدق می‌کند.

بلک آدام با بازی دواین جانسون که از آتش در فیلم آدم سیاه بیرون می آید

اگرچه در طول فیلم درباره گذشته و خاستگاه شخصیت تت آدام و تبدیل شدن او به بلک آدام صحبت می شود، اما نحوه بیان آن باعث می شود خیلی سریع به اصل داستان پی ببریم. همین موضوع باعث می شود هویت واقعی تت آدام آنطور که انتظار داریم جذاب نباشد و در واقع اگر سازندگان کمی خلاقیت و نوشتن بهتری داشتند، ممکن بود این صحنه به صحنه ای جذاب و غافلگیرکننده تبدیل شود.

شخصیت بلک آدام در ابتدا به عنوان یک قهرمان معرفی می شود، اما فیلم سعی می کند با کاوش در گذشته و رابطه اش با زمان حال، عمق بیشتری به شخصیت بدهد. با این حال، این تلاش چندان موفقیت آمیز نبود. چرا که سازندگان تنها عمق نسبی به این شخصیت داده اند و تصمیم گرفته اند بیشتر زمان فیلم را به صحنه های اکشن متوالی که گاهی بسیار خسته کننده، مصنوعی و غیرضروری هستند اختصاص دهند.

در طول فیلم، سازندگان سعی می کنند بلک آدام را به عنوان یک ضدقهرمان معرفی کنند، اما تعریف آنها از چنین قهرمانی تنها به عنوان کشتن دشمنان و کمک به مردم به تصویر کشیده شده است. شاید بهتر بود فیلمسازان قبل از ساختن فیلم، فیلمی مثل ددپول را تماشا می‌کردند تا چنین شخصیتی را بهتر درک کنند به جای اینکه به بلک آدام بگویند تو در طول فیلم قهرمان نیستی و او بگوید بله، من نیستم. قهرمان یا من اصلا قهرمان نیستم نگفتم قهرمانم!

دکتر فیت در فیلم بلک آدام

در نهایت سوال اصلی اینجاست که آیا فیلم Black Adam من بیننده را متقاعد کرد که ساخت چنین فیلمی ضروری است؟ بدیهی است که پاسخ من منفی است و بلک آدام می توانست حضور بهتری در فیلم Shazam داشته باشد. صرف نظر از فیلم‌های غیرضروری سونی درباره شخصیت‌های مارول که تنها هدفشان پر کردن جیب تهیه‌کنندگان است، امروز مارول همین مشکل را دارد، اما وقتی DC فرصت نزدیک شدن به مارول را پیدا می‌کند، فیلم Black Adam بیشتر نتیجه همان سیستم معیوب است. گذشته.

  عملیات نجات بیت کوین در Bitpin Matrix. بیت کوین رایگان دریافت کنید!

Justice League of America بیشتر یک نسخه تقلید آمیز از X-Men in Black Adam است

البته مدیریت جدید دی سی می تواند آینده بهتری را برای این سریال رقم بزند اما برادران وارنر. برای فیلم Black Adam حساب ویژه ای باز کرده بود، باید دید کیفیت فیلم Batgirl چه بود که باعث شد آن فیلم را کنسل کنند. اما علاوه بر بلک آدام شاهد حضور شخصیت های بیشتری نیز هستیم، تیم عدالت آمریکا که با آماندا والر همکاری می کند یکی از مواردی است که حضور بسیار کمرنگی در کل فیلم دارد. این گروه بیشتر به عنوان یک نسخه تقلید آمیز از مردان ایکس در فیلم ارائه می شود تا تلاشی برای کمک به مردم.

در مجموع شخصیت دکتر فیت از پتانسیل بالاتری نسبت به سایر شخصیت ها برخوردار است اما حضور این شخصیت تحت تاثیر عملکرد ضعیف سایر شخصیت ها و فیلمنامه و کارگردانی ضعیف فیلم است. البته برخی از مشکلات گروه را می توان به انتخاب شخصیت های نامناسب نسبت داد تا انتخاب بازیگران. بازیگران فیلم عموما در طول فیلم ضعیف عمل می کنند که در مورد قهرمانان انقلابی خندق بیشتر به چشم می خورد.

هاکمن در آدم سیاه

به طور کلی، به نظر می رسد که اتم اسمشر و سیکلون در سفری برای شناختن یکدیگر آمده اند و برخلاف نقش آدریانا و پسرش، آنها بدترین شخصیت های فیلم هستند. واقعاً نمی‌دانم سازندگان و تهیه‌کنندگان فیلم صحنه‌های آدریانا و پسرش را تماشا کرده‌اند یا خیر. چون این دو شخصیت در فیلم آنقدر بد هستند که هر بار که وارد صحنه می شدم آرزو می کردم کاش کشته می شدند یا صحنه سریعتر تمام می شد.

حتی اگر بهترین دیالوگ ها و طرح فیلم را داشته باشند، باز هم به دلیل بازی بسیار مصنوعی بازیگرانشان در فیلم فاجعه می شوند. سطح بازی در فیلم به حدی پایین است که دواین جانسون که در بهترین حالت یک بازیگر متوسط ​​است به ستاره فیلم تبدیل شده است و اگر او در فیلم نبود ممکن بود حتی ادامه فیلم غیرممکن باشد. تا وسط پیرس برازنان نیز با جانسون عملکرد قابل قبولی دارد و دکتر فیت را در مقایسه با سایر هم تیمی هایش شخصیت بهتری کرده است.

  شیائومی اسمارت بند 7 در جهان عرضه شد

حالا به نظر شما آدریانا و پسرش بدترین قسمت فیلم هستند؟ خب باید منتظر ظهور شخصیت شرور و منفی فیلم بود که با تاج سابک خلق می شود و بر فاجعه فیلم می افزاید. شخصیت شرور فیلم نه تنها شخصیت پردازی و حضور بسیار ضعیف و فاجعه باری دارد، بلکه جلوه های ویژه او دقیقاً یادآور فیلم حماسی Steppenwolf در نسخه اول فیلم Justice League است. مشخص نیست چرا برادران وارنر. نمی‌خواهد یاد بگیرد، اما امیدوارم با حضور جیمز گان در راس آن، دیگر این اتفاق نیفتد.

Atom Smasher در فیلم Black Adam

در نهایت بهترین صحنه یا قسمتی از فیلم بلک آدام به پایان می رسد. مسلماً صحنه ای که سوپرمن هنری کویل از دود بیرون می آید تا بلک آدام را ملاقات کند، بهترین قسمت این فیلم دو ساعته است. مطمئناً ناامید کننده است، اما حداقل می توان امیدوار بود که بلک آدام در آینده با شخصیت هایی مبارزه کند که حداقل توانایی به چالش کشیدن او را دارند به جای اینکه کمی او را آزار دهند.

بازگشت هنری کویل به عنوان سوپرمن در پایان فیلم Black Adam بهترین بخش فیلم است

بدیهی است که نبرد نهایی بلک آدام با سوپرمن و احتمالا Shazam می تواند جالب باشد، اما اگر قرار است مسیری مشابه فیلم Black Adam را ببینیم، باید منتظر ناامیدی های بیشتری از فیلم باشیم. در هر صورت مشکل فیلم کم بودن شوخی یا کم خونی در صحنه های جنایتکارانه فیلم نیست، بلکه فیلم در کارگردانی و فیلمنامه و همچنین بازیگری مشکلات ریشه ای دارد. حتی راک هم در طول فیلم سعی می کند جدی باشد و چند جوک بزند، اما بقیه باید جای او را بگیرند.

فیلم Black Adam قابل تماشا نیست؟ به نظر من با کنار گذاشتن منطق و در نظر نگرفتن داستان و دیالوگ ها و اجرای ضعیف فیلم تا حدودی می توان از فیلم لذت برد و سرگرم شد. با این حال، اگر به دنبال فیلمی هستید که دنیای سینمایی دی سی را احیا کند و آن را تغییر دهد، بلک آدام قطعا شما را ناامید خواهد کرد. فیلم Black Adam فقط یک پایان ضعیف برای DC در سال 2022 است و به نظر می رسد که این فرنچایز هنوز راه زیادی برای به چالش کشیدن مارول در آینده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید