پاداش 1800 دلاری برای کارگران پناهنده شهر آیفون

فاکسکان تایوان، بزرگترین تولید کننده دستگاه های قراردادی اپل، در ماه دسامبر و ژانویه دستمزد کارگرانی را که در اوایل نوامبر یا زودتر به کارخانه ژنگژو پیوسته اند، 13000 یوان در ماه افزایش خواهد داد. هفته گذشته، این شرکت پاداش مشابهی را به کارگرانی که قصد داشتند کارخانه را ترک کنند برای جلوگیری از کارگران جدیدی که در اعتراضات خشونت آمیز علیه قرنطینه ویروس کرونا شرکت کرده اند، ارائه کرد.

پاداش غیرمعمول سخاوتمندانه نشان دهنده نیاز فوری فاکسکان به اجرای خط تولید با سرعت کامل پس از یک ماه محدودیت ها و اختلالات ناشی از ویروس کرونا است که در اعتراضات هفته گذشته به اوج خود رسید. کارخانه ژنگ ژو، معروف به شهر آیفون، 200000 کارگر دارد و اکثر مدل های آیفون پرو را تولید می کند. گفته می شود بیش از 20000 کارگر تازه استخدام شده در پی اعتراضات کارخانه را ترک کرده اند.

اپل اعلام کرد که در حال همکاری نزدیک با فاکسکان برای بازگرداندن تولید است و هر دو شرکت تعهد خود را برای تضمین ایمنی کارگران ابراز کردند.

آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس محبوب‌ترین مدل‌های گوشی اپل در سال جاری بوده‌اند و کاهش فروش مدل‌های استاندارد آیفون 14 را جبران کرده‌اند. وضعیت فاکس‌کان بار دیگر خطرات وابستگی اپل به ماشین‌های تولیدی عظیم را برجسته کرده است. چین. این شرکت آمریکایی در ماه جاری هشدار داد که عرضه مدل های گران قیمت آیفون در بازار کمتر از پیش بینی های قبلی خواهد بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تحلیلگران مورگان استنلی برآورد خود را برای تولید آیفون پرو در سه ماهه چهارم سال 2022 به میزان شش میلیون واحد کاهش داده اند. در بدترین حالت، اگر قرنطینه طولانی مدت کرونا کارخانه ژنگژو را تحت تاثیر قرار دهد، فاکسکان ممکن است حداکثر 36 درصد از درآمد آیفون را از دست بدهد که معادل 20 درصد از کل فروش در سه ماهه جاری است.

  کپکام از بازی موبایل Street Fighter: Duel رونمایی کرد

منبع خبر: خبر فوری

دیدگاهتان را بنویسید