آموزش ساخت قوی ترین رمز عبور در جهان

اگر نگران امنیت خود هستید، می‌توانید رمزهای عبور طولانی و عجیبی مانند «ZXxA64RTEGHYRTZZX22» برای سیستم خود ایجاد کنید که شکستن آن برای هکرها آسان نیست. اما اکثر مردم همچنان ترجیح می دهند از رمزهای عبور ساده، واضح و به یاد ماندنی استفاده کنند. اخیراً شرکت مدیریت رمز عبور NordPaass فاش کرده است که کلمه “سامسونگ” یکی از پرکاربردترین رمزهای عبور حداقل در 30 کشور در سراسر جهان است. با این حال، باور کنید یا نه، محبوب ترین رمز عبور در جهان چیزی نیست جز کلمه “گذرواژه”!

استفاده از نام سازنده گوشی به عنوان رمز عبور قطعا ایده خوبی نیست. اما در چند سال اخیر رمز عبور «سامسونگ» بسیار محبوب شده است. در سال 2019 این عبارت به عنوان 182 امین رمز عبور محبوب شناخته شد و تا سال 2021 در رتبه 78 قرار گرفت.

اما قسمت جالب ماجرا استفاده از کلمه رمز به عنوان پرکاربردترین رمز عبور در جهان است. ظاهراً 5 میلیون نفری که این کلمه را انتخاب کردند معتقدند که می تواند هکرها را گیج کند. سایر رمزهای عبور محبوب عبارتند از 123456، 123456789 و مهمان که همیشه محبوب بوده اند. با این حال، افرادی که از پسوردهایی مانند موارد ذکر شده در بالا استفاده می کنند، نباید از نبود امنیت گوشی و دستگاه های هوشمند خود شکایت کنند!

رمز عبور “سامسونگ” یکی از چندین برند است که به عنوان رمز عبور برای حساب های کاربری استفاده می شود. نام های دیگر عبارتند از آدیداس، نایک و تیفانی که آنها نیز رایج هستند. کشورهای مختلف بر اساس تفاوت های فرهنگی و سایر عوامل، رمزهای عبور ترجیحی خود را دارند. در انگلستان، جایی که مردم عاشق فوتبال هستند، لیورپول چهارمین رمز عبور محبوب است، در حالی که آرسنال ششمین و چلسی یازدهمین رمز عبور پرکاربرد هستند. همچنین در ایتالیا اصطلاح «Ciao» (به معنای سلام) در رتبه چهارم قرار دارد.

  کمپین همکاری Halo Infinite احتمالا دوباره به تعویق خواهد افتاد

چگونه قوی ترین رمز عبور جهان را بسازیم؟

رمزهای عبور کوتاه یا ساده به راحتی هک می شوند. طبق آزمایش CNBC، رمزهای عبور حاوی 4 تا 11 کاراکتر به راحتی شکسته می شوند. همچنین شکستن رمز ۱۲ کاراکتری دو ثانیه و رمز عبور ۱۳ کاراکتری ۱۹ ثانیه طول می کشد. حتی ترکیبی از حروف بزرگ، کوچک و اعداد نیز از دستکاری در امان نیست. این دسته از رمزهای عبور که معمولاً از 4 تا 6 کاراکتر تشکیل شده اند نیز بلافاصله قابل شناسایی هستند.

در ضمن استفاده از رمزهای عبور ترکیبی با 7 کاراکتر 7 ثانیه و 8 کاراکتر 7 دقیقه زمان می برد. قوی ترین رمزهای عبور دنیا ترکیبی از حروف بزرگ، حروف کوچک، اعداد و نمادها هستند. یک رمز عبور 7 تا 10 کاراکتری در این دسته بندی، تا پنج ماه طول می کشد تا شکسته شود. در واقع، اگر از این ترکیب 11 نویسه ای رمز عبور بسازید، رمزگشایی آن 34 سال طول می کشد. در نهایت، کشف یکی از قوی‌ترین پسوردهای دنیا با 12 کاراکتر که شامل تمامی ترکیب‌های فوق است، 300 سال طول می‌کشد تا توسط هکرها کشف شود.

سئو کول

10 رمز عبور پرکاربرد در جهان

اما برای اثبات اینکه طول رمز عبور چقدر برای امنیت دیجیتال شما مهم است، حتی اگر رمز عبوری ایجاد کنید که از حروف بزرگ، حروف کوچک، اعداد و نمادها تشکیل شده باشد و تنها 4 تا 6 کاراکتر طول داشته باشد، هکرها همچنان می توانند بلافاصله آن را حدس بزنند. طبق گفته NordPass، اکثر رمزهای عبور محبوب را می توان در عرض 1 ثانیه حدس زد، بنابراین باید سعی کنید یک رمز عبور 12 کاراکتری ایجاد کنید که شامل حروف بزرگ، کوچک، اعداد و نمادها باشد.

  بالاخره قابلیت ویرایش توییت ها به توییتر اضافه شد

در میان 10 رمز عبور محبوب در جهان، طبق وب سایت Nordpass، تنها دو رمز عبور وجود دارد که یافتن آنها بیش از یک ثانیه طول می کشد و آن ها عبارتند از “مهمان” و “col123456”. این دو به ترتیب در 10 و 11 ثانیه قابل شناسایی هستند.

همچنین طبق گفته NordPass هرگز از یک رمز عبور در اپلیکیشن های مختلف استفاده نکنید و حتی اگر قوی ترین رمز عبور دنیا را ایجاد کنید، باید هر از چند گاهی آن را تغییر دهید. اگر نمی‌توانید گذرواژه‌های پیچیده برنامه‌های خود را به خاطر بسپارید، از برنامه‌های مدیریت رمز عبور انتخابی موجود در App Store و Google Play Store استفاده کنید.

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید