توانایی مایکروسافت برای ارائه امتیازات و تعهدات برای دریافت تاییدیه تراکنش خرید اکتیویژن بلیزارد

بر اساس گزارش‌های جدید، مایکروسافت قصد دارد اطلاعات مقررات رقابت را به کمیسیون اروپا ارائه دهد تا به تایید معامله خرید اکتیویژن بلیزارد کمک کند.

منابع به رویترز گفتند که مایکروسافت قصد دارد امتیازاتی را به مقامات رقابت اتحادیه اروپا ارائه دهد تا موافقت خود را برای خرید اکتیویژن بلیزارد کسب کند. این منابع همچنین گفتند که این امتیاز بیشتر شامل یک قرارداد مجوز ده ساله با سونی، شرکت سازنده پلی استیشن است. آینده سری Call of Duty به عنوان یک محصول چند پلتفرمی یکی از اصلی ترین نکاتی است که توسط مقامات ضد تراست بررسی می شود. این بخش ها به دقت این معامله را بررسی می کنند ادغام 68.7 میلیارد دلاری اکتیویژن بلیزارد با مایکروسافت.

مایکروسافت اخیراً اعلام کرده است که به سونی یک قرارداد ده ساله برای حفظ فرنچایز Call of Duty در پلی استیشن پیشنهاد داده است. سخنگوی شرکت ردموندی به رویترز گفت: سونی، به عنوان یک پیشرو در صنعت، می‌گوید که نگران Call of Duty است. اما ما گفته ایم که متعهد هستیم که همان بازی را در یک روز در ایکس باکس و پلی استیشن منتشر کنیم. ما می خواهیم مردم دسترسی بیشتری به بازی ها داشته باشند. نه کمتر».

لوگوی اکتیویژن بلیزارد در لوگوی ایکس باکس

لازم به ذکر است که اتحادیه اروپا به طور رسمی در ماه نوامبر تحقیقات عمیقی را در مورد این معامله آغاز کرد. در آن زمان اعلام شد: «اتحادیه نگران است که ادغام پیشنهادی می‌تواند رقابت در بازارهای توزیع کنسول‌ها و بازی‌های رایانه‌ای و سیستم‌عامل‌های رایانه‌ای را کاهش دهد». نظر این بخش در مورد معامله باید تا 22 آوریل 1402 (11 آوریل 2023) منتشر شود.

  انتشار تریلر هنگام انتشار بازی The Last of Us Part 1

از میان شانزده آژانس نظارتی که این قرارداد را بررسی می کنند، تنها عربستان سعودی و برزیل آن را تایید کرده اند. با این حال، طبق گزارش ها، مایکروسافت انتظار دارد که دولت صربستان به زودی آن را تأیید کند. در بیانیه اخیر سونی به کمیسیون رقابت بریتانیا (CMA)، این شرکت ژاپنی استدلال کرد که اگر مایکروسافت کنترل محتوای منحصر به فرد Activision را در دست بگیرد، می تواند هزینه های نرم افزار، سخت افزار و اشتراک Xbox را گران تر کند.

سونی همچنین گفت که استراتژی واقعی مایکروسافت در پشت خرید اکتیویژن بلیزارد این است که پلی استیشن مانند نینتندو شود و در فضای شوتر 18 ساله رقابت نکند.

دیدگاهتان را بنویسید