نجات جان یک فرد با ارتباط ماهواره ای آیفون 14

اکنون این ویژگی کاربردی در آلاسکا مردی را که در یک منطقه روستایی گم شده نجات داده است.

در ساعات اولیه صبح روز 1 دسامبر، پلیس ایالت آلاسکا تماسی دریافت کرد مبنی بر اینکه مردی در حال رانندگی یک ماشین برفی از نورویک به کوتزبوئه سرگردان یا گم شده است. این مرد در یک مکان سرد و دورافتاده و بدون هیچ ارتباطی قرار داشت، اما توانست ویژگی ارتباط ماهواره‌ای Emergency SOS را در آیفون 14 خود فعال کند و مقامات را از وضعیت خود آگاه کند.

سپس مرکز واکنش اضطراری اپل با تیم‌های جستجو و نجات محلی و همچنین هماهنگ‌کننده جستجو و نجات قطب شمال غرب کار می‌کند تا جستجوگران داوطلب را مستقیماً به مختصات GPS ارسال شده توسط شخص با استفاده از ویژگی تماس اضطراری ارسال کند.

این مرد با موفقیت نجات یافت و آسیبی ندید. منطقه ای که او در آن بود دورافتاده و در حومه یک مکان با یک لینک ماهواره ای موجود بود. اپل می‌گوید این ویژگی ممکن است در مکان‌های بالاتر از عرض جغرافیایی 62 درجه مانند شمال کانادا و آلاسکا کار نکند و نورویک و کوتزبو در عرض جغرافیایی نزدیک به 69 درجه هستند.

بر اساس گزارش های منتشر شده بر اساس این حادثه، یکی از نکات جالبی که جان این فرد را نجات داده، صحت و کامل بودن اطلاعات در اخطار اولیه عملکرد تماس اضطراری ماهواره اپل بوده است.

این ویژگی برای همه کاربران آیفون ۱۴ در دسترس است و در مواقع اضطراری و شرایطی که اتصال Wi-Fi یا تلفن همراه در دسترس نیست، قابل فعال سازی است. استفاده از این ویژگی به مدت دو سال رایگان است و اپل هنوز جزئیاتی در مورد هزینه آن در آینده ارائه نکرده است.

  بازگشت سیستم پارکور نسخه یونیتی در بازی Assassin's Creed Mirage

این اتصال ماهواره ای در حال حاضر در آمریکای شمالی در دسترس است و به زودی در فرانسه، آلمان، ایرلند و بریتانیا در دسترس خواهد بود.

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید