نقد و بررسی گلچین The Dark Pictures: بازی شیطان در من

در ایستگاه پایانی فصل اول مجموعه The Dark Pictures، قصری مرگبار در انتظار بازیکنان است. در ادامه با بررسی زومجی همراه باشید.

فصل اول کوارتت The Dark Pictures با The Devil In Me به پایان می رسد. آخرین اثر تیم Supremsio که بعد از Man of Medan، House of Ashes و Little Hope فینال این کوارتت محسوب می شود، مضمونی تاریخی/جنایی دارد.

Murder Castle و H.H. Holmes دو کلیدواژه بسیار مهم در تاریخ جنایات سریالی هستند. اچ اچ هولمز با یک سری قتل در اتاق ها و راهروهای هتلش که مخصوص جنایات خاص طراحی شده بود، نه تنها به تاریخ پیوست، بلکه به یکی از منابع الهام در صنعت بازی و فیلم تبدیل شد. آخرین قسمت از مجموعه ترسناک/ترسناک The Dark Pictures یک روایت تاریخی/تطبیقی ​​با محوریت عمارت جن زده H.H. Holmes است. با زومجی همراه باشید، در این بررسی می خواهیم ببینیم آخرین محصول تیم Supremsio در ژانر ترسناک/ماجراجویی چیست.

نام

در کنار روایت داستان و کارگردانی صحنه ها، فضاسازی یکی از نقاط قوت اثر است. البته دیالوگ نویسی ناپایدار در بازی مانع از بی نقص بودن محتوای داستانی می شود

داستان The Devil In Me با یک جهش زمانی به سال 1893 آغاز می شود، جایی که یک زوج جوان هتل HH Holmes را برای اقامت در شهر شیکاگو انتخاب می کنند. احتمالاً می توانید سرنوشت این زوج را حدس بزنید. پس از شروع هیجان انگیز Devil In Me که بیشتر به عنوان یک قطعه آموزشی (برای معرفی ساختار بازی) عمل می کند، داستان اثر به زمان حال می رسد تا تلاش گروهی از فیلمسازان برای ساخت مستندی بر اساس هتل مرگبار هلمز اکنون با پنج فیلمساز باتجربه به نام‌های چارلی (کارگردان)، جیمی (نورپرداز)، ارین (صدابردار)، مارک (فیلمبردار) و کیت (روزنامه‌نگار) هستیم.

  آزاد کردن 100 حافظه اضافی در Xbox Series S

این پنج شخصیت در واقع یک برنامه تلویزیونی را اجرا می کنند که اکنون با بحران مالی و محتوایی مواجه است. اما پیشنهاد یک شخص مرموز به نام Grantham Du’Mette همه چیز را تغییر می دهد. دو مت که عمارت اچ هولمز را برای اهداف توریستی و موزه ای بازسازی کرده است، اموال خود را به گروه سازنده فیلم تاریخچه ما تقدیم می کند. با این حال، Do-Met در پشت پیشنهاد جذاب خود، سعی می کند یک سری تله های بهینه و مرگبار را در قصر خود ایجاد کند و اکنون از این تیم پنج نفره به عنوان آزمایش پنج قهرمان داستان که در یک اتاق فرار باشکوه به دام افتاده اند استفاده می کند. او بود

نام

انیمیشن عجیب چهره ها در مواقعی فضای صحنه ها را می شکند

مانند دیگر محصولات استودیو Supremsio، بازی Devil In Me دارای چندین شخصیت اصلی است که هر کدام دارای پیشینه داستانی خاص، چالش های شخصی و گرایش های روانی هستند. همچنین بازیکن باید تصمیمات هوشمندانه ای بگیرد تا هر یک از این پنج شخصیت را در طول بازی زنده نگه دارد. با این حال، نکته کار گفته شده به شخصیت ها برمی گردد. علیرغم مواردی مانند دیالوگ نویسی لرزان که گاهی کیفیت بالایی دارد، گاهی متوسط ​​و حتی ضعیف است، برخورد شخصیت ها نمی تواند مخاطب را به داستان بکشاند. این موضوع به مواردی مانند روابط و تمایلات شخصیت‌ها نیز کشیده شد، به طوری که لحظاتی مانند صحنه‌هایی که شامل درگیری‌های شخصی/عاطفی بین شخصیت‌ها می‌شد فاقد وزن کافی بودند و نتوانستند بازیکن را درگیر کنند.

  حضور شخصیت شجاع بالدر در تصویر جدید در پشت صحنه Doctor Strange 2

داستان کلی بازی جالب است و روایت خوبی دارد. پس از بیان داستان های ترسناک از کشتی های خالی از سکنه گرفته تا سرزمین های بیابانی نفرین شده، مجموعه The Dark Pictures اکنون به سمت داستانی واقع گرایانه و داستان محور رفته است و کار بسیار خوبی را انجام می دهد. ساخته جدید تیم Supremsio با فضای گیرا و استفاده از ادویه های مستند برای خلق لحظات دلهره آور، مخاطب را در راهروها و اتاق های قصر قتل به دام می اندازد. مانند دیگر نسخه های The Dark Pictures، چارچوب کلی گیم پلی بازی Devil In Me با تصمیم بازیکن برای نجات جان شخصیت های داستان شکل می گیرد.

نام

Devil In Me توانست تعادل بسیار خوبی بین «فیلم تعاملی بودن» و «بازی بودن» ایجاد کند.

تمام تصمیمات بازیکن پیامدهای عمده ای بر پیشرفت داستان دارد و برای رسیدن به بهترین پایان، مخاطب باید حواس خود را جمع کند. بین هر یک از لحظات بحرانی و پرتنش که سرنوشت مرگ یا زندگی شخصیت با فشار دادن سریع دکمه (QTE) مشخص می‌شود، پر از مواردی مانند فعالیت‌های تحقیقاتی، جمع‌آوری اطلاعات و حل پازل است. در واقع، این عناصر برای متعادل کردن سرعت روایت قطعه در میان سکانس‌های ضربدری دکمه‌ها گنجانده شده‌اند. در این میان مواردی مانند ساختار مشکل ساز برخی از پازل ها و اجبار بیهوده پلتفرمینگ در برخی مراحل تاثیر خود را بر بازی گذاشت. اضافه شدن سیستم کوله پشتی (Inventory) و استفاده از ابزار مخصوص توسط هر شخصیت تنوع خوبی به گیم پلی می دهد و در کل گیم پلی در طول حدود 6 ساعت بازی واقعاً تنوع خوبی دارد.

  1899 پس از یک فصل توسط نتفلیکس لغو شد

خوشبختانه بازی تعادل بسیار خوبی بین «فیلم تعاملی بودن» و «بازی بودن» برقرار می کند و در کل گیم پلی Devil In Me با وجود مشکلاتی که دارد، در نهایت تجربه ای مرموز/ ترسناک/ جذاب را به بازیکنان ارائه می دهد. به لطف صداگذاری و جلوه های بصری باکیفیت اثر، فضای بازی واقعا چشمگیر است. البته جلوه های بصری بازی از نظر فنی ایراداتی دارد. مشکل انیمیشن چهره کاراکترها که گاها حال و هوای صحنه ها را بهم می زند، علاوه بر بهینه سازی نه چندان مناسب افکت روی پلتفرم PC، از ایرادات فنی اجزای گرافیکی بازی محسوب می شود. . از طرفی ما تیم دوبله و آهنگسازی را به درستی معرفی کرده ایم که در خلق شخصیت و خلق لحظات پرتنش واقعاً خوب عمل کرده اند.

نام

بازی Devil in Me نتیجه ای جذاب برای فصل اول سریال The Dark Pictures است. اثری بر اساس قتل های زنجیره ای H.H. Holmes، بازیکنان را در فضایی ترسناک و شبیه به «اتاق فرار» قرار می دهد و آنها را به چالش می کشد. البته بازی بی عیب و نقص نیست و مواردی مانند توسعه ناکافی شخصیت ها، دیالوگ نویسی متزلزل، به همراه یک سری نقص های جزئی و ساختاری در گیم پلی، Devil In Me را از کامل بودن دور می کند. با تمام این اوصاف، محصول جدید تیم Supremsio قطعا این کیفیت را دارد که طرفداران ماجراجویی جنایی و طرفداران سریال The Dark Pictures را پای داستان ترسناک آن بنشیند.

نقد و بررسی بازی The Dark Pictures Anthology: The Devil in Me بر اساس تجربه نسخه PC نوشته شده است

دیدگاهتان را بنویسید