کدهای مخفی تلفن همراه؛ از تست سخت افزار تا دسترسی به کد IMEI

سازندگان گوشی های هوشمند در حال در نظر گرفتن کدهای ویژه با عملکردهای مختلف برای دستگاه های خود هستند تا کار با آنها را جذاب تر کنند. سامسونگ، اپل و شیائومی که بازار موبایل ایران را تسخیر کرده اند، کدهای مختلفی را در گوشی های خود عرضه می کنند.

در گوشی های سامسونگ می توانید با وارد کردن کد مخصوص اطلاعات دقیقی در مورد دوربین دریافت کنید. یک کد ویژه در آیفون جزئیات مربوط به آنتن را نشان می دهد و یک کد دیگر به شما کمک می کند تا سلامت سخت افزار دستگاه را بررسی کنید.

کد تست سخت افزار گوشی

یکی از کدهای مخفی جالب، کدی است که از طریق آن می توان تست سخت افزاری را انجام داد. این کد به شما این امکان را می دهد که هنگام خرید گوشی از قابلیت سرویس دهی آن مطمئن شوید. کد تست سخت افزار گوشی های سامسونگ #*0#* و با وارد کردن این کد وارد صفحه جدیدی می شوید که به شما امکان می دهد قسمت های مختلف گوشی را بررسی کنید.

برای مثال می توانید یک تصویر کاملا سبز یا نارنجی را روی صفحه نمایش دهید. با این کار به راحتی می توانید پیکسل های سوخته روی نمایشگر یا سایه های اطراف آن را مشاهده کنید. بخش تست سخت افزار همچنین به شما امکان می دهد کیفیت بلندگو و عملکرد صفحه لمسی را بررسی کنید و گزینه های دیگری را نیز در اختیار شما قرار می دهد.

در گوشی های شیائومی برای ورود به صفحه تست سخت افزار باید کد را وارد کنید *#*#6484#*#* استفاده کنید. متاسفانه هیچ کدی برای تست سخت افزار آیفون وجود ندارد.

  تصاویر رسمی «وان پلاس اس» و «رولینگ سی ای 2 لایت» منتشر شد.

کد تأیید IMEI تلفن

دومین کد مخفی گوشی هوشمند به شما امکان می دهد کد IMEI را بررسی کنید. این کد برای ثبت گوشی استفاده می شود. اگر در حال خرید یک گوشی دست دوم هستید، می توانید با بررسی کد IMEI و تطبیق آن با کد روی قاب، از جعلی نبودن قاب گوشی مطمئن شوید.

در همه گوشی های هوشمند، از طریق کد دستوری #06#* IMEI قابل مشاهده است. در صفحه جدید بسته به تعداد سیم کارت های پشتیبانی شده توسط گوشی، می توانید یک یا دو کد IMEI را به همراه شماره سریال دستگاه مشاهده کنید.

کد SysDump

با وارد کردن کد دستوری #9900#* در گوشی های سامسونگ فضایی به نام System Dump را وارد می کنید. صفحه ای که باز می شود شامل گزینه های مختلفی است. اگر اطلاعات کافی در مورد این گزینه ها ندارید، از دستکاری آنها خودداری کنید.

گزینه Delete Dumpstate/Logcat به شما این امکان را می دهد که برخی از کش ها را پاک کرده و سرعت دستگاه را افزایش دهید. در گوشی های شیائومی و اپل، هیچ کد ورود به صفحه System Dump وجود ندارد.

کد اطلاعات دوربین گوشی

کد دستوری #39991539#* مورد استفاده در گوشی های سامسونگ. با وارد کردن این کد صفحه جدیدی باز می شود که از طریق آن می توانید اطلاعات دقیق دوربین گوشی را مشاهده کنید. این کد روی گوشی های شیائومی و اپل کار نمی کند.

تاریخ ساخت گوشی را بیابید

با وارد کردن کد *#369*12580# در گوشی های سامسونگ می توانید از تاریخ دقیق ساخت گوشی مطلع شوید. در صفحه جدید یک عدد در مقابل قسمت RF Cal مشاهده خواهید کرد. این عدد فرمتی شبیه به 20211216 دارد که دو رقم اول سمت راست نشان دهنده روز، دو رقم میانی نشان دهنده ماه و چهار رقم آخر نشان دهنده سال ساخت است. در این مثال، تلفن در 16 دسامبر (دوازدهمین ماه) 2021 ساخته شده است که مطابق با 25 دسامبر 1400 است.

  کلاه ایمنی راننده فرمول 1 فرانسوی با طرح اسپایدرمن

کد اطلاعات مرتبط با آنتن

در آیفون های خانواده از طریق کد *#12345#3001#* می توانید اطلاعات جامعی در مورد آنتن دهی دستگاه به دست آورید. این صفحه جزئیات مختلفی مانند دکل مخابراتی که به آن متصل هستید و…


سوالات عمومی

بهترین رمز عبور موبایل چیست؟

تلفن های همراه دارای کدهای مخفی مختلفی هستند و از طریق آنها می توانید به اطلاعات بررسی سخت افزار و دوربین دسترسی پیدا کنید.

چگونه کد IMEI گوشی را دریافت کنم؟

برای مشاهده کد IMEI گوشی های سامسونگ، شیائومی و آیفون باید کد دستوری *#06# را وارد کنید.

کد تست سخت افزار گوشی های سامسونگ و شیائومی چیست؟

می توانید تست سخت افزاری را روی گوشی های سامسونگ با کد #*0#* و گوشی های شیائومی با کد *#*#6484#*#* انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید