اندروید تی وی 13 رسما منتشر شد


خرید بلیط هواپیما از سافارمارکت

آخرین نسخه سیستم عامل گوگل برای تلویزیون های هوشمند با نام Android TV 13 اکنون به طور رسمی منتشر شده است، اما احتمالاً نباید انتظار داشته باشید که در آینده روی هیچ دستگاهی در دسترس قرار گیرد! در واقع، انتشار نسخه جدید Android TV بیش از هر چیز دیگری یک نقطه عطف برای توسعه دهندگان است، زیرا به روز رسانی این سیستم عامل بسیار کندتر از نسخه های معمولی اندروید است. حتی دستگاه های کروم کست خود گوگل نیز در اوایل سال جاری اندروید تی وی 12 را دریافت کردند.

حتی اگر امروز آپدیت Android TV 13 را دریافت کنید، بعید است که متوجه تغییرات عمده ای شوید زیرا اکثر تغییرات این نسخه در پشت صحنه برای جلب رضایت توسعه دهندگان رخ داده است. رابط کاربری در اکثر قسمت ها تقریباً بدون تغییر است و با همان ظاهر و ظاهر اندروید تی وی 12 روبرو هستیم.

اندروید تی وی 13

وضوح قابل تنظیم توسط کاربر و نرخ رفرش در دستگاه هایی که از HDMI پشتیبانی می کنند، شاید ملموس ترین تغییر برای مصرف کنندگان باشد. صرفه جویی در انرژی نیز در سطح سیستم عامل به طور کلی بهبود یافته است، با برخی از تنظیمات از جمله به دستگاه اجازه می دهد در صورت تغییر سیگنال HDMI به چیزی جدید، پخش را متوقف کند. API های AudioManager اکنون از مسیرهای صوتی قابل پیش بینی برای فرمت های صوتی پشتیبانی شده و گروه های بلندگو پشتیبانی می کنند.

Android TV 13 یک رابط برنامه نویسی صفحه کلید جدید ارائه می دهد که امکان انتخاب طرح بندی زبان های مختلف برای صفحه کلیدهای خارجی را فراهم می کند. همچنین تغییراتی در چیدمان کلیدهای صفحه کلید و کنترلر اعمال شده است که به ویژه برای توسعه دهندگان بازی مفید خواهد بود. بحث حریم خصوصی و دسترسی (تسهیل استفاده برای افراد دارای محدودیت فیزیکی و حرکتی) نیز در این نسخه بهبود یافته است.

  سامسونگ «Galaxy Book 2 Go 5G» (Galaxy Book 2 Go 5G) را معرفی کرد.

اندروید تی وی 13

همانطور که گفتیم، بعید است که به این زودی اندروید TV 13 را روی دستگاه های مصرف کننده خود مشاهده کنید، اما اگر توسعه دهنده هستید، می توانید از نسخه کامل سیستم عامل در کیت توسعه دهنده ADT-3 یا شبیه ساز اندروید استفاده کنید. تلویزیون.


دیدگاهتان را بنویسید