«حالت هواپیما» به خاطره ها می پیوندد؟!


خرید بلیط هواپیما از سافارمارکت

همانطور که می دانید تا کنون استفاده از تلفن همراه در طول پروازها بسیار محدود بوده است، اما به نظر می رسد دوران جدیدی در حمل و نقل هوایی آغاز شود. پیش از این، مسافران و خدمه مجبور بودند تلفن های خود را در حالت هواپیما قرار داده یا به طور کامل خاموش کنند. اما این به نوبه خود مشکلاتی را در پروازهای طولانی مدت ایجاد می کند و مردم را مجبور می کند هزینه های گزافی برای استفاده از Wi-Fi بپردازند. با این حال، قوانین بالاخره با فناوری‌های جدید سازگار می‌شوند و مسافران هواپیماهای اتحادیه اروپا (EU) به زودی می‌توانند از تلفن همراه خود به طور کامل در آسمان استفاده کنند. با دی جی همراه باشید.

حالت هواپیما را خاموش کنید

در سال 2008، کمیسیون اتحادیه اروپا باندهای فرکانسی خاصی را برای هواپیماها رزرو کرد و به برخی از خدمات اجازه داد تا دسترسی به اینترنت در پرواز را فراهم کنند. اما متاسفانه این سرویس هم کند و هم گران است. تنها راه جایگزین برای مسافران این بود که دستگاه های خود را در حالت هواپیما قرار دهند. با این حال، قوانین تغییر کرده است و مسافران خطوط هوایی اتحادیه اروپا مجبور نخواهند بود تلفن خود را در طول پرواز در حالت هواپیما قرار دهند.

حالت هواپیما

کمیسیون اروپا اعلام کرد که تصمیم گرفته است قانون «حالت هواپیما» را حذف کند. مهلت کشورهای عضو برای ارائه باندهای فرکانس 5G برای هواپیما در 30 ژوئن 2023 (9 تیر 1402) منقضی می شود. این بدان معنی است که افراد می توانند در طول پرواز از تمام عملکردهای تلفن خود از جمله امکان برقراری تماس و برنامه های آنلاین برای پخش موسیقی و ویدیو استفاده کنند. به گفته مقامات کمیسیون اروپا، سیستم جدید می‌تواند از سرعت دانلود بسیار سریع‌تر ارائه شده توسط 5G استفاده کند و به سرعت بیش از 100 مگابیت در ثانیه برسد.

  مدیر عامل EA: بازی های تک نفره بخش مهمی از تجارت ما هستند

دای ویتینگهام، مدیر اجرایی هیئت ایمنی هوایی بریتانیا، گفت:

همیشه این نگرانی وجود داشته است که آنها (سیگنال های تلفن همراه) می توانند با سیستم های کنترل پرواز خودکار تداخل داشته باشند. اما تجربه ما نشان می دهد که خطر اختلال بسیار کم است. توصیه همیشه این بوده است که دستگاه ها هنگام پرواز در حالت هواپیما باشند.


دیدگاهتان را بنویسید