جزئیات تماس صوتی بین 3 پیام رسان داخلی و اپراتور

برای مثال کاربری که مسنجر گپ یا سروش و سایر پیام رسان های داخلی را نصب کرده است می تواند از طریق این پیام رسان با شماره همراه اول ایرانسل یا رایتل تماس بگیرد.

پس از محدود شدن برخی پیام رسان های خارجی در سال های اخیر و طی چند مرحله، مهاجرت کاربران ایرانی به پیام رسان های دیگر از جمله نمونه های مشابه خارجی و داخلی آغاز شده است. اگرچه تعداد کاربران پیام رسان های داخلی هنوز با رقبای خارجی آنها قابل مقایسه نیست، اما برخی افراد ترجیح می دهند از ویژگی های ابزارهای بومی به ابزارهای خارجی استفاده کنند.

بر اساس برخی تحلیل ها، امکان پرداخت از طریق پیام رسان های داخلی یکی از مواردی است که این ابزارهای داخلی را نسبت به پیام رسان های خارجی برتری می دهد. اکنون امکان برقراری تماس صوتی برای پیام رسان های محلی می تواند یکی دیگر از ویژگی هایی باشد که کاربران را به استفاده از این ابزار ترغیب می کند.

در همین راستا معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت قبل با اشاره به مصوبه شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد که اپراتورها موظفند خدمات لازم را برای ایجاد امکان تماس در پیام رسان ها و مبتنی بر آنها ارائه دهند. در این مصوبه موضوع ارتباط متقابل اپراتورها با پیام‌رسان‌ها بر اساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی برای پیام‌رسان‌های اجتماعی داخلی که تعداد کاربران آن به پنج میلیون نفر رسید، فراهم شد.

بر این اساس، پس از تصویب ضوابط و تعرفه های اتصال پیام رسان های اجتماعی داخلی با اپراتورهای تلفن همراه، مقرر شد امکان برقراری تماس صوتی از طریق پیام رسان با شبکه این اپراتورها ایجاد شود. در همین راستا امسال به نقل از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام شد که به زودی امکان تماس از سه پیام رسان ایرانی با اپراتورهای تلفن ثابت و همراه فراهم می شود، بر این اساس هر پلتفرمی که ضوابط لازم را داشته باشد، امکان برقراری تماس با سه پیام رسان ایرانی را فراهم می کند. مشخص می شود می تواند خدمات تماس را ارائه دهد. همچنین گفته شد سه پلتفرم داخلی شرایط ارائه سرویس را احراز کرده اند و ایجاد سرویس به اپراتورها ابلاغ شده و امید است طی هفته های آینده این قابلیت در اختیار عموم قرار گیرد.

  صفحه رسمی پشتیبانی بازی Starfield فعال شد

در همین راستا، با پیگیری های اپراتور همراه اول در خصوص آخرین وضعیت برقراری تماس صوتی با مشترکان تلفن همراه از طریق پیام رسان های داخلی به این نتیجه رسید که اقدامات لازم در این زمینه در حال حاضر در حال انجام است و بیشتر این آمادگی ها باید تا شما از پیام رسان ها و اپراتورهای تلفن، کار با آنها آسان است و خیلی پیچیده نیستند. مثلاً اولین ماهواره و یک پیام رسان داخلی مثل روبیکا مشکلی ندارند، اما باید این سرویس را با دو تا سه پیام رسان دیگر ارائه کنیم. بنابراین کار اصلی روی این موضوع در حال انجام است و نتیجه این موضوع را خود وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام خواهد کرد، زیرا یک طرف اپراتورها و در طرف دیگر تعدادی پیام رسان هستند. اما چه کسانی پیام رسان و چه خدماتی خواهند بود. گزارش های ارتباطی.

همچنین اپراتور دوم تلفن همراه (ایرانسل) در این خصوص اعلام کرد که این طرح مستلزم اجرای دو اقدام تامین زیرساخت فنی از سوی اپلیکیشن ها و تعیین تعرفه اقتصادی متناسب با توسعه شبکه است.

در هر صورت یکی از سکوهای اربعین امسال توانست این خدمت را به صورت گسترده در اختیار نمازگزاران حسینی قرار دهد. کاربران این پیام رسان می توانند از طریق تماس صوتی این اپلیکیشن با استفاده از سیم کارت های ایرانسل یا همراه اول در عراق مستقیماً با تلفن ثابت یا تلفن همراه ایرانی تماس صوتی رایگان برقرار کنند، بدون اینکه تماس گیرنده نیازی به نصب روبیکا بر روی دستگاه خود داشته باشد. نصب و راه اندازی.

  لپ تاپ جدید Razer Blade 15 با قیمت 3500 دلار در راه است

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید