سرعت خیره کننده تراشه حافظه GDDR7 سامسونگ

نسل جدید تراشه های حافظه GDDR7 سامسونگ با استفاده از فناوری مدولاسیون سیگنال PAM3 به پهنای باند 36 گیگابیت بر ثانیه دست می یابد.

سامسونگ تایید کرد که این فناوری در نسل جدید تراشه های حافظه GDDR7 استفاده شده است این شرکت در مصرف انرژی تا 25 درصد نسبت به استاندارد راندمان بیشتری دارد آنها GDDR6 خواهند داشت. این حافظه ها از فناوری مدولاسیون دامنه پالس استفاده می کنند یا PAM3 نسبت به روش Non-Return to Zero یا NRZ که در حال حاضر در استاندارد GDDR6 استفاده می شود، بهینه تر عمل می کند.

علاوه بر این، سامسونگ اعلام کرد که فناوری GDDR7 برای دستیابی به پهنای باند عملی 36 گیگابیت بر ثانیه توسعه خواهد یافت که دو برابر سریع‌تر از تراشه‌های 18 گیگابایتی مورد استفاده در اکثر پردازنده‌های گرافیکی Radeon RX 6000 است. E. گرافیک نسل بعدی Radeon 7000 همچنین از 20 گیگابایت حافظه GDDR6 استفاده می کند که هنوز هم کندتر از استاندارد GDDR6X است که توسط Micron و Nvidia برای پردازنده های گرافیکی سری GeForce RTX 30/40 توسعه یافته است. این فناوری از روش سیگنال دهی PAM4 استفاده می کند که به سرعت 23 گیگابیت در ثانیه دست می یابد.

استفاده از سیگنالینگ PAM3 در حافظه های GDDR7

کارت‌های گرافیکی که از استاندارد GDDR7 استفاده می‌کنند تا 1152 گیگابایت بر ثانیه از طریق رابط گذرگاه 256 بیتی و 384 بیت تا 1728 گیگابایت در ثانیه در کنترل‌کننده‌های حافظه، پهنای باند ارائه می‌کنند. فناوری حافظه GDDR7 به زودی در پردازنده‌های گرافیکی حذف می‌شود. سامسونگ هنوز نحوه استفاده را اعلام نکرده و قصد دارد محصولات جدید مبتنی بر این فناوری را معرفی کند.

  خاموش کردن دوباره سرورهای رایانه شخصی Dark Souls 3

دیدگاهتان را بنویسید