فروش تمام موجودی RTX 4090 در دو هفته

انویدیا از فروش موجودی کارت گرافیک RTX 4090 ظرف دو هفته خبر داد. این شرکت وعده داده است که وضعیت عرضه تا نیمه اول سال 2023 عادی خواهد شد.

شارلوت کریسمدیر مالی انویدیا، جزئیات مهمی در مورد وضعیت تجارت بازی آن شرکت، از جمله موجودی GPU در کانال های توزیع و ارسال محصولات GeForce RTX 4090 و 4080. با مخاطبان به اشتراک گذاشت. وی در ادامه سخنان خود در بیست و ششمین همایش سالانه شرکت کرد Credit Suisse تایید کرد که این شرکت مدتی است با کمبود عرضه GPU در فضای بازی دست و پنجه نرم می کند. با ورود حجم زیاد پردازنده های گرافیکی مستعمل و مستهلک شده، قیمت ها کاهش یافته است و تقاضا برای عرضه بیشتر GPU وجود ندارد. بنابراین، انویدیا تصمیم گرفت محصولات قدیمی سری RTX 30 را با پیشنهادات جدید به روز کند تا وضعیت عرضه را بازگرداند و موجودی کانال های توزیع خود را تثبیت کند.

این شرکت انتظار دارد که وضعیت موجودی کانال های تحویل خود تا پایان سه ماهه چهارم سال بهبود یابد و از نیمه اول سال جدید به حالت عادی بازگردد. این گزارش همچنین می گوید که کارت گرافیک های GeForce RTX 4090 و RTX 4080 هنوز در روزهای ابتدایی عرضه هستند و گزارشی از وضعیت فروش آنها متعاقبا ارائه خواهد شد. قبلاً شنیده بودیم که تاکنون 160000 کارت گرافیک سری RTX 40 عرضه شده است و این آمار تا اواسط آبان ماه اعتبار دارد.

کارت گرافیک GeForce RTX

علاوه بر این، همچنین اشاره شد که کارت گرافیک GeForce RTX 4090 با وجود پرچمدار بودن و قیمت بالای 1600 دلار، تنها در عرض 2 هفته به فروش کامل رسید. ما قبلا می دانستیم که انویدیا در ابتدای راه اندازی خود حدود 100000 کارت گرافیک RTX 4090 را در بازار عرضه کرد و در آن شرایط عملکرد چشمگیری داشت.

  تریلر گیم پلی The Day Before بر روی کاوش و سفارشی سازی سلاح تمرکز دارد

در ادامه به محبوبیت کارت گرافیک های انویدیا اشاره می شود که بر اساس آمار به دست آمده از سرورهای استیم، GTX 1650 همچنان محبوب ترین کارت گرافیک انویدیا است که 6.27 درصد از بازار را به خود اختصاص داده است. پس از آن، GTX 1060 با 5.77 درصد و RTX 2060 با 4.64 درصد بیشترین سهم را از بازار پلتفرم رایانه های شخصی بازی دارند. هیچ یک از کارت‌های گرافیک RTX 4090 یا RTX 4080 هنوز در بررسی سخت‌افزار Steam دیده نشده‌اند، اما تا سه ماهه اول سال 2023 شاهد حضور این مدل‌های جدید در آمار خواهیم بود.

آمار کارت های گرافیک محبوب در Steam

انتظار می رود انویدیا به عرضه مدل های بیشتری از سری GeForce RTX 40 برای کاربران میان رده ادامه دهد. این شرکت اخیرا با 88 درصد از بازار پردازنده گرافیکی رکورد جدیدی را به ثبت رسانده و همچنان به تلاش خود برای حفظ بازار میان رده به عنوان مهم ترین پایگاه کاربری در رقابت با AMD ادامه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید