اسپیس ایکس از اینترنت ماهواره ای رمزگذاری شده رونمایی کرد

اسپیس ایکس از سرویس اینترنت ماهواره ای رمزگذاری شده جدید خود به نام “Starshield” برای استفاده توسط دولت ها رونمایی کرد. البته نه همه دولت ها.

این سرویس جدید دارای امکانات بیشتری مناسب برای کاربردهای امنیتی دولتی خود است و می تواند نیازهای دولت ها را پوشش دهد. در سال های اخیر اسپیس ایکس اینترنت ماهواره ای Starlink را در اختیار کاربران عادی قرار داده است. اما اکنون سرویس جدید استفاده دیگری را برای اینترنت ماهواره ای فراهم می کند.

به نظر می رسد دولت ها به اینترنت ماهواره ای با امکانات متفاوت نسبت به کاربران عادی نیاز دارند و اسپیس ایکس با ارائه سرویس جدید استارشیلد به این نیاز پاسخ می دهد.

سئو کول


اینترنت ماهواره ای رمزگذاری شده Starshield

SpaceX می گوید StarShield رمزگذاری شده است و برای ارتباطات بسیار امن استفاده می شود. سرویس اینترنت ماهواره ای Starlink در حال حاضر داده های کاربر نهایی را رمزگذاری می کند. نسخه جدید این سرویس Starshield از امنیت بالاتری برخوردار بوده و رمزگذاری با قابلیت اطمینان بالاتری را ارائه می دهد. در این سرویس داده ها در سطح بالاتری از امنیت رمزگذاری و طبقه بندی می شوند. Starshield حتی می تواند از ماهواره هایی که به عنوان ماهواره های جاسوسی شناخته می شوند نیز پشتیبانی کند.

اسپیس‌ایکس می‌گوید سرویس اینترنت ماهواره‌ای جدید این شرکت برای دولت‌ها حتی می‌تواند به صورت سفارشی برای برخی از مشتریان دولتی طراحی و پیکربندی شود.

سکوی پرتاب فالکون 9 یک موهبت برای استارشیلد است. اسپیس ایکس همکاری نزدیکی با وزارت دفاع آمریکا دارد و با معرفی این سرویس جدید توجه بیشتری به موضوع امنیت ملی نشان می دهد. این شرکت می‌گوید که می‌تواند سیستم‌های Starshield را برای پاسخگویی به هر عملکردی که مشتریانش نیاز دارند طراحی کند.

  معرفی سریال The Last of Us اقتباسی جالب از این بازی ویدیویی

به دلیل همکاری SpaceX با وزارت دفاع ایالات متحده، انتظار می رود دولت ایالات متحده از سرویس Starshield استفاده کند. البته این سرویس به کشورهای دیگر نیز قابل ارائه است. اگرچه، از سوی دیگر، برخی از فناوری های پیشرفته مورد استفاده در Starshield تحت عنوان “مقررات بین المللی تجارت اسلحه” (ITAR) قرار می گیرد. سیاست انتقال فناوری و ارائه آن به کشورهای دیگر با چالش هایی برای اسپیس ایکس مواجه است. به عبارت ساده تر، کشورهایی که روابط خوبی با آمریکا دارند، می توانند از این فناوری استفاده کنند. به همین ترتیب می توان گفت کشورهایی مانند روسیه یا چین نمی توانند مشتری این سرویس باشند.

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید