تفاوت های اصلی بین هتل بوتیک و هتل چیست؟

هتل های بوتیک در دهه 1980 به وجود آمدند و همه چیز را تغییر دادند. هتل های بوتیک به سرعت در صنعت سفر با پیشنهادات کاملاً جدید ظهور کردند. آن‌ها یک جایگزین لوکس برای مسافرانی بودند که نمی‌توانستند هزینه اقامت پنج ستاره را بپردازند و ترجیح می‌دادند با یک تجربه اقامتی شخصی‌تر و پیچیده‌تر در فرهنگ محلی غوطه‌ور شوند. این روزها هتل های بوتیک دقیقا چیست و چرا باید یک بوتیک آپارتمان رزرو کنید؟ با خواندن این مقاله پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

هتل بوتیک چه نوع اقامتی است؟

هتل ها و اقامتگاه های بوتیک شیک، عجیب و غریب و صمیمی هستند. این هتل ها معمولا دارای 10 تا 100 اتاق میهمان هستند و با طراحی های غیر متعارف و گاه حتی نامتعارف، شیوه سنتی پذیرایی از میهمانان و اقامت در هتل را زیر پا می گذارند.

در حالی که اتاق‌های یک هتل تا حد زیادی شبیه یکدیگر هستند و فقط چیدمان و نوع تخت‌ها متفاوت است، هتل‌های بوتیک می‌توانند انواع مختلفی از اتاق داشته باشند. اگر به شهر یزد سفر کنید و در هتل های جاباما یزد اقامت داشته باشید، بهتر می توانید تفاوت هتل و هتل بوتیک را درک کنید. در برخی از هتل های بوتیک، هر اتاق ظاهر و دکوراسیون متفاوتی دارد. بوتیک هتل ها عمدتا از تبدیل خانه های قدیمی بزرگ با امکانات رفاهی خاص و طراحی داخلی منحصر به فرد شکل گرفته اند و چیزی بیش از یک خانه موقت دور از خانه هستند.

ویژگی کلی هتل بوتیک و تفاوت آن با هتل

به جرات می توان گفت که هتل های بوتیک از نظر معماری و دکوراسیون بسیار فراتر از فضای بیرونی و دکوراسیون یک هتل با راهروهای سرد و طراحی ساده خود هستند. جذابیت این هتل ها در ویژگی های بدیع آنها نهفته است. اتاق ها بیش از یک اتاق خواب موقت برای یک سفر کوتاه هستند. آنها با جزئیات کوچک تجربه ای فراموش نشدنی را برای مهمانان به ارمغان می آورند.

  تریلر معرفی بازی ترسناک Amnesia: The Bunker را پخش کنید

اما وقتی درب سوئیت هتل بوتیک خود را باز می کنید، دقیقا نمی دانید قرار است چه چیزی را ببینید. زیرا اتاق های بوتیک هتل با دکوراسیون داخلی شگفت انگیز و سلیقه منحصر به فرد مالک طراحی شده اند. برخی از این اتاق ها قدمتی چند صد ساله دارند و دارای یادگاری های عتیقه و لوسترهای مجلل هستند. این مشکل را می توان در هتل های بوتیک و آن دسته از هتل های کاشان که به آنها هتل سنتی می گویند، مشاهده کرد. در بسیاری از هتل‌های بوتیک، اتاق‌ها به‌صورت جداگانه تزئین شده‌اند، بنابراین هیچ دو اتاق در هتل شبیه هم نیستند.

سئو کول

هتل های بوتیک از نظر امکانات با هتل ها تفاوت دارند

امکانات رفاهی هتل اغلب بزرگترین جذابیت برای مسافرانی است که به دنبال اقامتی راحت در هتل هستند. امکانات رفاهی در هتل های بوتیک می تواند لوکس، راحت، بی تکلف و حتی سرگرم کننده باشد. هتل‌های بوتیک ممکن است اتاق‌هایی برای حیوانات خانگی داشته باشند. صبحانه های این اقامتگاه ها خوشمزه است و امکانات حمام کاملا سفارشی شده است.

در بسیاری از هتل های بوتیک، موسیقی زنده شما را سرگرم و هیجان زده می کند. در این ساختمان ها می توانید آثار هنری محلی یا مبلمان محلی خاص را ببینید که خاص و منحصر به فرد است. گاهی اوقات این اقامتگاه ها می توانند دوچرخه های رایگان را برای شما اجاره کنند و مهمتر از آن، تورهای خصوصی گشت و گذار در جواهرات پنهان شهر ارائه دهند. در میان هتل های جاباما اصفهان، تعداد زیادی هتل بوتیک را می توانید بیابید که هر کدام با مهمان نوازی متفاوت و خاص خود شما را شگفت زده خواهند کرد.

  ترامپ از راه اندازی شبکه اجتماعی خود با نام TRUTH Social خبر داد!

آیا هتل های بوتیک سبز هستند؟

امروزه با توجه به میزان آلودگی روی کره زمین، بسیاری از مسکن های عمومی به این فکر می کنند که کمترین آسیب را به طبیعت وارد کنند و با کاهش آلودگی محیط زیست تا حد امکان به سمت سرسبزی حرکت کنند. در واقع روند سبز شدن و محوطه سازی را می توان در کل صنعت هتلداری مشاهده کرد، اما از آنجایی که بوتیک هتل ها نسبت به هتل ها، به خصوص هتل های معروف و برندهای بزرگ در صنعت گردشگری، آزادی و انعطاف بیشتری برای ایجاد تغییرات در محل دارند، شاهد یک هیجان انگیز هستیم. توسعه در تلاش برای حفاظت از محیط زیست و سبز کردن هتل های بوتیک.

از آنجا که بوتیک هتل ها اغلب پیوندهای قوی با جوامع محلی دارند، سعی می کنند با استفاده از محصولات سنتی و محلی سبز شوند. بنابراین می بینیم که در بسیاری از بوتیک هتل ها از چیزهای طبیعی با آسیب کمتری به محیط زیست چه در دکوراسیون و چه در محصولات مصرفی استفاده می کنند. به عنوان مثال، آنها سعی می کنند با استفاده از محصولات مزارع مجاور و محدود کردن میزان زباله، تأثیر مثبتی بر محیط زیست محلی داشته باشند.

هتل های بوتیک خدمات محدود اما متنوعی ارائه می دهند

شاید هنوز پاسخ این سوال را پیدا نکرده باشید که تفاوت هتل بوتیک با هتل چیست. در واقع این تفاوت تنها به دلیل بزرگی بوتیک هتل نیست، بلکه به دلیل طراحی و دکوراسیون متمایز، نوع برخورد و پوشش پرسنل، طراحی فضاهای مشترک مختلف و امکانات متفاوت در اتاق ها است. .

  چه اتفاقی برای IGTV اینستاگرام افتاد؟!

هتل‌های بوتیک معمولاً کمتر از 100 اتاق دارند و رستوران‌ها یا کافه‌های کوچک، امکانات سرگرمی کم و فضای ملاقات محدود دارند. اگر به دنبال هتلی با سالن رقص بزرگ یا پارک آبی هستید، احتمالاً آن را در یک هتل بوتیک پیدا نخواهید کرد.

سئو کول

چه چیزی هتل های بوتیک را منحصر به فرد می کند؟

هر بوتیک هتل دارای یک موضوع منحصر به فرد است. برخی از آنها تاریخی هستند، برخی دیگر بر آشپزی تمرکز می کنند و برخی دیگر بر عناصر خاصی مانند یک کتاب، یک رنگ یا یک فرد مشهور تمرکز می کنند. این موضوع نه تنها در زیبایی شناسی هتل، بلکه شاید در نام آن، لباس کارکنان، امکانات رفاهی و موارد دیگر مشهود است.

اگر یک هتل دکور و طراحی متناسب با سبک خاصی نداشته باشد، واقعاً نمی‌تواند موضوعی را به تصویر بکشد. اما داشتن سبک از ویژگی های یک هتل بوتیک است. در یک هتل بوتیک، هر عنصر ظاهری هتل با دقت انتخاب می شود تا سبکی متمایز و منحصر به فرد داشته باشد و حتی برخی از آنها آثار هنری یا سوغاتی هایی را که شخصاً توسط مالک انتخاب شده است، به نمایش می گذارند. سبک در هتل های بوتیک در همه چیز از طراحی وب سایت هتل گرفته تا امکانات رفاهی هتل و چیدمان موضوع برند به دقت مشهود است.

دیدگاهتان را بنویسید