فرار از دوربین های امنیتی با استفاده از “Magic Coat”

ژاکت InvisDefense با ظاهری ساده و هزینه کم، توسط گروهی از دانشجویان چینی با راهنمایی پروفسور وانگ ژنگ از دانشکده علوم کامپیوتر دانشگاه ووهان اختراع شد.

این کت می تواند بدن انسان را از دوربین های امنیتی تحت نظارت هوش مصنوعی در روز یا شب پنهان کند. خز با چشم غیرمسلح قابل مشاهده است، اما با الگوهایی پوشیده شده است که در طول روز دوربین ها را خیره می کند و سیگنال های گرمایی غیر معمول را در شب ارسال می کند.

سئو کول

پروفسور وانگ ژنگ تاکید می کند: امروزه دستگاه های نظارتی بسیاری می توانند بدن انسان را شناسایی کنند. دوربین های جاده می توانند عابران پیاده را تشخیص دهند و خودروهای هوشمند می توانند عابران پیاده، جاده ها و موانع را تشخیص دهند. با وجود اینکه کت InvisDefense را پوشیده اید، دوربین تصویر شما را می گیرد، اما نمی تواند تشخیص دهد که آیا شما انسان هستید یا نه.

در طول روز، دوربین ها اغلب بدن انسان را از طریق حرکت و خطوط تشخیص می دهند. ژاکت InvisDefense با طراحی یک الگوی استتار ویژه روی سطح خود، می تواند الگوریتم های تشخیص دستگاه ها را خنثی کند و به طور موثر دوربین را کور کند تا دوربین نتواند کاربر را به عنوان یک انسان تشخیص دهد.

در شب، دوربین ها بدن انسان را از طریق تصویربرداری حرارتی مادون قرمز ردیابی می کنند. ماژول های کنترل دما به شکل نامنظمی در سطح داخلی ژاکت قرار گرفته اند و یک الگوی دمایی غیرعادی ایجاد می کنند که دوربین مادون قرمز را گیج می کند.

  قفل پیکسل 6a با اثر انگشت ثبت نشده باز می شود!

وی هوی، دانشجوی دکترا و عضو این گروه، می‌گوید: «سخت‌ترین بخش ایجاد تعادل بین الگوهای استتار است. به طور سنتی، محققان از تصاویر روشن برای تداخل در دید دستگاه ها استفاده می کردند. اما این تصاویر واضح بیشتر مورد توجه چشم انسان هستند و توجه کاربر را بیشتر به خود جلب می کنند. ما از الگوریتم هایی برای طراحی الگوهایی استفاده کردیم که خیلی قابل توجه نیستند و می توانند دید کامپیوتر را غیرفعال کنند.

این تیم صدها آزمایش را طی سه ماه قبل از رسیدن به بهترین مدل انجام داد. یکی دیگر از مزایای کت InvisDefense قیمت پایین آن است. چاپ یک الگو بر روی یک سطح نسبتاً ارزان است و تنها چهار ماژول کنترل دما برای کور کردن دوربین مادون قرمز مورد نیاز است. قیمت یک ست کامل کمتر از 500 یوان (70 دلار) خواهد بود. از این کت می توان در نبرد هواپیماهای بدون سرنشین یا درگیری انسان و ماشین در میدان جنگ نیز استفاده کرد.

این اختراع در مسابقه کار خلاقانه که توسط فناوری هواوی به عنوان بخشی از مسابقه نوآوری و تمرین تحصیلات تکمیلی چین در 27 نوامبر برگزار شد، برنده جایزه اول شد. مقاله مربوط به این اختراع نیز در کنفرانس AAAI 2023 در زمینه هوش مصنوعی پذیرفته شد.

دیدگاهتان را بنویسید