ماهی سپیدیج تست مارشمالو را با موفقیت پشت سر گذاشت!


خرید بلیط هواپیما از Safarmarket

دانشمندان با انجام “آزمایش مارشملو” به واقعیت جالبی در مورد سپیداژ پی بردند (اسپیدیج یک نرم تن جانوری است که به عنوان ده پا نیز شناخته می شود و به اشتباه به آن ماهی مرکب می گویند). تست مارشمالو تستی برای خودکنترلی است و مخصوص کودکان طراحی شده است اما سپیداج نیز نشان داد که توانایی کنترل خود را برای چند ثانیه دارد. شایان ذکر است که علاوه بر سپیدیج، حیوانات دیگری نیز وجود دارند که از توانایی خودکنترلی بهره می برند و حتی می توانند برای چند دقیقه آن را اعمال کنند. با دی جی همراه باشید.

به گفته محققان، این یافته جدید نمونه ای از خودکنترلی پیشرفته است و نشان می دهد که موجودات زنده در کارهای شناختی بهتر عمل می کنند. همچنین پیشنهاد شده است که این نتایج مثبت در واقع ممکن است پاسخی به فشارهای اجتماعی-اکولوژیکی خاصی باشد.

این توانایی یادگیری و سازگاری با محیط ممکن است بخشی از توانایی سپیداج باشد که به زنده ماندن سپیداج در دنیای خطرناکی که در آن زندگی می کند کمک می کند. به طور خلاصه، در تست مارشمالو، شخص یا حیوان مورد آزمایش باید بین انتخاب غذا یا یک مورد جذاب و یک جایزه بهتر اما قابل احترام یکی را انتخاب کند و عموماً اعتقاد بر این است که افرادی که می توانند خود را کنترل کنند و منتظر پاداش اعتباری باشند، آنها در آینده نیز موفق تر خواهند بود (البته اخیراً تردیدهایی در مورد این نتیجه گیری ایجاد شده است که ما نمی خواهیم در اینجا به آن بپردازیم).

  1xbet App Get Hold Of 1xbet Versión Móvil En Perú Relatando Sonidos

تست مارشمالو سپیداج

در آزمایش گل ختمی، محققان ماهی را در یک منطقه کوچک با گوشت خرچنگ تنها گذاشتند، اما به طور غیرمنتظره ای دریافتند که از خوردن آن امتناع می کند زیرا متوجه شد که در وعده شام ​​چیز بهتری دریافت می کند. !

آزمایش گل ختمی بسیار ساده است و از آنجایی که اجرای آن پیچیدگی خاصی ندارد، برای حیوانات نیز قابل اجرا است. در این آزمون، توانایی به تأخیر انداختن نیازها به جای کسب ارضای فوری، نوعی توانایی شناختی را نشان می دهد که امکان برنامه ریزی آینده را فراهم می کند. این توانایی در انسان مشهود است و در برخی حیوانات دیگر نیز مورد مطالعه قرار گرفته است.

با این حال، تشخیص اینکه آیا سپیداجی آزمون مارشمالو را گذرانده، توانایی خودکنترلی را دارد یا چنین واکنشی صرفاً تغییری در رفتار جستجوی او است، بسیار دشوار است. شاید تحقیقات بیشتر روی این حیوان و سایر حیوانات به ما کمک کند تا بهتر بفهمیم که آیا نتیجه مثبت آزمایش گل ختمی قطعاً نتیجه خودکنترلی است یا خیر.

محققان همچنین دریافتند که سپیداج می‌تواند با تغییرات ایجاد شده در بخش‌هایی از آزمایش سازگار شود و منتظر نوعی پاداش باشد. جالب است بدانید که گونه هایی که می توانند از اولین تغذیه خود بیشتر منتظر بمانند تا به تغذیه دوم برسند، آنهایی هستند که سریع ترین زمان را برای سازگاری با محیط خود داشته اند و این نشان دهنده تفاوت آشکاری در توانایی های شناختی موجودات است.


  نسل بعدی کنسول های ایکس باکس و پلی استیشن تا سال 2028 وارد بازار نمی شوند

دیدگاهتان را بنویسید