نینتندو سوییچ، پرفروش‌ترین کنسول نوامبر 2022 در بریتانیا

در نوامبر 2022، کل فروش بازی نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت. علاوه بر این، Nintendo Switch در این ماه در صدر فهرست قرار گرفت.

اخیراً گروه GSD آخرین آمار مربوط به فروش نرم افزار و سخت افزار در نوامبر 2022 در بریتانیا را منتشر کرده است. در مجموع 4.3 میلیون بازی در این ماه در انگلیس فروخته شد که 7.3 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشت. یکی از دلایل این موضوع سری Call of Duty است. آخرین ویرایش این مجموعه در مهرماه سال جاری منتشر شد. در حالی که سال گذشته بازی اکتیویژن بلیزارد در ماه نوامبر منتشر شد.

با این حال، Call of Duty با اختلاف زیادی پرفروش ترین بازی ماه بود. فقط در چهار هفته، Modern Warfare 2 تقریباً از کل فروش Call of Duty: Vanguard از زمان عرضه پیشی گرفته است. نزدیک ترین پیرو Modern Warfare، God of War Ragnarok سونی بود که یک نسخه بزرگ برای کنسول های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 بود.

در مقایسه با God of War در سال 2018، فروش سه هفته اول Ragnarok 44 درصد بیشتر بود. در ادامه دو بازی پوکمون اسکارلت و ویولت قرار دارند. اگر فروش انفرادی این دو بازی به همراه پک دوبل اضافه شود، این اثر در رتبه سوم قرار می گیرد. از آنجایی که این بازی توسط نینتندو منتشر شده است، فروش دیجیتالی در دسترس نیست. بنابراین این امکان وجود دارد که اگر نسخه های دیجیتال گنجانده می شد، بازی حتی در رتبه دوم قرار می گرفت.

بازی سونی پلی استیشن God of War Ragnarok با حضور کریتوس و آترئوس روی یخ

این دومین نسخه بزرگ از یک بازی پوکمون در بریتانیا پس از Pokémon Sun and Moon برای کنسول دستی 3DS است. از دیگر نکات مهم این رتبه بندی، قرار گرفتن بازی Football Manager 2023 در جایگاه ششم است که نسبت به عرضه نسخه 2022، فروش بازی 30 درصد کاهش داشته است. بعد از این بازی، Sonic Frontiers، یکی دیگر از آثار سگا قرار دارد.

  تصاویر جدید تلسکوپ جیمز وب اسکلت کهکشان های دور را نشان می دهد

1.82 میلیون نسخه از بازی ها از طریق فروشگاه های دانلود دیجیتال فروخته شد که 10 درصد کاهش نسبت به نوامبر 2021 داشت. بر این اساس، 2.5 میلیون بازی به صورت فیزیکی فروخته شد که 4 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشت.

در بخش سخت افزار، تقریباً 372000 کنسول در ماه نوامبر فروخته شد که نسبت به ماه قبل 113 درصد افزایش داشت. طبق آمار GfK، این بزرگترین ماه از نظر فروش کنسول در سال جاری است. با این حال، این میزان بسیار کمتر از فروش در سال 2021 است. کنسول نینتندو پس از چندین ماه در جایگاه سوم، به لطف جهش 175 درصدی فروش نسبت به همان ماه، جایگاه اول را به خود اختصاص داد.

ماه نوامبر شاهد عرضه Oled Switch با طراحی پوکمون اسکارلت و بنفش بودیم که 8 درصد از کل فروش سوییچ را به خود اختصاص داد و علاوه بر این فروش جمعه سیاه در اطراف این کنسول نیز بالا بود، بنابراین جایگاه آن نسبت به ماه های قبل بالاتر است. کنسول Xbox Series X Xbox Series S نیز 105 درصد رشد کرد. اما با اینکه نزدیک بود، نتوانست مقام اول را کسب کند.

  بسته کنسول پوکمون اسکارلت و ویولت نینتندو سوییچ

در جمعه سیاه، Xbox Series S تخفیف چشمگیر 60 پوندی داشت و پرفروش‌ترین کنسول ماه از نظر موجودی (SKU) بود. در مورد پلی استیشن 5، افزایش بسیار زیاد موجودی همراه با انتشار God of War Ragnarok شاهد افزایش 71 درصدی فروش آن کنسول نسبت به ماه قبل بود. باندل God of War به مدت 5 ماه محبوب ترین پلی استیشن بود و تقریباً 38 درصد از کل کنسول های PS5 فروخته شده این باندل بود.

  معرفی تکنولوژی و کاربرد پیش بینی سیل

9 لوازم جانبی پرفروش Xbox Series X، Xbox Series S یا PlayStation 5 بودند. باندل سفید دوگانه PS5 اول شد و بسته مشکی آن کنسول دوم شد. بعد از آن پنج رنگ دستگیره Xbox آمد. مشکی، آبی، قرمز، سفید و فسفری به ترتیب. در جایگاه هشتم رنگ آبی با حسی دوگانه و در جایگاه نهم رنگ سرخابی این رده قرار گرفت. در نهایت، جایگاه دهم یک پایه شارژر با سنسور دوگانه است.

در هفته منتهی به بلک فرایدی، دسته ها با تخفیف ها و بسته های مختلفی مواجه شدند که باعث فروش بالای آن ها شد. در نهایت، GfK دریافت که 1.29 میلیون لوازم جانبی در نوامبر فروخته شد که 93 درصد نسبت به اکتبر و 9.3 درصد نسبت به نوامبر سال گذشته افزایش داشت.

دسته دوگانه پلی استیشن 5

در پایان می توانید لیست کامل پرفروش ترین بازی های ماه را مشاهده کنید. لازم به ذکر است که تمامی بازی ها شامل کل فروش فیزیکی و دیجیتالی اعلام شده توسط GSD می باشد. با این حال، فروش دیجیتالی برای عناوین نینتندو در دسترس نیست. 20 بازی پرفروش نوامبر 2022 در بریتانیا به شرح زیر است:

 1. Call of Duty: Modern Warfare 2 (Activision Blizzard)
 2. God of War: Ragnarok (سونی)
 3. فیفا 23 (الکترونیک آرتز)
 4. پوکمون ویولت (نینتندو)
 5. پوکمون اسکارلت (نینتندو)
 6. Soccer Manager 2023 (سگا)
 7. Sonic Frontiers (Sega)
 8. Mario Kart 8: Deluxe (نینتندو)
 9. Grand Theft Auto 5 (Rockstar)
 10. LEGO Star Wars: The Skywalker Saga (برادران وارنر)
 11. نینتندو سوییچ ورزشی
 12. گاتهام نایتز (برادران وارنر)
 13. Red Dead Redemption 2 (راک استار)
 14. Horizon: The Forbidden West (سونی)
 15. The Last of Us: Part 2 (سونی)
 16. Animal Crossing: New Horizons (نینتندو)
 17. NBA 2K23 (بازی‌های توکی)
 18. مجموعه لگو هری پاتر (برادران وارنر)
 19. Minecraft: Nintendo Switch Edition (Nintendo / Mojang)
 20. Splatoon 3 (نینتندو)
  قیمت گلکسی S22 در هنگام راه اندازی چقدر خواهد بود؟

دیدگاهتان را بنویسید