نحوه گرفتن اسکرین شات در گوشی های شیائومی

گوشی های موبایل شیائومی با رابط کاربری MIUI به بازار عرضه می شوند که تفاوت زیادی با اندروید استوک یا سایر رابط های کاربری مانند OneUI سامسونگ دارد. به همین دلیل ممکن است برخی افراد هنگام شروع به کار با محصولات این شرکت دچار سردرگمی شوند و نتوانند به راحتی امکانات مورد نظر خود را پیدا کنند. اگر از شما سوال شده است که چگونه در گوشی شیائومی اسکرین شات بگیرید، در مقاله بعدی با ما همراه باشید.

شیائومی امکان ثبت اسکرین شات از صفحه نمایش را به روش های مختلف فراهم کرده است. اما ممکن است بسیاری از صاحبان محصولات این شرکت از روش های مختلف اطلاعی نداشته باشند. برخی از این مسیرها در اکثر دستگاه های اندرویدی یکسان هستند. در حالی که برخی دیگر فقط به گوشی های شیائومی محدود می شوند. در زیر تمامی روش های اسکرین شات گرفتن در گوشی های موبایل شیائومی آورده شده است.

1. با کلیدهای فیزیکی اسکرین شات بگیرید

رایج ترین و اساسی ترین راه برای گرفتن اسکرین شات در دستگاه های اندرویدی استفاده از کلیدهای فیزیکی واقع در لبه دستگاه است. این کلیدها معمولاً به دکمه های پاور و کاهش صدا محدود می شوند. اگرچه در برخی از مدل های خاص ممکن است کلیدهای ترکیبی دیگری برای این منظور در نظر گرفته شود. پس از فشردن همزمان کلیدهای ذکر شده، انیمیشن کوتاهی نمایش داده می شود و می توانید پیش نمایش سریع تصویر ضبط شده را در گوشه صفحه مشاهده کنید.

سئو کول

2. از پنل اعلان ها اسکرین شات بگیرید

یکی دیگر از راه های آسان و رایج برای ثبت اسکرین شات در محصولات شیائومی، استفاده از گزینه ویژه پنل نوتیفیکیشن است. برای این کار کافی است دوباره از بالای صفحه به پایین بکشید تا پنل تنظیمات سریع و اعلان ها باز شود. اکنون در بین موارد نمایش داده شده بر روی گزینه Screenshot ضربه بزنید. اگر قبلاً ترتیب گزینه‌های این بخش را تغییر داده‌اید، ممکن است چنین گزینه‌ای را مشاهده نکنید و باید دوباره به صورت دستی آن را به لیست اضافه کنید.

  انتشار تریلر نتایج بازی Tactics Ogre: Reborn

سئو کول

شایان ذکر است که ضبط اسکرین شات از طریق پنل اعلان در گوشی های شیائومی گزینه چندان ایده آلی نیست. زیرا در موقعیت های حساس (مثلاً در بازی ها) نمی توانید به سرعت از آن استفاده کنید و ممکن است تصویر مورد نظر از صفحه نمایش محو شود.

3. گرفتن اسکرین شات با کشیدن سه انگشت

روش دیگر برای گرفتن اسکرین شات در گوشی های شیائومی، کشیدن همزمان با سه انگشت است. این روش پاسخی به گرفتن اسکرین شات با لبه دست در محصولات سامسونگ و دو بار ضربه زدن در گوشی های موبایل هواوی است و مورد استفاده بسیاری از کاربران قرار می گیرد.

سئو کول

برای استفاده از مسیر ذکر شده کافی است سه انگشت خود را همزمان به سمت پایین صفحه بکشید. همچنین، اگر علاقه ای به استفاده از این روش ندارید، می توانید میانبر آن را به سایر عملکردهای دستگاه اختصاص دهید.

4. از منوی میانبر استفاده کنید

شیائومی یکی از اولین تولیدکنندگان محصولات اندرویدی بود که از منوی متحرک برای پیمایش سریع در محصولات خود استفاده کرد. این منوی شناور که به صورت دایره ای است می تواند عملکرد کلی دستگاه و کلیدهای مختلف از جمله خانه را بپذیرد. همچنین امکان ذخیره اسکرین شات از طریق منوی مربوطه وجود دارد.

سئو کول

برای فعال کردن قابلیت ذکر شده ابتدا به قسمت تنظیمات دستگاه خود و سپس به قسمت تنظیمات اضافی بروید. اکنون روی گزینه Turn on Quick ball ضربه بزنید تا فعال شود. اکنون منوی پیمایش سریع روی صفحه دستگاه ظاهر می شود. با باز کردن منو و فشار دادن آیکون قیچی می توانید از صفحه اسکرین شات بگیرید.

  اعلام زمان انتشار نتایج بازی God of War Ragnarok

5. اسکرین شات های طولانی ضبط کنید

امکان گرفتن اسکرین شات طولانی یا پیوسته یکی از گزینه های کاربردی برای عکس گرفتن از متون یا صفحات طولانی است که امروزه در اکثر دستگاه های اندرویدی یافت می شود و محصولات شیائومی نیز از آن استفاده می کنند. برای استفاده از این قابلیت کافی است با استفاده از یکی از روش های بالا از صفحه گوشی موبایل خود اسکرین شات بگیرید. سپس روی گزینه اسکرول (اولین گزینه در پایین) کلیک کنید تا قسمت های پایین صفحه نیز در تصویر ذخیره شوند.

سئو کول

پس از اتمام کار، فقط روی دکمه Done کلیک کنید تا فرآیند ضبط اسکرین شات متوقف شود. در غیر این صورت، دستگاه به طور خودکار به گرفتن اسکرین شات ادامه می دهد تا زمانی که به انتهای صفحه برسد. با این حال، ویژگی گفته شده در گوشی های شیائومی در مقایسه با سایر رقبا مانند سامسونگ کمی بدتر است.

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید