هوش مصنوعی جدید گوگل قادر به مذاکره و امضای قرارداد با دیگران است

محققان آزمایشگاه DeepMind متعلق به گوگل موفق به ساخت و توسعه یک عامل هوش مصنوعی یا هوش مصنوعی شده اند که قادر به مذاکره و امضای قرارداد با دیگران است. این توانایی ها به عامل اجازه می دهد تا با سایر عوامل هوش مصنوعی یک بازی رومیزی معروف به دیپلماسی را با موفقیت انجام دهد.
بر اساس گزارش علمی ارائه شده در این رابطه، برای طراحی این عامل هوش مصنوعی از رویکرد یادگیری تقویتی عمیق استفاده شده است که باعث می شود تا بتواند به خوبی با سایر عوامل هوش مصنوعی ارتباط برقرار کند تا تصمیمات و برنامه های مشترکی را در طول بازی ایجاد کند. .
دیپلماسی یک بازی رومیزی محبوب است که همچنین زمینه آزمایش مفیدی را برای تعاملات مشارکتی شامل ارتباطات پیچیده، مذاکره و تشکیل اتحاد بین بازیکنان فراهم می کند. اینها چالش های اصلی پیش روی حوزه هوش مصنوعی هستند.
برای انجام یک بازی دیپلماسی موفق، نیاز به استدلال مناسب در مورد برنامه های آینده سایر بازیکنان، تعهدات بین بازیکنان و همکاری صادقانه آنها وجود دارد.
محققان DeepMind اکنون موفق به ایجاد یک رویکرد یادگیری تقویتی عمیق شده اند که به عوامل بازی اجازه می دهد تا در مورد اتحادها و برنامه های مشترک خود مذاکره کنند.
در این طرح، الگوریتم یادگیری به عوامل هوش مصنوعی اجازه می‌دهد تا با پیش‌بینی موقعیت‌های احتمالی بازی در آینده، در مورد حرکات آتی توافق کنند و معاملات سودآور را شناسایی کنند.
به گفته نویسندگان این مطالعه، یافته‌های فوق به شکل‌گیری اساس مکانیسم‌های ارتباطی انعطاف‌پذیر در عوامل هوش مصنوعی کمک می‌کند و به آنها اجازه می‌دهد تا استراتژی‌های خود را با محیط خود تطبیق دهند.
این یافته ها در مجله معتبر Nature Communications منتشر شد.

  رونمایی از کنترلر اختصاصی DualSense برای God of War Ragnarok

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید