اطلاعات شخصی 400 میلیون کاربر توییتر در دست هکرها!


خرید بلیط هواپیما از سافارمارکت

توییتر اخیراً تحت هجمه ها و فشارهای زیادی قرار گرفته است و تصمیمات جنجالی ایلان ماسک نیز در این زمینه مستثنی نیست. اما به نظر می رسد بدشانسی جلوی این شرکت را نخواهد گرفت زیرا اخیراً یک هکر ادعا کرده است که اطلاعات شخصی صدها میلیون کاربر این شبکه اجتماعی را در اختیار دارد.

بر اساس گزارش جدیدی که امروز منتشر شد، هکر مذکور ادعا می کند اطلاعات حساسی در مورد 400 میلیون کاربر توییتر دارد که در سال 2021 به صورت غیرقانونی به دست آمده است. ظاهراً این اطلاعات به دلیل نقص در رابط برنامه نویسی اپلیکیشن یا API توییتر و سپس اطلاعات مذکور به بیرون درز کرده است. سوراخ توسط کارشناسان تیم امنیتی توییتر مسدود شده است. با این حال، این هکر به نام “ریوشی” به ایلان ماسک و توییتر پیشنهاد داده است که این داده ها را به قیمت گزاف 200 هزار دلار آمریکا به آنها بفروشند. البته در صورتی که توییتر این پیشنهاد را نپذیرد و اطلاعات آن به اطلاع عموم برسد، ممکن است با جریمه سنگین تری از سوی اشخاص حقوقی مواجه شود.

ریوشی در انجمن هک Breached گفت:

بهترین شرط شما برای اجتناب از پرداخت 276 میلیون دلار جریمه برای نقض GDPR مانند فیس بوک (به دلیل افشای 533 میلیون کاربر) این است که خودتان آن داده ها را بخرید … سپس همه آن داده ها را حذف می کنم و به شخص دیگری می دهم. من نمی فروشم

توییتر را هک کنید

او برای اثبات ادعای خود نمونه ای از داده های بیش از 1000 کاربر از جمله برخی افراد مشهور را به اشتراک گذاشت. این اطلاعات حاوی اطلاعات حساسی مانند آدرس ایمیل، نام کاربری، تعداد فالوورها، تاریخ ایجاد حساب و شماره تلفن برخی از کاربران است.

  Spider-Man بزرگترین عرضه یک بازی پلی استیشن را بر روی رایانه شخصی در بریتانیا ثبت کرد

این هکر همچنین اضافه کرد که اگر توییتر معامله پیشنهادی را رد کند، او مایل است داده ها را به چندین خریدار به قیمت 60000 دلار بفروشد. متأسفانه هنوز مشخص نیست که توییتر چه تصمیمی در این مورد خواهد گرفت و همچنین مشخص نیست که اطلاعات شخصی فاش شده چقدر دقیق است. بنابراین مراقب بخش DJ News باشید، زیرا اگر اخبار بیشتری در این زمینه ارسال شود، مطمئناً آن را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.


دیدگاهتان را بنویسید