بزرگترین شکست های فنی سال 2022

با طلوع سال 2022 و آغاز دوران پس از کرونا، صنعت فناوری پیشرفت های بی سابقه ای داشت. به گونه ای که ارزش سهام شرکت های فناوری به شدت افزایش یافت و تعداد زیادی سرمایه گذار جدید از سراسر جهان به سمت ارزهای دیجیتال هجوم آوردند. به نظر می‌رسید که سرمایه‌گذاران می‌توانند با سرمایه‌گذاری در پروژه‌هایی مانند NFT و IPO سود آسان‌تر از همیشه به دست آورند. اما ناگهان واقعیت دوباره جنبه تلخ خود را نشان داد و اوضاع کمی به هم ریخت.

پس از حمایت بی سابقه دولت آمریکا از حمایت از اقتصاد این کشور در بحبوحه اپیدمی کرونا، تورم شروع به کاهش کرد و بانک مرکزی در پاسخ به آن نرخ بهره را افزایش داد. با این اقدام، دسترسی آسان به اعتبار نقدی برای شرکت های تشنه نقد از دست رفت و مشتریان نیز سعی در کنترل مخارج خود داشتند و ارزش سهام به سطوح معقول تری رسید. همین عوامل باعث شده است که بسیاری از شرکت های فناوری بزرگ میلیارد دلاری با زیان های هنگفتی روبرو شوند. شرکت هایی که فقط یک یا دو سال پیش دور از دسترس بودند.

البته همه شکست‌های بزرگ فناوری در سال جاری را نمی‌توان به عوامل اقتصادی خارجی نسبت داد. کاهش اخیر در برخی از بزرگترین ارزهای دیجیتال تأثیر غیرمستقیم بر دیگر بازیگران فناوری داشته است. زیرا ارتباط بین بسیاری از صرافی ها و صندوق ها بیش از آن چیزی بود که مشتریان فکر می کردند. با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال 2022، slashgear بزرگترین شکست های شرکت فناوری سال را جمع آوری کرده است که در زومیت به آنها خواهیم پرداخت.

  برادران وارنر تمرکز بر تصمیم گیری در مورد آینده فلش

FTX

دیدگاهتان را بنویسید