نقد بازی Evil West – زومجی

Evil West ساخته‌ای جدید از استودیوی Flying Wild Hog است، یک بازی اکشن که با وجود ضعف‌هایش، یک تجربه کلی هیجان‌انگیز را ارائه می‌کند. بررسی بازی را دنبال کنید.

وقتی صحبت از استودیو Flying Wild Hog می شود، اولین نامی که به ذهن خطور می کند سری Shadow Warrior است و همین کافی است که بدانید ساخته جدید این استودیو به احتمال زیاد چیزی جز یک تجربه اکشن دیوانه کننده و سریع نخواهد بود. . در واقعیت، Evil West، به عنوان آخرین بازی این استودیو، چیزی غیر از این است، و Flying Wild Hog سنت خاصی را زیر پا نمی گذارد، و در حالی که Shadow Warrior یک تجربه اول شخص بود، ساخته جدید آنها یک اکشن سوم شخص متمرکز است. در مورد کشتن خون آشام ها و فضای کمی غربی در این مقاله نگاهی دقیق تر به کیفیت آن خواهیم داشت.

ایول وست ما را با شخصیتی به نام جسی رنتیر آشنا می کند. یک شکارچی بیگانه که در کشتن خون آشام ها مهارت خاصی دارد. در ابتدای بازی جسی با یکی از دوستانش به ماموریت می رود که در نتیجه موفق می شود خون آشامی به نام دآبانو را شکار کند. با این حال، این پیروزی زیاد طول نمی کشد و پس از ورود جسی به مرکز و در حالی که آنها موفقیت این پیروزی را جشن می گیرند، دختر دآبانو به خاطر فلیسیتی به مرکز حمله می کند و نمی گذارد شادی آنها زیاد طول بکشد! از آنجا جسی برای از بین بردن فلیسیتی دست به یک ماجراجویی پرفراز و نشیب می زند، البته در این راه اتفاقات مختلفی در انتظار اوست.

محیط سبز و مه آلود در بازی Evil West

البته با وجود این ریزه کاری ها و پیچیدگی ها، نباید انتظار زیادی از داستان Evil West داشته باشید. در واقع پس از گذراندن قسمت های ابتدایی، داستان به گونه ای پیش می رود که کاملا مشخص است چه اتفاقاتی در انتظارمان است و نوع پرداخت و معرفی شخصیت ها و جزئیات وقایع به گونه ای است که حدس زدن اینکه آنها چه شخصیت هایی خواهند بود و چه نتیجه ای در بازی خواهند داشت بسیار آسان است و روند کلی به گونه ای ادامه می یابد که خارج از این فرضیات واضح هیچ اتفاقی نمی افتد. به زبان ساده، داستان Evil West همان تقابل آشنای خیر و شر است که نتیجه نهایی آن کاملا مشخص است و بازی سعی نمی کند پیچیدگی خاصی به این داستان کلیشه ای اضافه کند. اما حتی در چنین شرایطی، تجربه بازی Evil West به گونه ای است که پس از مدتی چندان به داستان اهمیت نمی دهید و سادگی و ضعف های آشکار آن چندان آزاردهنده نخواهد بود.

داستان بازی غرب وحشی به طور کلی واضح و ساده است و به راحتی می توانید مسیر و پایان آن را از ابتدا حدس بزنید.

در ساده ترین و صریح ترین توصیف از گیم پلی خود، Evil West یک بازی اکشن سوم شخص است که تمام تلاش خود را برای ارائه یک تجربه سریع، هیجان انگیز و اکشن می کند و تا حد زیادی موفق می شود هیجان خوبی را به مخاطبان خود منتقل کند. با ارائه چنین تجربه ای. البته با وجود نقاط ضعفی که نمی توان آنها را نادیده گرفت. در ابتدای بازی، راه اصلی مقابله با دشمنان، استفاده از ضربات و غوغا است. بازی حتی دارای یک سیستم ترکیبی نه چندان دقیق اما نسبتا مناسب است و به مرور زمان می توانید با ضربه زدن به دشمنان یکی پس از دیگری ضربات قوی تری را با افکت های مختلف انجام دهید که برخی از آنها با بازکردن پاور آپ های مربوطه فعال می شوند.

  احتمال حضور Black Adam و Stripe در فصل اول MultiVersus

صحنه ماه و شب در بازی غرب شیطانی

اما یکی از بهترین ویژگی های Evil West که همیشه اکشن را تازه نگه می دارد، معرفی سلاح ها و تجهیزات جدید با ریتمی مناسب و به مرور زمان است. مثلا بعد از مدتی هفت تیر فعال می شود که با آن می توانید تمام تیرهای دشمنان را به سبک فیلم ها و آثار وسترن خالی کنید. پس از مدت کوتاهی بازی تفنگ را معرفی می کند که می توان از آن برای شلیک های دقیق و قدرتمند استفاده کرد. علاوه بر خود سلاح ها، جسی به تدریج با توانایی های جدیدی آشنا می شود. به عنوان مثال، با فشردن یک کلید ویژه در زمان مناسب، می توانید دشمنان را با برق گرفتگی وارد کنید و برای چند ثانیه آنها را مشت کنید بدون اینکه آنها بتوانند از خود دفاع کنند. چنین امکاناتی و خیلی چیزهای دیگر که قصد افشای آنها را ندارم به مرور زمان در دسترس عموم قرار می گیرد و این باعث می شود که بازی همیشه چیز جدیدی برای ارائه داشته باشد و گرفتار یکنواختی و تکرار نشود.

تمامی این تجهیزات و سلاح ها قابل ارتقا هستند و مثلا پس از مدتی می توانید تیرهای برقی را برای تفنگ یا هفت تیر فعال کنید و از بلایی که اثر آنها بر سر دشمنان می آورد لذت ببرید. جدا از جذابیت خود چرخ دنده و نحوه استفاده از آن، آزادی بازی برای ترکیب آن ابزار و کشتن دشمنان به روش های جالب واقعا شیرین است. به عنوان مثال می توانید با استفاده از تابعی، همه دشمنان را برای چند ثانیه در معرض برق قرار داده و پژمرده کنید و در همان فاصله کوتاه همزمان با تفنگ ساچمه ای از فاصله نزدیک به آنها شلیک کنید یا با سلاح آتش زا آنها را به آتش بکشید. تنوع بسیار زیادی که این ترکیب از سلاح ها و تجهیزات به کل فرآیند می دهد باعث می شود تجربه غرب شیطان همیشه تا انتها چیز جدید و جذابی ارائه دهد و همچنین به مخاطب شور و شوق خاصی برای جمع آوری منابع لازم برای ارتقاء و در نتیجه ایجاد کند. فعال شدن فرصت های جدیدی دارند.

  «Techno Spark 9 Pro Sport Edition» با همکاری طراحان BMW تولید شده است

در بازی Evil West با دشمنان مبارزه کنید

در حالی که چنین تنوعی باعث می شود نبردها و اکشن های بازی هیجان مورد نیاز خود را داشته باشد، غرب شیطانی پس از مدتی از جنبه دیگری تکرار می شود و آن طراحی دشمنان بازی است. در ابتدا شرایط از این نظر مناسب است و در کنار دشمنان همیشگی، گونه های جدیدی در فواصل زمانی مناسب معرفی می شوند که برای مبارزه استراتژی خاص خود را می طلبد و خلاصه همه چیز خوب به نظر می رسد. ما حتی یک سری دشمنان بزرگ در قالب نبردهای باس مانند داریم که منادی چالش های بیشتری هستند. اما به نوعی دیگر خبری نیست و طراحان بازی تصمیم گرفتند به جای معرفی انواع جدیدی از دشمنان، بازیکنان را با افزایش تعداد آنها به چالش بکشند. به طور دقیق تر، به عنوان مثال، در مراحل اولیه، یک موجود بالدار عظیم الجثه در یک مینی باس مبارزه با جسی روبه رو می شود و بعداً در مراحل بالاتر، به جای اینکه شاهد دشمنی کاملاً متفاوت باشیم، باید همزمان با دو یا سه تا از این موجودات مبارزه کنیم. . این تصمیم تقریبا از اواسط بازی باعث تاخیر در معرفی دشمنان جدید شد و این موضوع بر کیفیت و تازگی بازی تاثیر می گذارد.

جذاب ترین ویژگی غرب وحشی، هیجان ترکیب تجهیزات و سلاح های مختلف با یکدیگر و کشتن دشمنان به این شیوه های خلاقانه است و این ویژگی تا انتها جذاب است.

فرض کلی Evil West یک تجربه اکشن سوم شخص ساده است که در آن با ترکیب سلاح ها، تجهیزات و ضربات مختلف، دشمنان را شکست می دهید. این در حالی است که بازی گاهی اوقات پازل ها و محیط هایی برای مخاطب دارد و مثلا باید با حرکت دادن چند سکو برای خود مسیری ایجاد کنید و یا با نگاهی به اطراف یک طناب پیدا کنید و از آن برای ایجاد یک زیپ لاین برای خود استفاده کنید. نباید انتظار پیچیدگی خاصی از پازل های بازی داشته باشیم، اما در عین حال تنوع خوبی به روند آن می دهند. همچنین کاوش در محیط تنها به یافتن مسیر و چیزهایی مانند طناب محدود نمی شود و گاهی اوقات به کشف قسمت های پنهانی می انجامد که پاداش هایی مانند پول یا حتی پوسته های جدید دارند. یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در توسعه کلی Evil West جنبه های نقش آفرینی آن است و با بالا رفتن سطح شخصیت شما، می توانید مهارت ها را ارتقا دهید یا آیتم های کاملا جدیدی را باز کنید. این جنبه ها خیلی پیچیده نیستند، اما بازی را متنوع تر می کنند.

صفحه ارتقاء بازی Evil West

Evil West دارای مراحل مختلفی است و گاهی اوقات باس فایت برای بازی طراحی می شود. یکی دیگر از جنبه های بسیار مثبت استودیو Flying Wild Hog، تنوع محیطی خوب مراحل بازی است. در مرحله ای Evil West بازیکنان را به شهری با فضایی می برد که رنگ غالب آن قرمز است و حال و هوای آثار وسترن را تداعی می کند و در مرحله دیگر جسی در یک محیط برفی درگیر ماجراجویی می شود. مراحل تاریک شب یا حتی محیط های جنگلی سبز در بازی به چشم می خورد. در کل از این نظر طراحی بازی از کیفیت خوبی برخوردار است و اگرچه جزئیات گرافیکی مربوط به طراحی کاراکتر چندان خوب نیست، اما طراحی هنرمندانه محیط و افکت های نوری به خوبی انجام شده و در بسیاری از جاها صحنه هایی را به زیبایی ارائه می کنند. مخاطبان. علاوه بر این کیفیت افکت های مربوط به انفجار یا جریان های الکتریکی که نقش مهمی در نبردها ایفا می کنند زیباست و حتی در شلوغ ترین صحنه ها حداقل در نسخه پی سی شاهد هیچ مشکلی از جمله افت فریم نیستیم. و بازی بسیار روان اجرا می شود.

  بررسی مختصر هواوی میت ایکس اس 2; گوشی تاشو جذاب و خوش ساخت اما همچنان گران قیمت!

در مورد جنبه های فنی بازی صحبت کردیم و تنها مشکلی که در این جنبه به چشم می خورد وجود یک سری باگ یا مشکلات است. در تعداد بسیار محدودی از اپیزودها در تجربه شخصی من، زمانی که او از ضربات دشمن طفره می رود، جسی به زمین فرو می رود و در نتیجه راهی برای خروج از این وضعیت وجود ندارد و باید منتظر کشته شدن باشید و تمام قسمت را پشت سر بگذارید. دوباره.. البته این مشکل به صورت بسیار محدود و فقط یک یا دو بار رخ می دهد. اما بدترین مشکلی که در بازی با آن مواجه شدم مربوط به نوعی باگ صدا است که باعث ایجاد صدای مزاحم و ممتد می شود که پس از ظاهر شدن نوع خاصی از دشمن در بازی پخش می شود و حتی پس از مرگ آن دشمن این صدا ادامه می یابد تا اینکه شما صحنه را تمام کنید یا یک بار از بازی خارج شوید، متوقف نمی شود. جدای از این موضوع، سایر جنبه های صوتی بازی مانند صدای شخصیت یا سلاح از کیفیت قابل قبولی برخوردار است.

صحنه تئاتر سوزان در غرب شرور

در مجموع، Evil West یکی از آن بازی هایی است که فکر نمی کنم کسی از تجربه یک بار آن پشیمان شود. اکشن هیجان انگیز بازی در کنار مواردی مانند طراحی های چشم نواز و ریتم واضح، این امکان را فراهم می کند که حداقل یک بار از این ساخته Flying Wild Hog Studio لذت ببرید. حتی اگر جنبه هایی مانند داستان حرف خاصی برای گفتن نداشته باشند یا مشکلاتی مانند تنوع نه چندان مناسب دشمنان را در سطوح بالاتر ببینیم. بنابراین، به خصوص اگر از طرفداران اکشن های سوم شخص سریع و پرمشغله هستید، Evil West بازی مناسبی برای شما خواهد بود.

بررسی بازی بر اساس نسخه PC است

دیدگاهتان را بنویسید