پله اسطوره فوتبال جهان در چه فیلم هایی بازی کرده است؟

در این مقاله بهترین فیلم های پله یکی از بزرگترین و بهترین فوتبالیست های تاریخ را ارائه خواهیم داد. هم فیلم هایی که پله در آن بازی کرد و هم فیلم هایی که درباره پله ساخته شده اند. با زومجی همراه باشید..

ادسون آرانتس د ناسیمنتو یا پله نامی است که وقتی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال صحبت می کنیم خیلی سریع مطرح می شود و خیلی ها معتقدند که هیچ بازیکن دیگری نمی تواند عنوان بهترین بازیکن تاریخ را به خود اختصاص دهد. متأسفانه در 29 دسامبر (8 ژانویه) یعنی دو روز پیش این اسطوره بزرگ جان خود را از دست داد و اندوهی بزرگ نه تنها بر جامعه فوتبال، بلکه بر همه ورزشکاران و همه دست اندرکاران ورزش وارد شد. یکی از بزرگترین ورزشکاران تاریخ شکست خورد

فوتبالیستی که در 17 سالگی قهرمان جام جهانی شد، در 21 سالگی قهرمان جام جهانی شد و در 29 سالگی برای سومین بار با برزیل قهرمان جام جهانی شد تا به تنها فوتبالیست تاریخ تبدیل شود که قهرمان جام جهانی شده است. سه بار . پله از همان سال های اولیه به الگوی بسیاری از کودکان و نوجوانان برزیلی تبدیل شد و پس از آویختن کفش های خود به عنوان یکی از بزرگترین اسطوره های فوتبال، به الگوی میلیون ها نفر در سراسر جهان تبدیل شد. در تاریخ سینما فیلم ها و مستندهای زیادی درباره او ساخته شده است و خود پله نیز در چندین فیلم و مستند حضور داشته است که در این مقاله تصمیم گرفتیم بهترین فیلم های با یا درباره او را به شما معرفی کنیم. پس این تو و این بهترین فیلم ها در مورد پله.


بهترین فیلم های ساخته شده در مورد پله

تصویر شخصیت پله در فیلم پله: تولد یک افسانه

فیلمی درباره پله: تولد یک افسانه

 • فیلم پله: تولد یک افسانه
 • کارگردان: جف زیمبالیست
 • تاریخ انتشار: 2016

فیلم پله: تولد یک افسانه نیز مانند بسیاری از فیلم های دیگر درباره این اسطوره فوتبال، قصد دارد زندگی پله را به مخاطبان خود نشان دهد. با این حال، در این فیلم، پله را می بینیم که در محله های فقیر نشین برزیل بزرگ می شود و داستان خود را دوباره مرور می کند تا بهترین بازیکن تاریخ فوتبال شود. این فیلم نه تنها می‌تواند بهترین فیلمی باشد که در مورد پله ساخته شده است، بلکه یکی از بهترین فیلم‌های زندگی‌نامه‌ای در جهان نیز محسوب می‌شود.


پله در فیلم تولید پله در سال 2021

فیلمی درباره پله

 • فیلمی از پله
 • کارگردان: بن نیکلاس
 • تاریخ انتشار: سال 2021

فیلم پله که جدیدترین فیلم ساخته شده در مورد این فوتبالیست محبوب به حساب می آید، مربوط به تمام سال های زندگی این اسطوره نیست، بلکه درباره باشکوه ترین دوران زندگی حرفه ای پله است. فوتبالیستی که تنها بازیکن تاریخ فوتبال است که سه بار قهرمان جام جهانی شده است و این فیلم نیز به آن دوره 12 ساله از 1958 تا 1970 می پردازد. از تبدیل شدن به یک نوجوان 17 ساله شگفت انگیز تا یک قهرمان ملی و قهرمانی برای همه مردم برزیل. در آن 12 سال، پله تنها در سال 1966 که انگلیس این جام پر شایعه را گرفت، قهرمان جام جهانی نشد.


این پوستر فیلم پله است

فیلم همان مرحله است

 • فیلم Isto É Pelé (این پله است)
 • کارگردان: لوئیس کارلوس بارتو
 • تاریخ انتشار: 1974

در توضیحات فیلم پله اشاره کردیم که پله جام جهانی 1966 را از دست داد و به همین دلیل نتوانست چهار بار متوالی قهرمان جام شود. جامی که امسال در انگلیس برگزار شد و جام به کشور میزبان اهدا شد. فیلم Isto É Pelé نه تنها به نبوغ ناب پله می پردازد، بلکه فاجعه ای را که در جام 1966 رخ داد را با داستانی بسیار جالب به تصویر می کشد که چگونه اجازه ندادند برزیل برای سومین بار متوالی قهرمان جام جهانی شود. و با اختلاف بسیار این جام در نهایت به دست کاپیتان انگلیسی افتاد


فیلم پله اترنو

فیلم پله برای همیشه

 • فیلم پله اترنو (پله برای همیشه)
 • کارگردان: انیبال ماشینی
 • تاریخ انتشار: سال 2004

سوال “بهترین بازیکن تاریخ فوتبال کیست؟” این یکی از سوالات بی پاسخ تاریخ این ورزش است اما تماشای مستند پله اترنو می تواند شما را به پاسخ نهایی این سوال نزدیک کند. کارگردان این فیلم آنیبال ماشینی بیش از سه سال وقت صرف کرد تا اطلاعات لازم برای ساخت این مستند را جمع آوری کند و قصد دارد مستندی بسازد که نه زمینه های اضافی داشته باشد و نه زوم بیش از حد. به همین دلیل می توان فیلم پله را برای همیشه به عنوان منبعی موثق برای علاقمندان به فوتبال در نظر گرفت.


فیلم هایی که پله در آنها بازی کرده است

تصویر پله در فیلم Os Trombadinhas

فیلمی در مورد جیب برها

 • فیلم Os Trombadinhas (جیب‌برها)
 • کارگردان: آنسلمو دوارته
 • تاریخ انتشار: 1980

داستان این فیلم درباره ظهور جیب برها در سائوپائولو برزیل است. این حادثه را نتیجه رها شدن اقلیت های اجتماعی به دلیل رشد بی رویه جمعیت در این منطقه می دانند. سوالی که برای تاجر موفقی که با تماس با پله سعی در تغییر شرایط زندگی مردم این محله دارد به دغدغه اصلی تبدیل شده است. فیلم Os Trombadinhas این یک گزینه سرگرم کننده برای طرفداران پله است، اما زبان غیر انگلیسی ممکن است تماشای آن را دشوار کند.


پوستر مستند من بولت هستم

فیلم من بولت هستم

 • فیلم من بولت هستم
 • کارگردان: بن ترنر
 • تاریخ انتشار: 2016

اسطوره های بزرگ ورزش در مورد یکی از بزرگترین اسطوره های ورزش صحبت می کنند. مستند I Am Bolt درباره پله نیست، بلکه همانطور که از عنوان آن پیداست، درباره یوسین بولت، یکی از بهترین دوندگان تاریخ است و در این میان اسطوره های بزرگ این ورزش درباره این دونده بزرگ صحبت می کنند. پله نیز در این میان نقش مهمی دارد و در بسیاری از نقاط این فیلم شاهد صحبت های این فوتبالیست بزرگ هستیم. در کنار پله، در این فیلم نام های بزرگ دیگری مانند نیمار جونیور، سرنا ویلیامز و آسافا پاول نیز حضور دارند که با هم درباره دوران شکوه یوسین بولت صحبت می کنند.


شخصیت های اصلی فیلم Escape to Victory با حضور پله و سیلوستر استالونه

فیلم فرار به سوی پیروزی

 • فیلم «فرار به سوی پیروزی».
 • کارگردان: جان هیوستون
 • تاریخ انتشار: 1981

فرار به سوی پیروزی بدون شک مهمترین و مشهورترین فیلم با بازی ادسون آرانتوس د ناسیمنتو یا پله است. فیلمی با حضور بازیگران مطرح و مطرحی چون مایکل کین و سیلوستر استالونه و همچنین بابی مور، مدافع اسطوره ای تیم ملی انگلیس به گزینه ای بسیار جذاب برای دوستداران فوتبال تبدیل شده است. فیلمی درباره چند زندانی در یک زندان نازی که مجبور می شوند با یک تیم فوتبال متشکل از بازیکنان فوتبال نازی روبرو شوند. مسابقه ای که قطعا زمین بازی برابری ندارد و جانشان از هر سو در خطر است. با این حال راهی جز حضور در این مسابقه برای آنها برای نجات و زنده ماندن وجود ندارد.

نظر شما دوستان عزیز سایت زومجی در مورد پله و فیلم های مربوط به او یا با حضور او چیست؟ اگر نظری در مورد این اسطوره برزیلی دارید، آن را با ما و دیگر مخاطبان زومجی در میان بگذارید.


  امکان استفاده از بهترین تراشه های NVIDIA AD102 در کارت گرافیک RTX 4090 Ti

دیدگاهتان را بنویسید