تلاش محققان برای تبدیل جگر خوک به نمونه مشابهی از کبد انسان

پزشکان امیدوارند با پیوند جگر خوک به بدن انسان، کمبود اعضای اهداکننده را برطرف کنند. این فرآیند مستلزم آن است که کبد حیوان ابتدا تا حد امکان شبیه به کبد انسان باشد.

شرکتی به نام “Miro Matrix” نیز همین فرآیند را انجام می دهد. جف راس، مدیرعامل Miromatrix می‌گوید: «ما اساساً در حال رشد مجدد اندام هستیم.» بدن انسان دیگر آن را به عنوان بخشی از بدن حیوان نمی‌شناسد.

Miromatrix قصد دارد اولین آزمایش انسانی بدن ایجاد شده را در سال 2023 انجام دهد.

به محض اینکه FDA این آزمایش را تایید کرد، ابتدا آزمایش خارج از بدن بیمار انجام شد و کبد خوک را شبیه کبد انسان ساختند و در نزدیکی تخت بیمار قرار دادند تا خون بیمار را به طور موقت فیلتر کند، او به دلیل نارسایی کبد نتوانست این کار را انجام دهد. .

اگر روش کبد اهدایی موفقیت آمیز باشد، گام بعدی ایجاد یک عضو مهندسی شده برای پیوند (احتمالا یک کلیه) است.

دکتر ساندر فلورمن، رئیس پیوند اعضا در بیمارستان Mount Sinai در نیویورک، که در زمینه تحقیقات کمکی برای کبد همکاری می کند، می گوید: این روند مانند یک فیلم علمی تخیلی است، اما در نهایت باید از جایی شروع کرد.

البته حیوانات می توانند منابع ایده آلی برای اعضای پیوندی فراهم کنند و اندام های مهندسی شده زیستی نیز به این روند کمک می کنند. اما برای اینکه قسمت‌های بدن حیوان برای انسان استفاده شود، باید سلول‌های خوک را از آن جدا کرد تا خطر انتقال ویروس حیوانی یا رد عضو در بدن انسان از بین برود. البته فرآیند مذکور قبلاً برای مقاصد دیگر توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده است.

  بررسی اجمالی گوشی ها و تبلت های مجهز به پردازنده اینتل; چه دستگاه هایی تراشه های موبایل اینتل را نوستالژیک کردند؟

اگرچه پروژه Miromatrix ساده به نظر می رسد، اما اجرای آن دشوار است. راس در این باره می گوید: ما نمی توانیم میلیاردها سلول را به هم فشار دهیم تا یک عضو پیوندی را به یکباره بسازیم. سلول ها در محیط مناسب به آرامی متصل می شوند.

این شرکت در حال حاضر از اندام های نجات یافته انسان برای رشد سلول ها برای بازسازی اسکلت از کبد یا کلیه خوک استفاده می کند. دکتر رون شاپیرو، متخصص پیوند کلیه در بیمارستان Mount Sinai، معتقد است که جدیدترین آزمایشات Miromatrix برای بیماران دیالیزی که باید سال ها منتظر پیوند کلیه باشند، ایده آل است.

با این حال، سازمان غذا و داروی ایالات متحده سوالاتی را در مورد روش کبد کمکی مطرح کرده است و به همین دلیل ممکن است آزمایش به تعویق بیفتد.

منبع: شهرخبر

دیدگاهتان را بنویسید