سری جدید خودروها در بورس عرضه شد

تحویل در حالی آغاز می شود که در 5 ماه گذشته خودروهای موجود مورد استقبال متقاضیان قرار گرفته است. اما آیا این خودروها ارزش خرید دارند؟

حدود 5 ماه از عرضه این خودروها در بورس می گذرد و امروز پژو 207 و هایما S8 وارد بورس می شوند.

بر اساس اعلام ایران خودرو، امروز در مجموع 4000 دستگاه پژو 207 دستی در بورس کالا عرضه می شود که قیمت پایه این خودرو 185 میلیون و 500 هزار تومان است و خریداران باید کل این مبلغ را در حساب پروکسی خود داشته باشند.

البته هزینه های اضافی خودرو مانند بیمه، شماره گذاری و هزینه های ثابت به 4 میلیون و 372 هزار تومان می رسد و علاوه بر این مبلغ، 13 درصد مالیات و حق الوکاله بر اساس مبلغ معامله محاسبه می شود و باید باشد. توسط خریدار پرداخت می شود.

از سوی دیگر بررسی لیست های موجود نشان می دهد که قیمت بازار از 520 میلیون تومان شروع شده و به 695 میلیون تومان می رسد و این بدان معناست که خریداران پژو 207 خودروی خود را حداقل 50 تا 220 میلیون تومان ارزان تر از بازار آزاد خریداری می کنند. .

سئو کول

قیمت هایما اس 8

امروز فقط یک نسخه نداریم، اما 500 دستگاه هایما S8 در بورس عرضه می شود. قیمت پایه این محصول 934 میلیون تومان است. علاوه بر این، هایما مانند سایر خودروها دارای هزینه بیمه و شماره گذاری است که در مجموع 4 میلیون و 372 هزار تومان و 13 درصد مالیات دارد.

قیمت هایما در بازار از 900 میلیون تومان شروع و به یک میلیارد و 700 تومان می رسد; این بدان معناست که خریداران هایما با قیمت پول خوابیده و نوسانات بازار خودرو، حداقل 17 درصد بازار سهام را به دست خواهند آورد.

  گوشی پرچمدار (2) با مشخصات بهتر از تلفن (1) در اواخر سال 2023 عرضه می شود

سئو کول

لاماری کی به بازار میاد؟

همچنین فردا دوشنبه 21 دی ماه 522 برگه سفید و مشکی در بورس عرضه می شود. قیمت پایه این محصول 981 میلیون تومان است و خریداران باید 50 درصد قیمت محصول را به عنوان پیش پرداخت در حساب پروکسی خود داشته باشند.

نگاهی به آگهی های سایت ها نشان می دهد که قیمت لاماری از حدود یک میلیارد و 850 تومان شروع و تا دو میلیارد تومان هم می رسد. یعنی خودرویی که در بورس کالا فروخته می شود حدود یک میلیارد تومان با قیمت بازار تفاوت دارد. اما تقاضا برای لاماری احتمالاً بالا خواهد بود و قیمت سهام در بازار به میلیاردها خواهد رسید.

در هر صورت قیمت خودروی فروخته شده در بورس کالا اعم از زمانی، پولی و هزینه های جانبی همچنان حدود یک میلیارد تومان ارزانتر از بازار آزاد است.

سئو کول

آیا خرید خودرو از بورس سود دارد؟

در این گزارش به مقایسه قیمت 3 خودرو در بازار آزاد و بورس کالا پرداختیم. لازم به ذکر است که هر خریدار با خرید خودرو از بورس کالا می تواند از 3 تا 30 درصد درآمد کسب کند. همچنین با توجه به خرید خودرو از بورس کالا، جیب دلالان خالی است و کارخانه ها و مردم به سود واقعی خود می رسند. زیرا خودرو با قیمت مناسب معامله می شود.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید