پربازدیدترین مقالات علمی زومیت در سال 2022

اکنون که سال 2022 به روزهای پایانی خود رسیده است، زمان خوبی برای مرور مهم ترین مقالات و اخبار علمی منتشر شده در سال جاری است. سالی که گذشت برای علاقه مندان به علم به ویژه برای دوستداران دنیای نجوم و فضا بسیار پربار و هیجان انگیز بود.

از پیوند قلب خوک به انسان برای اولین بار، نویدبخش دوره جدیدی از پیوند اعضا، ثبت تصویر سیاهچاله عظیم در مرکز کهکشان راه شیری، تا پرتاب تلسکوپ جیمز پس از سال ها انتظار. و انتشار پی در پی تصاویر خیره کننده بی سابقه آن و در نهایت پرتاب ماموریت ماهانه آرتمیس 1 که مدت ها در انتظار آن بودیم. سال 2022 پر از هیجان و شگفتی بود.

رویدادهای نگران کننده و غم انگیز نیز بخش مهمی از سرفصل های علمی در سال گذشته بود. در آغاز سال جاری، فوران آتشفشان تونگا که انفجاری معادل صدها بمب هیروشیما بود، در اقیانوس آرام جنوبی رخ داد. اگرچه این انفجار تلفات و خسارات قابل توجهی به زمین وارد نکرد، اما دانشمندان نگران اثرات مخرب احتمالی آن بر لایه اوزون هستند. همچنین همین چند روز پیش مریخ نورد اینسایت به پایان ماموریت خود رسید و به خواب ابدی فرو رفت.

در این لحظات پایانی سال، به سراغ پربازدیدترین مقالات علمی زومیت در سال 2022 رفتیم و مواردی را که از دید کاربران شما جذاب‌تر بودند را فهرست کردیم. بدون اتلاف وقت، لیست 10 مقاله پربازدید تحقیقاتی زومیت را با هم مرور می کنیم.

  طرفداران امیدوارند اخبار Bloodborne بیشتری را در رویداد PlayStation 2022 دریافت کنند

دیدگاهتان را بنویسید