یک تعامل کاری نزدیک می تواند نحوه صحبت شما را شبیه به شخص مقابل کند

یا آیا تا به حال متوجه شده اید که وقتی در یک کار تعاملی با شخصی شرکت می کنید، ممکن است نحوه صحبت خود را به گونه ای تغییر دهید که با شخص دیگر مطابقت داشته باشد؟ این مشکل قبلا در چندین مطالعه کشف شده بود و اکنون در آزمایشی در بازی Minecraft در سطح جالب تری تایید شده است.

در یک مطالعه جدید، گروهی از محققان در آمریکا می خواستند ببینند که شرکت در یک فعالیت تعاملی در مقایسه با یک فعالیت ساده و خسته کننده چگونه بر نحوه صحبت کردن افراد تأثیر می گذارد. آنها برای این مطالعه 52 نفر انگلیسی زبانان به گروه های دو نفره تقسیم شدند.

در سناریوی تعاملی، نفر اول باید به شریک زندگی خود کمک می کرد و نفر دوم که در اتاق کناری نشسته بود، باید یک معما را در بازی حل می کرد. ماین کرافت این تصمیم می‌گیرد که هر دو می‌توانند پازل مرتبط با آن را ببینند. در سناریوی دوم، نفر اول به سادگی باید کلمات را از روی صفحه نمایش شخص دوم می خواند و نفر دوم آنها را روی صفحه نمایش خود انتخاب می کرد.

سئو کول

تعامل بیشتر می تواند نحوه صحبت کردن شما را تغییر دهد

محققان می گویند که با تعامل بیشتر فیلمنامه، سبک گفتار شخص اول و دوم به یکدیگر نزدیکتر می شود. به عنوان مثال، اگر نفر اول کلماتی را طولانی تر از نفر دوم به زبان آورد و در پایان آزمایش کلمات او کوتاه تر بود، همگرایی از اول شخص به دوم شخص دیده می شد. اما اگر نفر دوم حرف هایش را بیشتر بزند، این نزدیکی از نفر دوم به نفر اول دیده می شود.

این مطالعه نشان می دهد که هر چه مکالمات تعاملی تر باشد، احتمال تقلید بیشتر است. در واقع، هر چه مردم بیشتر به صحبت های طرف مقابل توجه کنند، احتمال افزایش اثربخشی بیشتر می شود. این یافته ممکن است نشان دهد که همگرایی آوایی ما احتمالا راهی برای نزدیک شدن به افراد دیگر و کاهش احتمال سوء تفاهم است.

لازم به ذکر است که این پژوهش حجم نمونه پایینی داشت. علاوه بر این، در سناریوی اول، شرکت‌کنندگان باید فعالیتی را انجام می‌دادند که بسیار تعاملی بود و نیاز به گفتگوی بیشتری داشت. در نتیجه این افراد نسبت به افراد در سناریوی دوم فرصت بیشتری داشتند تا بتوانند سبک صحبت کردن طرف مقابل را شناسایی و تقلید کنند.

نتایج این تحقیق در مجله Speech Communications منتشر شده است.

منبع: دیجیاتو

  شایعه: تولید نینتندو سوییچ پرو برای تمرکز بر عرضه کنسول جدید لغو شد

دیدگاهتان را بنویسید