با متوفی تماس تصویری داشته باشید!

اواخر سال 2022 بود که یک شرکت کره ای به نام Deep Brain AI شروع به ارائه سرویسی به نام Re;memory کرد که به معنای “مشاهده خاطرات” است که به شما امکان می دهد با عزیزان درگذشته خود صحبت کنید.

این سرویس که ما را به یاد سریال Black Mirror می اندازد، افراد مجازی مبتنی بر هوش مصنوعی را ارائه می دهد که چهره، صدا و حتی حالت های افرادی را که مدت هاست مرده اند تقلید می کنند و به شما امکان می دهند با آنها صحبت کنید. بنابراین عزیزان شما در یک تماس ویدیویی با شما صحبت خواهند کرد.

مفهوم استفاده از هوش مصنوعی برای برقراری ارتباط بین کسانی که در این دنیا هستند و کسانی که درگذشته اند در دنیای فناوری بسیار قدیمی است و در نسخه های زیادی چه به صورت چت بات یا حتی از طریق پادکست آزمایش شده است. در حالی که برخی سعی کردند حالات چهره را بازسازی کنند، برخی دیگر سعی کردند به هوش مصنوعی توانایی تقلید صدای کلیپ های ضبط شده از مردگان را بدهند.

اکنون، Deep Brain AI مستقر در سئول، همه این ویژگی‌ها را به یک پلتفرم آورده و آن را به عنوان یک سرویس پولی برای کسانی که می‌خواهند دوباره (حتی به صورت مجازی) با عزیزان خود ارتباط برقرار کنند، منتشر کرده است.

Re;memory چگونه کار می کند؟

وقتی یکی از عزیزان در خانواده می میرد، خانواده اغلب با خاطرات دیجیتالی خود مانند عکس و فیلم به یاد می آورند، اما اینها روش های ارتباطی یک طرفه هستند که در آن فرد می تواند عزیزان خود را ببیند یا بشنود اما نمی تواند با آنها تعامل داشته باشد.

  مایکروسافت: سونی از اضافه شدن برخی بازی ها به Game Pass جلوگیری می کند

اینجاست که شرکت کره‌ای این گنجینه اطلاعات را به دست می‌آورد و به همراه یک پیش مصاحبه می‌تواند یک جلسه مجازی خصوصی در استودیوی خود ترتیب دهد که در آن حتی می‌توانید صحبت‌های ناتمام خود را با عزیزان خود ادامه دهید و به پایان برسانید.

فناوری ترکیب تصویر این شرکت می تواند انسانی با هوش مصنوعی ایجاد کند که بر جنبه های غیرکلامی مانند همگام سازی لب، ژست ها و حالات چهره تسلط داشته باشد. همچنین از فناوری هوش مصنوعی مکالمه ای استفاده می کند که از پردازش زبان طبیعی و فناوری تشخیص گفتار برای فعال کردن مکالمات بلادرنگ استفاده می کند.

گفتگو با عزیزان

پس از ساعت‌ها پردازش داده‌ها، سرویس Re;memory می‌تواند تجربه 30 دقیقه‌ای از ملاقات با عزیزانتان را فراهم کند که در آن می‌توانید با آن‌ها صحبت کنید یا در مناسبت‌های خاص مانند تولدها و سالگردها از آن‌ها پیام ویدیویی دریافت کنید. همچنین امکان ساخت فیلم زندگینامه شخصی برای هر فرد و یا حتی برگزاری مراسم یادبود با حضور این نسخه مجازی از شخص متوفی وجود دارد.

خدمات حافظه Re; در نمایشگاهی ارائه می شود که صفحه نمایش بزرگ 400 اینچی و سیستم صوتی با کیفیت بالا، تجربه کاربر را واقعی تر می کند. فضایی خصوصی است که تنها اقوام و عزیزان می توانند لحظات ارزشمندی را در کنار عزیزان خود تجربه کنند و در صورت تمایل دوباره از آن برای بازدید مجدد استفاده کنند.

با این حال، تنها مردگان نیستند که این شرکت می تواند به افراد توانمند تبدیل شود. این شرکت قبلاً یک نسخه هوش مصنوعی از یک مجری خبری در یک کانال ملی ایجاد کرده بود، در حالی که از نسخه هوش مصنوعی Yoon Seok-yeol، نامزد حزب قدرت خلق که در حال حاضر رئیس جمهور کره جنوبی است، رونمایی کرد.

  پلی استیشن 5 پرفروش ترین کنسول سپتامبر 2022 در ایالات متحده است

برای این نوآوری، این شرکت به عنوان برنده جایزه CES Innovation Awards 2023 در بخش واقعیت مجازی و واقعیت افزوده انتخاب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید