مخالفت انجمن تجارت الکترونیک تهران با اینترنت طبقاتی

موضوع ارائه اینترنت با محدودیت کمتر برای برخی کسب و کارهای فناوری که می تواند آغازگر اتفاقی فاجعه بار به نام کلاس بندی اینترنتی باشد، نگرانی زیادی را در بین مصرف کنندگان، فعالان فناوری و حتی صاحبان این مشاغل ایجاد کرده است.

پس از واکنش‌ها و اعتراض‌های منفی کاربران و کارشناسان در فضای مجازی، بسیاری از صاحبان مشاغل مرتبط با فناوری از ارائه اینترنت اختصاصی برای مجموعه خود انتقاد کردند و به اینترنت کلاسی «نه» گفتند. زیرا این افراد بر این باورند که اینترنت یک بستر عمومی است که باید برای عموم قابل دسترسی باشد نه افراد خصوصی.

اکنون سازمان تجارت الکترونیک تهران با صدور اطلاعیه ای در مخالفت با طرح اجرای طرح اینترنت کلاس درس واکنش نشان داده است. در متن این بیانیه آمده است:

«خبرهای متناقضی درباره تعریف طرحی به نام اینترنت کلاسی وجود دارد. انجمن تجارت الکترونیک تهران به شدت با هر گونه اولویت بندی دسترسی به اینترنت مخالف است و معتقد است این طرح مشکلاتی را به مشکلات قبلی اضافه خواهد کرد.

در اطلاعیه اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران آمده است: «مقامات ذی‌صلاح دارندگان پروانه کسب این اتحادیه را مؤثرترین و قانونی‌ترین فعالان عرصه فناوری دانستند و به امکان رفع فیلتر بستر برای آنها پی بردند. انجمن تجارت الکترونیک این طرح را موجب نارضایتی عمومی دانست و نوشت:

انجمن تجارت الکترونیک اتخاذ این استراتژی را غیرمنطقی، غیراخلاقی و معکوس می داند. “پیشرفت پروژه هایی از این دست شکاف های اجتماعی را بیش از گذشته عمیق تر می کند و نارضایتی عمومی را دامن می زند.”

همچنین در بخشی دیگر از این بیانیه اشاره شده است که «عادی سازی» اینترنت طبقاتی و معرفی آن به عنوان راهکاری برای اداره اینترنت به ضرر تمامی اجزای فعال اکوسیستم بوده و در درازمدت موجب تضعیف این صنعت نخواهد شد.

  لغو بازی چند نفره Cyberpunk 2077 به دلیل تغییر اولویت های CDPR

پیش از این سید حسن هاشمی رئیس سازمان نظام رایانه ای کشور در توئیتی از مخالفت این سازمان با اجرای طرح اینترنت طبقاتی خبر داده بود.

دیدگاهتان را بنویسید